آب بندی نما

آب بندی نما یکی از خدمات نما می باشد که توسط ارتفاع کاران سایت ارائه میشود. از دیگر انواع خدمات نما میتوان به نورپردازی نما، نقاشی نما ، رنگ نما، بستن درز انقطاع تعمیرات در ارتفاع اشاره کرد.


آب بندی نما و آب بندی سنگ و شیشه نما


 آب بندی نما-آب بندی سنگ و آب بندی شیشه ،نمای ساختمان نخستین محافظ ساختمان که در مقابل نم برودت حرارت و صدا برای ساکنین ساختمان موجب آرامش می نماید، از این جهت عایق کاری نما در برابر نم حرارت و صدا بسیار امر مهمی می باشد آب بندی نما – آب بندی سنگ و آب بندی شیشه نما.
آب بندی نمای ساختمان از مهمترین و تخصصی ترین اصول اجرایی بر اساس علم و مهندسی و تجربه و شناخت مصالح جزء جدا نشدنی ساختمان می باشد که مایه ایجاد آسایش برای ساکنین و صرفه جویی در مصرف انرژی می نماید.

آبندی درز نما

در این نوشتار کوشش گردیده شیوه های آب بندی نما و جلوگیری از نفوذ نم به ساختمان روشنگری کامل شود ، که برای نوع مصالح نما متغیر می باشد.


آب بندی سنگ نما


چنانچه رطوبت از سنگ نما به دیوارهای درونی نفوذ کند می توان به شیوه های پایین برای آب بندی سنگ نما استفاده نمود. استفاده از روشهایی همانند همانند رزین ، مواد نانو آبگریز کننده نفوذی و یا چسبهای مشابه ضد نود و یا چسب بتن های مخصوص برای آب بندی استفاده کرد که شرح هر یک در پایین آورده شده است.
آب بندی سنگ نما به وسیله مواد نانو ضد آب.


مواد نانو برای آب بندی به دو دسته ذیل تقسیم بندی می شود که هر کدام مزایای خود را دارد که در مقاله مواد نانو مخصوص نما به طور کامل شرح داده شده است.


شستشو با مواد نانو


1 مواد نانو بر اساس حلال المانی
2 مواد نانو سنگ بر پایه آب مواد سیلیس
3 نانو بر پایه مواد الکلی که از انواع سیلیکونی است
نانو برپایه مواد سیلیس عموماً نفوذی بوده و الی عمق حداکثر یک میلیمتر در سنگ و یا سیمان نفوذ می کند و ویژگی مویینگی آب برای نفوذ ساختمان را از بین میبرد.
این مواد کاملاً بی رنگ بوده و دارای عمر مفید که عموماً بین ۱ الی ۷ ساله می باشد بر روی سطح سنگ نما جهت آبگریز کردن و بازدارندگی از نفوذ رطوبت به داخل اجرا می گردد.
همچنین مواد نانو آب گریز کننده می توان برای آب بندی نماهای سیمانی و یا بتنی نیز استفاده کرد.میتوان پس از پیچ و رولپلاک سنگ و انجام بتونه روی پیچ ها نانو ابگریز کننده سنگ جهت محافظت از سنگ و جلو گیری از ریختن انجام دادروش اجرای نانو آبگریز کننده نما


پیش از اجرای نانو بر روی سطح ظاهر ابتدا ذیل سطح کار و یا همان سطح نما را از آلودگی منزه می کنیم این آلودگی می ‌تواند دوده و یا یکی و غبار باشد که به وسیله دستگاه واترجت پر قدرت نما را شستشو داده شده سپس پس از خشک شدن نما نانو آبگریز کننده را جهت آب بندی نما بر روی سطح ظاهر به وسیله ای پمپ باد و یا قلم‌مو می‌پوشانیم.


جهت آشنایی با نحوه نما شویی می توانید مقاله شستشوی نما را مطالعه فرمایید و برای برآورد هزینه از ان مدد جویید.


نما شویی در ارتفاع

چنانچه نمای ساختمان شور زده باشد و یا پوسته کرده باشد پیش درآمد به وسیله مواد نانو شوینده شوره را از سطح نما از بین دستگیر سپس نسبت به اجرای مواد نانو ابگریز کننده اقدام می‌کنیم.


کاربرد های نانو سنگ ابگریز کننده


 .بر روی سطوح سنگی
. بر روی سنگ مرمریت بازداری از پوسیدن سنگ
. سنگ گرانیتی
. بر روی سطوح سیمانی
. روی سطوح آجری
. سطوح بتنی
. بر روی رنگ نما
مزایای نانو نما ابگریز کننده نما
. عایق و اب بندی سطح ظاهر سنگی
. ابگریز کردن نمای سیمانی
. عایق کردن رنگ ظاهر که باعث افزایش عمر رنگ ظاهر میگردد
. آب بندی نمای تجاری و بازداری از شوره زدن
. دیرتر کثیف شدن نما
. ضد اشعه UV و فرا بنفش مخصوصا برای سطوح سنگ مرمریت و آ‍‍ژیانه جهت ممانعت از تغییر رنگ مصالح در طول زمان
. بی رنگ و بی بوده و بعد از عمر مفید خود به خود از بین می‌ رود و اثری از آن بجای نمی ماند
. مناسب تمام شرایط مناطق جوی کشور
. اجرای سریع
. ماندگاری بالا در شرایط یخ زدگی
. ماندگاری بالا و طول عمر سودمند در حرارت بالا
. جلوگیری از رشد خزه
. به دلیل نفوذی بودن نانو ابگریز کننده نما با سایش از بین نمیرود


. در طول موعد تغییر رنگ بر روی سطح نما برپایی نمیکند


. پایه ای بودن نانو

شستشو نما در ارتفاع

آب بندی نما به وسیله رزین


رزین نما ساخته شده بر اساس مواد رزین اکریلیک که به رنگ شیری و یا بی رنگ می باشد و نوعی پوشش لاکی نما محسوب میگردد ، موجود است.

رزین نما معمولا برای برای آب بندی به وسیله رزین برای سنگ ‌های تزیینی و یا سنگ مرمریت ، کاربرد دارد که یک پوشش صیقلی بر روی سنگ و یا اجر ایجاد می کند ، رزین نما نوعی چسب است که در سطح نما پس از از عمر سودمند که معمولاً بین یک سال الی 5 سال می باشد و پس از ان رو به زدی می رود و یا پوسته پوسته شدن  می‌شود .


چنانچه اجرا گردد، پس از این عمر مفید ذکر شده تغییر رنگ میدهد ویا پوسته پوسته می گردد .


بنابراین بر روی سطح نما چندان مناسب نمی گردد.


نحوه اجرای رزین نما جهت آب بندی به شرح زیر می باشد

رزین نما

قبل از اجرای رزین نما بر روی سطح سنگی و یا سیمانی و یا اجرای رزین ظاهر بر روی سطح آجری می بایست نخست تمام آلودگی ها را با شستشوی نما با پروا به آلودگی از بین برد در صورتی که سطح پیشه شوره زده باشد به وسیله ای مواد شور شور آغاز شوره را از بین اسیر سپس نسبت به اجرای رزین نما اقدام کرد.


پس از پیچ و رولپلاک میتوانید نسبت به عایق نما اقدام فرمایید استحکام نما پیچ رولپلاک
مزایای رزین ظاهر
. صد آب کردن صد درصد ظاهر
. عمر طولانی
. اجرای سریع
. آب بندی انواع سطوح سنگی
. بازداری از رطوبت سطوح سیمانی یا بتنی
. شفاف و صیقلی کردن نما
. راهبند رشد خزه می‌گردد
معایب رزین ظاهر
. تغییر رنگ پس از موعد یک لغایت پنج ساله
. در چهره اجرای تباه هزینه ریمو و پاک کردن فوقانی دارد
. پوسته پوسته شدن در نمای ساختمان اجرای نادرست


آب بندی شیشه نما آب بندی نماهای شیشه ای


اب بندی شیشه نما سون سنتر

 


اب بندی شیشه نما سون سنتر


آب بندی شیشه‌های نمای بیرونی ساختمان قدقد بسیاری مالکان از ساختمانها می باشد آب بندی شیشه های ظاهر از کارهای تخصصی می باشد و فرد و یا شرکت می باید تجربه کافی در این زمینه دارا باشد.
این تقسیم از مقاله بر بنیاد تجربیات و در ضمن دانش روز توسط کمپانی ارتفاع کاران سایت با صدها پروژه موفق جهت راهبری شما عزیزان تهیه گردیده است.
شیشه های نما عموما پس از گذشته چندین سنه از ساخت ساختمان به‌ دلیل پوسیدن ماستیک و یا لاستیک های آب بندی دور شیشه باعث نفوذ نم به درون ساختمان می گردد.
برای آب بندی شیشه نما میتوان از شب های مخصوصی مانند چسب پلی اورتان که در مقابل اشعه uv و همچنین اشعه فرابنفش خورشید که پایداری فوقانی دارند استفاده نمود.


شستشو و اب بندی نما ،شیشه بانک پاسارگاد

 


شستشو و اب بندی شیشه بانک پاسارگاد


چسب پلی اورتان در ۳ رنگ سفید مشکی ای و طوسی موجود می باشد.
قبل از اجرای در صورتی که لاستیکهای دور پنجره و یا ماستیک های آن پوسیده باشد آغاز آنها را کنده سپس چسب پلی اورتان را جایگزین آن رو کرد در غیر این صورت چسب های پلی اورتان و یا ماستیک جایگزین شده مجدد به انگیزه هستی احد و غبار و یا ویرانی لاستیک ها بلند می شود.
چسب پلی اورتان پسندیده ترین چسب برای آب بندی شیشه نما می باشد.


ویژگی های چسب چسب پلی اورتان آب بندی شیشه


. پایداری زیاد زیاد در مساوی اشعه های uv و اشعه های فرابنفش خورشید
. چسبندگی بسیار زیاد بین شیشه و قاب آلومینیومی و یا فلزی و در ضمن پنجره های یو پی وی سی.
. آب بندی و پر کنندگی بین جداره شیشه
. عمر طولانی بر روی نماز
آب بندی شیشه ظاهر به وسیله نوار درز بندی
آب بندی ظاهر شیشه نما به وسیله نوار درزبندی ویژه دور پنجره ها ابتدا باید نوار های قبلی را متمایز کرده و نوار ویژه جداره شیشه مجددا جایگزین نمایید.


آب بندی شیشه توسط چسب آکواریوم یا سیلیکون


دو نوع چسب سیلیکون یا آکواریوم در بازار وجود دارد برای آب بندی شیشه میتوان از چسب سیلیکون خنثی که پایداری اکثریت نسبت به چسب سیلیکون معمولی دارد کاربرد نمود اما از آنجایی که که این گونه است در برابر نور آفتاب و شرایط جوی مقاومت کافی را دارا نمی باشد، برای بهره‌گیری آب بندی شیشه نما رهنمود نمی گردد.
نحوه اجرای آب بندی به وسیله چسب سیلیکون


نخست می بایست جداره مورد عقیده را تمیز کرد و چسب ها و یا نوار ویران شده دور قاب پنجره را متمایز کرده سپس نسبت اجرای اجرای سیلیکون اقدام کرد.


آب بندی کامپوزیت نما


اب بندی و شستشوی نمای

 


اب بندی و شستشوی نمای


‌ آب بندی کامپوزیت نما معمولاً به سه روش ذیل اجرا می شود


. آب بندی نمای کامپوزیت به وسیله مخصوص جداره کامپوزیت که معمولاً بر اساس فاصله شیاری از یکدیگر ضخامت های ۷۰ سانتی متر یک سانتی متر و یک و سه دهم و یک و نیم سانتی متر فرآوری می‌گردد این لاستیک ها با فشار درون شیار خورده و راهبند نفوذ آب به پشت کامپوزیت می گردد.
. آب بندی نمای کامپوزیت و شیارهای آن به وسیله چسب پلی اورتان برای درزهای نا متعارف مخصوص نما این چسب شب به علت ماندگاری بالا و پایداری در برابر شرایط جوی وی و همچنین اشعه و فرابنفش خورشید برای این پیشه زیاد مناسب کامپوزیت می باشد.


آب بندی کامپوزیت نما به وسیله ماستیک ولی از آنجایی که این چسب در مساوی خورشید و شرایط جوی پایداری بالایی ندارد استعمال آن امروزه برای آب بندی ظاهر کمتر باره بهره‌گیری قرار می‌گیرد.


نحوه اجرای آب بندی کامپوزیت نما


شستشو و اب بندی نمای کامپوزیت1

 


شستشو و آب بندی نمای کامپوزیت1


قبل از از آب بندی کامپوزیت ظاهر سطح کامپوزیت و شیار های آن می بایست بدست شوینده های ویژه کامپوزیت که در بخش شستشوی نمای کامپوزیت توضیح کامل دیتا شده سپس بعد نسبت به عایق بندی نمای کامپوزیت اقدام شود.

آب بندی نما به وسیله چسب زد ۹۰

چسب زد ۹۰ نوعی عایق برپایه اکرلیک می باشد ولی از آنجایی که حائز عمر اختصار مدت و همچنین خاصیت نفوذ شوندگی در سطح نما سنگ و یا نمای سیمانی را ندارد زیاد توصیه نمی شود.درخواست بازدید
phone call