پیچ و رولپلاک نما دانشگاه کاشان


پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما کار در ارتفاع و پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست.یکی از سریعترین و مناسبت ترین راه های استحکام نما پیچ و رولپلاک نما ساختمان و پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون نیاز به داربست به وسیله تکنیک راپل می باشد. ولی این تکنیک برای پیچ رولپلاک سنگ نما دارای نکات ریزی میباشد که پیش از انجام پیچ رولپلاک نما لازم است بدانید.  

شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت از سال 89 در زمینه تخصصی دسترسی با طناب جهت ارائه کلیه خدمات نما از قبیل پیچ رولپلاک نما ساختمان فعالیت خود را آغاز نموده و تا به امروز با صدها پروژه در سطح تهران و شهرهای مختلف سعی نموده تا با ارائه یک کار با کیفیت به هم میهنان  خدمات با ارزش ارائه نماید .

قبل از آنکه بخواهیم نحوه پیچ و رولپلاک نما ساختمان را توضیح دهیم جهت آشنایی شما عزیزان به معرفی انواع سنگ نماهای مورد استفاده اشاره می شود تا هر چه بهتر نوع سنگ بکار رفته در ساختمان و نیز مزایا و معایب هر یک نسبت به هر کام مشخص شود.

نکته مهم :برای انتخاب پیمانکار برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما ی ساختمان حتما از شرکتهای معتبر که داری دفتر ثابت میباشند انتخاب نمایید ، درصورت که استحکام سنگ نما به شکل صحیح و همچنین نوع متریال مورد استفاده نامناسب صورت پذیرد برای جبران و ترمیم آن نیازمند هزینه و زمان بیشتر میباشد که گاها دیگر قابل ترمیم نمیباشد ، فلذا حتما از شرکت های معتبر قراردکتبی و معتبر استفاده نمایید .


انواع سنگ نما و ویژگی های آنها

سنگ ها بطور مختصر به سه دسته آذرین، دگرگونی و رسوبی تقسیم می شوند.این سنگ ها از معادن استخراج شده و بسته به نوع استفاده برش داده می شود.

برای سنگ نما از سنگ هایی استفاده می شود که در مقابل عوامل خارجی از قبیل تاثیرات نور خورشید ، هوازدگی ، رطوبت وآلودگی مقاومت بالای داشته باشند. همچنین استفاده از آنها باعث زیبایی نما و ظاهر ساختمان شوند.

 • انواع سنگ جهت استفاده برای ساختمانها

  همانطور که در بالا توضیح داده شد سنگ ها بر اساس ساختار و نحوه شکل گیری به انواع مختلفی تقسیم می شوند. یکی از سنگ های مورد استفاده در ساختمان سنگ گرانیت می باشد


 • . • گرانیت

  سنگ گرانیت

  سنگ گرانیت یکی از سنگ های با دوام بوده از نوع آذرین می باشد. از این سنگ در طرحهای مختلف تولید می شود و بعلت هزینه بالای استخراج و برش و صیقل از نوع سنگ های گران قیمت می باشد. هرچه دانه های گرانیت موجود در سنگ یکنواخت باشد ارزش سنگ بالاتر می رود.

  از مزیت های این نوع سنگ می توان به مقاومت در برابر ضربه ، هوازدگی، نفوذ آب، جلا پذبری و همچنین تنوع رنگ اشاره کرد.

  پیچ و رولپلاک سنگ نمای گرانیت

 • نکات مهم در خصوص مقاوم سازی این سنگ در نما به وسیله پیچ میتوان به نوع مته و همچنین نوع پیچ مصرفی و بتونه و یا خزینه سنگ نما در حین عملیات اشاره نمود و همچنین که معمولا برای سورخکاری این نوع سنگ از دریل بوش چهار شیار استفاده میشود و همچنین مته مورد استفاده باید از نوع دیاجر و یا همچنین هلر آلمانی باشد تا در سنگ ایجاد ترک ننماید .

      ، عموما سنگهای گرانیت به دلیل سنگینی خزینه نمیشود تا به مرور زمان گل پیچ از سنگ رد نشود به همین دلیل نمیتوان روی پیچ را بتونه کرد که فلذا روی پیچ با استفاده رنگ مشابه سنگ نما رنگ آمیزی نمود تا استتار شده تا ظاهر نما بهم نریزد و همچنین چنانچه ضخامت سنگ 1.6 باشد میتوان سنگ را گرانیت را در حین سوراخکاری جهت پیچ و رولپلاک سنگ نما گرانیتی خزینه کرد در اینصورت میتوان روی پیچ را با استفاده از بتونه هم رنگ مخصوص پوشاند  .

فاصله هر پیچ در سنگ گرانیت برای پیچ و رولپلاک سنگ نما  مابین 35الی 45 سانتیمتر است که این فاصله با توجه به موقعیت سنگ و همچنین ترک ها و یا ابعاد سنگ و با در نظر گرفتن ابعاد سنگ متغیرر میباشد گاها با توجه به تبله بودن فاصله پیچ ها کمتر میشود و همچنین چنانچه سنگ داری ترک و یا رگه باشد شاید نیازمند این است به دلیل اینکه کمتر شوک وارد کرد فاصله پیچ ها را بیشتر نمود .

پیچ و روپلاک سنگ نمای تراورتن که این نوع سنگها بیشترین استفاده در صنعت ساختمان را دارا میباشد باید توسط شرکتهای معتبر و همچنین ابزار و پیچ مناسب صورت پذیرد تا به سنگ نما صدمه ای وارد نگردد در صورت وارد شدن صدمه به سنگ نما جبران و ترمیم ان زمان بر و هزینه بردار میباشد دقت نمایید برای انتخاب پیمانکار برای انجام استحکام نما حتما از شرکتهایی که دفتر ثابت و معتبر دارند بهره بگیرید .


 • ماسه سنگ

  این نوع سنگ از ته نشینی ماسه ها و بهم چسبیدن دانه های سیلیسی بوجود می آید.این نوع سنگ در رنگ های مختلف عرضه می شود.


 • سنگ نمای کوارتزیت یا سنگ مرمریت

  sand

  کوارتزیت یک نوع ماسه سنگ سخت شده می باشد که بیش از 90 درصد سیلیس دارد. کوارتزیت معمولا با گرانیت اشتباه گرفته می شود. کوارتزیت از گرانیت سختر بوده دارای ظاهری زبر و بلوری دارد از مقاومت بسیار خوبی در مقابل سایش دارد.


سنگ مرمریت و پیچ و رولپلاک سنگ نما مرمریت :

سنگ های مرمریت از جنس سنگ های رسوبی آهکی دگرگون شده میباشد که دارای رگ های مرمر میباشد به همین دلیل این سنگ مناسب برای نمای بیرونی نمیباشد در صورتی که زیرا در صورتی که این سنگ در معرض رطوبت و یا نور خورشید باشد رگ های مرمر پوسته کرده و از بین میرود باعث میشود سنگ از محل رگهای سنگ خورد شده و از بین برود ، برای پیچ و رولپلاک سنگ مرمریت عموما نمیتوان زیاد هزینه کرد چون بر اثر زمان سنگ از گل پیچ عبور کرده و سقوط نماید بهترین روش برای پیچ و رولپلاک سنگ نمای مرمریت هزینه نکردن سنگ میباشد که در این صورت پیشنهاد میشود بجای بتونه روی سنگ رنگ شده تا پیچ کمتر ظاهر نما به هم بریزد در صورتی که سنگ پوسیده بشاد میتوان در بند سنگ با استفاده از واشر این کار را انجام داد ولی برای محافظت از سنگ مرمریت پیشنهاد میگردد پس از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نسبت به انجام رزین و یا نانو سنگ نما اقدام فرمائید تا سنگ نما بر اثر رطوبت و همچنین بارارن ویا از بین نرود ،

مته رمورد استفاده برای برای سوراخکاری سنگ مرمریت پیشنهاد مشود از نوع دو الماسه باشد تا صدمه کمتری به سنگ وارد گردد برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سنگ مرمریت  از دریل با قدرت چکشی زیر 2.8 ژول استفاده گردد هر چه مقدار قدرت ضربه چکشی کمتر باشد صدمه وارد به سنگ مرمیت نیز کمتر میشود .

پیچ مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان  از نوع روکش گالوانیزه 6 سانتی میباشد و بتونه مورد استفاده باید از نوع ضد اب باشد تا مانع پوسیدن سنگهای اطراف ان بشود و پیچ به مرور زمان از سنگ رد نکند .

 • سنگ نمای تراورتن

  ترورتن

  یک دسته از سنگ های آهکی می باشد. این سنگ دارای خلل و فرج است و از لحاظ سختی نسبت به مرمریت ها نرم تر میباشند. کیفیت و خصوصیات سنگ تراورتن با توجه به تفاوت زمین شناسی، به منطقه منشأ آن وابسته است. این سنک هم در فضای بیرونی و هم در فضای درونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.


 • پیچ و رولپلاک سنگ نما ساخاتمان 

 • سنگ مرمر

  مرمر

  سنگ مرمر که جزء سنگ های گران بوده و یکی از سنگ های اصلی سنگ نمای ساختمان است. انواع مختلفی دارد و برای مصارف مختلفی استفاده می شود. این سنگ در برابر هوازدگی ، باران های اسیدی بسیار مقاوم می باشد.خطرات استفاده از سنگ نما

همانطور که میدانیم استفاده از سنگ نما باعث زیبایی نمای ساختمان می شود. و نیز باعث جلوگیری از رطوبت می باشد ولی بر اثر عواملی ممکن است باعث ریزش شود که این ممکن است خطرات جانی و یا مالی به بار آورد که در ادامه به فیلم قرار داده شده می توانید رجوع نمایید.


قبل از احتمال بروز هر گونه خطر سقوط سنگ نما با کارشناسان ما تماس بگیرید همواره در کنار شما هستیم.

worker
logo

بر اساس ماده قانون مدنی  ۳۳۳ جمهوری اسلامی ایران، مالکین ساختمان و یا ابنیه یا دیوار ساختمان و همچنین آپارتمان مسئول  خسارت وارده از تخریب ریزش  میباشند. چنانچه از این تخریب یا ریزش خسارتی به عابرین و یا خودرو های پارک شده دیگران وارد میشود که مالک از این خرابی و یا ایراد ساختمان آگاه بوده باشد. و یا اینکه اینکه این تخریب یا ریزش و یا هر گونه حادثه دیگری حاصل از عدم مراقبت او حاصل شده باشد مالک و یا مالکین مقصر بوده و ملزم به جبران خسارت میباشند . البته همین ماده قانونی بر ساس نظریه تقصیر استوار است.

البته این ماده قانونی در جایی صدق میکند که سازنده در هنگام تحویل کلیه دوره ضمانت قرار نداده باشد و همچنین آپارتمان و یا ساختمان تعمیر و نگهداری را از عهده خود سلب و بر عهده مالک جدید نهاده باشد.خدمات نما

از جمله خدمات تخصصی ما میتوان به پیچ رولپلاک نما ساختمان و شستشوی انواع نما های کامپوزیت سنگ شیشه نقاشی نما و آب بندی سنگ نما آبندی شیشه های

 ساختمانهای بلند مرتبه و نور پردازی نما . کلیه خدمات تخصصی نما لازم به بیان می‌باشد.

 کلیه پرسنل شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت دارای بیمه مسئولیت همچنین ابزارهای کاملا حرفه ای و پرسنل این شرکت چیره دست می‌باشند  ارائه مشاوره رایگان.

 مطالعه این مقاله 7 دقیقه زمان میبرد و شامل 10 نکته است پیش انتخاب پیمانکار

10 نکته که باید پیش از انتخاب پیمانکار بدانید.

 1. پیش مقدمه نشانه های ریزش سنگ نما.

 2. بهترین نوع پیچ مصرفی برای پیچ و رولپلاک سنگ نما.

 3. مناسبترین زمان برای انجام استحکام نما یا پیچ و رولپلاک سنگ نما.

 4. چه نوع دریل پیچ مناسب برای انجام پیچ رولپلاک نما باید استفاده گردد.

 5. خصوصیات مته مناسب برای سوراخکاری پیچ رولپلاک سنگ نما مورد استفاده قرار گیرد.

 6. بهترین رولپلاک جهت انتخاب برای پیچ رولپلاک سنگ نما بر اساس ضخامت سنگ جنس سنگ.

 7. انواع سنگ نما جهت پیچ رولپلاک نما  و نحوه پیچ رولپلاک آنها.

 8. نحوه نصب سنگهای افتاده پس از پیچ رولپلاک سنگ نما.

 9. قیمت پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان در تهران و کرج و کلیه شهرستانها .

 10. بیمه پرسنل و کلوزهایی که باید در ان درج گردد چنانچه سانحه ای اتفاق افتاد کارفرما و پیمانکار متحمل خسارت نگردند.
نصب سنگهای افتاده

پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان جهت جلوگیری از سقوط سنگ نما


در صورت بروز حادثه بر اثر افتادن سنگ بر روی ماشین و یا رهگذر در صورتی که صورت جلسه رسمی در خصوص تعیین مدیر وجود داشته باشد مسئولیت بر عهده مدیر ساختمان است. در غیر اینصورت بر عهده مالکین ساختمان می‌باشد.
افتادن سنگ

چنانچه خسارت مالی بر ماشین‌ها پارک شده و یا جانی برای عابرین پیش بیاید جبران مالی آن به عهده مالکین و سازنده می‌باشد. چنانچه ساختمان نو ساز باشد و سازنده و مالک قبلی در تنظیم قرارداد قولنامه تمام مسئولیت را پس از عقد قرارداد بر عهده مالک جدید قرار ندهند بین پنج الی ده سال طبق قوانین نظام مهندسی بر عهده سازنده و مالک زمین می‌باشد و باید نسبت به جبران خسارت اقدام نمایند.

هر چند وقت در اخبار سقوط سنگ نما بر روی عابرین گزارش می شود. در این خبر در سایت تابناک در مورد سقوط سنگ نما و عدم استحکام سنگ نما می باشد که متاسفانه عواقب نا خوشایندی داشته است. پس قبل از هر گونه حادثه بهتر است از آن پیشگیری کرد. با ما تماس بگیرید ما اطمینان را به شما بر می گردانیم.


نشانه های ریزش سنگ نما و زمان مناسب جهت اقدام

قبل از اینکه بگوییم چه زمانی مناسبترین زمان برای پیچ رولپلاک نما میباشد. جا دارد ابتدا نشانه ای ریزش سنگ نما را به اختصار شرح دهیم .

یکی از اولین علائم ریزش نما ایجاد ترک در بندکشی ها میباشد.  و یا ریختن بخشی از بندکشی های عمودی و یا افقی ترک در بندکشی ها نشانه های شروع جدا شدن سنگ از ملات پشت است. و عموما بر اثر ضریب انبساط سنگ و سیمان اتفاق می افتد که این زمان مناسبترین زمان برای استحکام سنگ نما می باشد.


پیچ و رولپلاک سنگ نما


تبله کردن سنگ نما​

تبله کردن سنگ  یکی از علامتهای ریزش سنگ نما تبله کردن سنگ که ممکن است، تبله سنگ معمولا در بدنه سنگ و گاها در ابزار های نما پیش ریزش سنگ دیده میشوند و پیشنهاد میشود پس از مشاهده تبله سنگ نما در بدنه نما و یا در ابزار های نما سریعا نسبت به استحکام نما پیچ و رولپلاک سنگ نما اقدام فرمایید.

تذکر داده میشود در این مرحله کار کمی سخت میشود که جا زدن سنگهای تبله شده اکثر مواقع مجبور به خارج کردن یک ردیف از سنگها بشویم و مجددا سر جایش قرار دهیم.


پیچ و رولپلاک سنگ نما میدان اریاشهر

ریختن سنگهای ابزار و یا گوشه ها

درد نشانه بیماریست : ساختمان هم همانند بدن انسان است که در این صورت بروز هر مشکلی سریعا نسبت به درمان آن باید اقدام گردد. در غیر اینصورت کل نما درگیر میشود و هزینه تعمیر آن بالاتر میرود، اولین نشانه ای ریزش سنگ نما عموما در سنگهای ابزار و یا تکه سنگهای گوشهای کار ایجاد میگیرد .دلایل ریزش سنگ نما

بطور کلی دلایل ریزش به دو عامل بستگی دارد عوامل طبیعی و دیگری نحوه اجرا

 • عوامل طبیعی در ریزش سنگ نما

  عواملی مانند زلزله ، برف و باران ، نشست ساختمان ، هوا زدگی و حتی در مواردی رانش زمین می تواند عامل بروز چنین اتفاقی هایی باشند.

  در اینگونه موارد ساکنین ساختمان و مدیر ساختمان باید با توجه به نشانه های ریزش که در بالا توضیح داده شد اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان خود کنند.

 • عوامل انسانی و نحوه اجرا

  این موارد مربوط به اجرا می باشد که مجری به علت استفاده نکردن از مصالح مرغوب، و یا کم مصرف کردن و یا صحیح مصرف نکردن و حتی درست انجام ندادن ممکن است باعث بروز این اتفاق شود.
پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

این نوشتار با تجربه حدودا 10 ساله و صرف ساعتها بدست مهندسین شرکت ارتفاع کاران سایت جهت ارائه مشاوره اولیه و آگاه سازی  شما مشتریان محترم در مورد پیچ رولپلاک نما نحوه انجام کار و هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما و همچنین استاندارد های موجود گرداوری شده است.

پیچ و رولپلاک نما کاشانی

این مطالب شامل مطالب پیرامون نشانه های ریزش سنگ نما و جلوگیری از وقوع پیشامد ناخوشایند می باشد. هم چنین ایمنی پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست نوع پیچ مورد استفاده و نوع رولپلاک مناسب نما چگونه است. همچنین نوع مته استاندارد و دریل مناسب برای این کار بیمه مسئولیت و.. که توسط شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت با سالها تجربه و هزاران پروژه موفق انجام شده پاسخ داده شود .

از شما خواهشمندیم ما را تا انتهای نوشتار دنبال فرمایید. در صورتی که راهنمایی  و یا سوالی دارید می‌توانید از کارشناسان مجموعه استفاده نمایید از همراهی شما پیشاپیش متشکریم.

مزایای پیچ رولپلاک نما  با طناب، استفاده از تکنیک راپل یا دسترسی با طناب ؟


پیچ کردن سنگ نما

مزایای پیچ رولپلاک نما بدون داربست نخست باید مختصر توضیحی در رابطه دسترسی با طناب که در زبان عامیانه به آن ارتفاع کار یا مردان عنکبوتی گفته می‌شود بدهیم .
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و ایمنی کار.

ایمنی در کار


یکی از مهمترین دلایل انتخاب این روش بهره‌گیری از طناب برای انجام کار ایمنی آن است. تمام تجهیزات مورد استفاده برای راپل( استفاده از طناب ) تماما دارای استاندارد ، بین المللی می باشد. و همچنین کلیه پرسنل این شرکت داری سابقه طولانی در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما و دارای مدرک می باشد که خطر به مراتب کمتری از داربست دارد.

باید اشاره کرد در این تکنیک پیچ و رولپلاک سنگ نما به وسیله طناب همانند هر شغل دیگری دارای خطراتی می باشد. که با شناسایی و مدیریت خطرات در این زمینه توانسته ایم خطرات و مشکلات این کار تا حد استاندارد جهانی کاهش دهیم.

در مجموعه گروه ارتفاع کاران سایت تا به امروز با رعایت اصول و قوانین ایمنی خوشبختانه هیچ گونه حادثه ای نداشته ایم. به مدد  استفاده از ابزار حرفه ای و نیروهای کاملا متخصص و فنی آمار حوادث در زمینه نما همانند شستشوی نما ،پیچ و رولپلاک سنگ  نما و.. در مجموعه ارتفاع کاران سایت تا به امروز صفر بوده است.

دسترسی با طناب بسیار ایمن تر از داربست و یا کلایمر است. تماما ابزار مورد استفاده ساخت کارخانه پتزل فرانسه میباشد که درای استاندارد جهانی در تولید تجهیزات کار در ارتفاع است .
پیچ رولپلاک نما و بیمه پرسنل

بیمهبیمه کلیه پرسنل شرکت مهندسی سایت برای پیچ رولپلاک نما و یا شستشو نما و کلیه خدمات نما دارای بیمه مسئولیت به نام خود پرسنل که درون قرارداد شماره بیمه ذکر گردیده است .

در صورت بروز هر گومه حادثه ای برای تکنسین ها و پرسنل هیچ گونه مسولیتی بر عهده مالکین و یا کارفرما نباشد ، و همچنین تمام کلوزهای مربوطه برای کار در ارتفاع را در بیمه مربوطه دارا باشد که در صورت بروز حادثه در حین انجام پیچ و روپلاک سنگ نما توسط شرکت تمامی خسارت وارد شده را جبران نماید .

لازم به ذکر برای کلیه پرسنل که بیمه با نام میباشند که با مشورت بیمه گذران و همچنین و کلا تمامی کلوزهای کار در ارتفاع در بیمه کلیه پرسنل منظور گردیده است. اگر چنانچه حادثه و اتفاقی بیفتد که پرسنل در حین انجام کار دچار آسیب و یا نقص عضو شوند. بیمه مسئولیت پرداخت آن آسیب را به عهده میگیرد و دیگر کارفرما و یا پیمانکار درگیر مسایل نمی شود .

نحوه پیچ و رولپلاک نما به روش راپل

راپل یا دسترسی با طناب

ابتدا باید مختصر توضیحی در رابطه با rope access یا دسترسی با طناب که در زبان عامیانه به آن ارتفاع کار یا مردان عنکبوتی .. rope-access-like-SpiderMan

گفته میشود. علم دسترسی با طناب نشأت گرفته از ابزار غار نوردی و یا صخره نوردی میباشد که با ریشه گرفتن این شغل کم کم ابزار صنعتی مخصوص کار در ارتفاع ساخته شد. از ابرارهای این کار به هارنس شلوارکی که از تسمه های مخصوص دوخته میشود ابزار فرود که در قدیم از استاپ ابزار فرود غار نوردی استفاده میشد ویا هشت برای فرود در عملیات امداد نجات یا نظامی استفاده میشود ولی امروزه برای کارهای صنعتی از ابزار رایج یا آی دی استفاده میشود. انواع کارابین و طناب مورد استفاده در کار صنعتی عموما از طنابهای استاتیک ویا نیمه استاتیک استفاده میشود که بالای 10 میباشند.

چه کارهایی را میتوان با راپل انجام دادند ؟

هر کاری را میتوان با طناب انجام داد ، پیچ و رولپلاک نما ، شستشوی نما ، بستن درز انقطاع ، بستن توری حیاط خلوت ، کاشت انواع انکربولت ، آبندی شیشه های نما ، تعویض انواع شیشه های سیکورت نما، نقاشی نما ....

امنیت این کار چقدر است؟

به دلیل استفاده از ابزار حرفه ای و نیروهای کاملا متخصص و فنی آمار حوادث در این کار بسیار پایین میباشد دسترسی با طناب بسیار ایمن تر از داربست ویا کلایمر میباشد عموما ابزار مورد استفاده ساخت کارخانه پتزل فرانسه میباشد.

چرا دسترسی با طناب جهت پیچ و روپلاک سنگ نما بدون داربست را انتخاب کنیم ؟

از مزایای دسترسی با طناب میتوان به مقرون به صرفه بودن زیرا هزینه داربست یا کلایمر حذف میشود. سرعت انجام کار در دسترسی با طناب سرعت کار بسیار بالاتر از داربست و یا کلایمر میباشد. امنیت بسیار بالا ، افراد شاغل در این حرفه از بهترین افراد فنی هستند که آموزشهای لازم را دیده اند. کیفیت بالای خدمات ، در زمینه استحکام نما چون ابراز مورد استفاده مثل دریل و یا پیچ کاملا تخصصی و مهندسی انتخاب شده اند کیفیت خدمات به مراتب بالاتر از داربست میباشد و یا در شستشوی نما استفاده از آخرین فن آوری و شتسشو دهنده ها نانو کیفیت کار بدون صدمه زدن به نما بسیار بالاتر میباشد. و یا در درزبندی درز انقطاع به دلیل کم هزینه بودن و سریع بودن مقرون به صرفه تر میباشد. همچنین باید یادآور شد که دسترسی به جاهایی با کلایمر و یا درابست ممکن نیست.پیچ و رولپلاک نما با طناب و سرعت انجام آن

سرعت انجام کار پیچ و رولپلاک سنگ نما و یا شستشوی نما در این روش به مراتب بالاتر از داربست و یا کلایمر می باشد. زیرا برپایی کارگاه برای دسترسی به نما حداکــثر 30 دقیقه می باشد. و همچنین جمع اوری کارگاه و طناب ها حداکثر 30 دقیقه است. که به مراتب سریعتر از داربست و یا کلایمر است و به علت انعطاف پذیری راپل کار و آزادی حرکت تکنسین مربوطه به راحتی می تواند در اطراف ساختمان حرکت کند.

نصب سنگهای افتاده

مزیت اقتصادی پیچ و رولپلاک نما با طناب و هزینه آن


مقرون به صرفه بودن.


در روش دسترسی با طناب به دلیل سرعت انجام کار و همچنین استفاده از نیروهای خبره و با تجربه بالا سریعتر انجام می شود. همچنین استفاده از ابزار تخصصی برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما و صرفه جویی در هزینه ها کم می باشد. همانند هزینه کرایه داربست و یا کلایمر و همچنین تخته بنایی و نبود نیروی متخصص برای انجام این کار باعث می گردد این روش یک سر و گردن از روشهای دیگر بالاتر باشد.


پیچ و رولپلاک سنگ نما

هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان بر عهده چه کسی میباشد؟

طبق قانون هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما ، شستشوی نما ، آب بندی نما بر عهده مالکین ساختمان می باشد.  و چنانچه ساختمان نوساز باشد و عمر آن کمتر از  5 سال باشد مالکین می توانند از طریق قانون و شکایت هزینه انجام پیج و رولپلاک را از از سازنده و مهندس ناظر دریافت نمایند.مجری پیچ و رولپلاک نما و کیفیت کار


دقت انجام کار پیچ رولپلاک نما به وسیله تکنیک دسترسی با طناب به دلیل استفاده از مناسبترین ابزار و افراد متخصص و آموزش دیده در گروه فنی مهندسی سایت می باشد. که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند. کیفیت بالای خدمات ، در زمینه استحکام نما چون ابراز مورد استفاده مثل دریل و یا پیچ کاملا تخصصی و مهندسی انتخاب شده اند.کیفیت خدمات به مراتب بالاتر از داربست میباشد. و یا در شستشوی نما استفاده از آخرین فن آوری و شستشو دهنده ها نانو کیفیت کار بدون صدمه زدن به نما بسیار بالاتر میباشد. و یا در درزبندی درز انقطاع به دلیل کم هزینه بودن و سریع بودن مقرون به صرفه تر میباشد.
با یک تلفن می توانید از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید.

worker
logoنحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما.


در ادامه نحوه پیچ و رولپلاک نما و نوع پیچ های مورد استفاده توضیح داده خواهد شد.


نحوه نصب سنگهای افتاده نما چگونه میباشد؟


نحوه نصب و پیچ رولپلاک نما به اینصورت میباشد که ابتدا کل سنگهای نما توسط راپل کار شرکت و پیچ رولپلاک سنگ نما می گردد. و پس از اینکه کل سنگهای نما مستحکم گردیده سپس ابعاد دقیق سنگهای افتاده اندازه گیری و بعد توسط سنگ فرز به ابعاد سنگهای افتاده برش داده میشود.

پس از برش سنگ راپل کار ( نیروی کار حرفه ای در ارتفاع ) در محل سنگ افتاده مستقر میشود. و توسط ابزار قیفی در روبروی محلی که سنگ افتاده است ثابت می‌شود. تا با تسلط بیشتر سنگ را در محل مورد نظر نصب کند. پس از مستقر شدن راپل کار سنگ برش خورده توسط نیروی پا طنابی با طناب و به راپل کار میرسد. که در محل خود قرارا گرفته سپس به وسیله پیچ در محل افتاده با پیچ ثابت میگردد.
screw diagram


Screws and dowels

جهت پیچ رولپلاک نمای سنگی چه نوع پیچی استفاده میگردد؟


مهمترین نکته برای پیچ رولپلاک نما انتخاب و استفاده مصالح و متریال مناسب برای نما می باشد. که  اغلب با این سوال مواجه میشویم که پیچ مورد استفاده شما چند سانتی است.

در اینجا مختصری در مورد نوع پیچ مناسب و اینکه  چه خصوصیاتی باید داشته باشد تا در برابر رطوبت و کشش و یا فشار مقاومت داشته باشد. همچنین مناسب سنگ  نما باشد مختصری در این بخش توضیح می‌دهیم.


نوع سنگ مورد استفاده در نما


اغلب سنگهای مورد استفاده در ایران چه تراورتن چه گرانیت و یا دیگر سنگهای نما عمدتا دارای ضخامت 1.6 الی1.9 سانتیمتر می باشد. برای مهار این سنگهای نما حداقل عمق گیرایی پیچ برای این سنگها حداقل 4 سانتیمتر می‌باشد.پیچ گالوانیزه استاندارد

پیچ ایرانی غیر استاندارد


به طور مثال استفاده از پیچ 5 سانتی برای مهار سنگ جهت پیچ و رولپلاک سنگ نما مناسب نمی باشد. زیرا عمق گیرایی این پیچ ها حدودا 3.5 میباشد. که مناسب برای مهار سنگها نیست به شکل ساده تر باید گفت حداقل طول پیچ مورد استفاده باید 5.8 الی 6 سانتیمتر باشد. تا عمق گیرایی پیچ برای پیچ و رولپلاک مناسب و مهار این سنگها 4.2 باشد 


همچنین استفاده از پیچ های بزرگتر نیز مناسب نمی باشد. زیرا پیچ های بزرگتر نیاز به سایز بزرگتر مته برای سوراخ‌کاری است که به سنگ آسیب های بیشتری وارد میکند که در بخش مته کاملا توضیح داده می‌شود.جنس پیچ برای پیچ رولپلاک سنگ نما


نوع پیچی که برای استحکام نما  در نظر گرفته میشود باید دارای روکش گالوانیزه باشد، تا پیچ در اثر رطوبت زنگ نزند همچنین پیچ مورد استفاده برای نما باید از نوع چهار سو باشد که تا انتهای پیچ بسته شود. پیچ دو سو هرگز تا انتها به شکل مناسب بسته نخواهد شد.

توجه داشته باشید هرگز از پیچهای زرد دو سو یا چهارسو ایرانی چه پنج سانتی چه شش سانتی استفاده ننمایید. ما با موارد زیادی روبرو شده ایم که از این نوع پیچ ها استفاده شده است که پس از مدتی به مشکل بزرگتری برخورد مینمایند .

پیچ دو سو زرد درست بسته نمی شوند یا بر اثر زنگ زدگی از گردنی پیچ جدا شده. این پیچ ها داری روکش گالوانیزه نمی باشند. پیچ های ایرانی عموما دارای روکش گالوانیزه نمی باشند. دارای روکش آبکاری هستند که در مقابل رطوبت ضعیف هستند. از نظر مهندسی مناسب ترین پیچ مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما پیچ شش سانتیمتر یا همان پیچ 5*60 گالوانیزه تایوانی است. 

پیچ و رولپلاک نما


رولپلاک تو کار


برای استحکام سنگ نما مناسبترین رولپلاک چه نوعی است؟


در این بخش سعی شده بیشترین رولپلاک ها برای پیچ و رولپلاک سنگ نما و دلایل آن به اختصار شرح داده شود. بیشترین رولپلاک مورد استفاده برای استحکام سنگ نما رولپلاک ساده یا همان تو کار است زیرا رولپلاک باید در پشت سنگ قرار گیرد. برای این کار رولپلاک را همراه پیچ در داخل سوراخ می کوبند سپس 4 سانتیمتر پیچ مانده روی سنگ را به وسیله پیچ بند بسته میشود این کار باعث میشود باز های رولپلاک در داخل ملات باز و به ملات پشت سنگ متصل گردد .رولپلاک پروانه ای جهت پیچ رولپلاک نما

رولپلاک پروانه ایرولپلاک فیشر


رولپلاک پروانه ای که برای جاهایی که پشت سنگ یا پیچ برای پیچ کردن خالی می باشد. استفاده میشود همچنین HUD  های

 هیلتی و یا رولپلاک های فیشر آلمانی اغلب برای جاهایی که پشت سنگ سفال یا آردواز میباشد استفاده می شوند.

برای پیچ و رولپلاک نما باید از  پیچ روکش گالوانیزه سفید و ضد زنگ ساخته شود و به پانل پیچ معروف است. نکته: هرگز برای پیچ و رولپلاک سنگ نما از پیچ دو طرفه چوب طلایی ایرانی استفاده نکنید.


پیچ مورد استفاده باید چهار طرفه باشد و از پیچ های دو طرفه استفاده نکنید زیرا پیچ های دو طرفه به ندرت تا انتها بسته می شوند و به سنگ اجازه تنفس می دهند که خود باعث ایجاد مشکل می شود.

پیچ مورد استفاده باید 6 سانتی متر طول داشته باشد، پیچ های 5 سانتی متری برای نگه داشتن سنگ کافی نیستند و برای استحکام مناسب نیستند و پیچ های بزرگتر از 6 سانتی متر به دلیل اینکه مته بزرگتر برای سوراخ کاری خطر آسیب دیدن سنگ را افزایش می دهد. مناسب ترین پیچ برای پیچ های نما و رولپلاک پیچ های 5*60 با روکش گالوانیزه می باشد.

مته مورد استفاده برای سوراخ کاری نما مته 7*11 است که طول آن 11 و قطر آن 7 است. مته طول 11 عمق سوراخکاری 6 سانتی متر را فراهم می کند مته با طول بیشتر باعث خطای انسانی می شود و ممکن است از نظر فنی میخ کند. برای نما توصیه می شود از مته 7*11 سانتی متری برای تقویت سنگ نما استفاده شود، مته مورد استفاده برای سوراخ شدن سنگ نباید از نوع چینی باشد تا ترک های مویی در سنگ ایجاد نشود، در غیر این صورت پس از چند سال ها ترک ها باز می شود و باعث ریزش سنگ نما می شود.


بعد از انجام پیچ و رولپلاک نما با استفاده از بتونه که خاصیت ضد آب نیز دارد، حتما روی پیچ ها را بپوشانید. این کار از نفوذ آب باران و رطوبت به پشت سنگ جلوگیری می کند و در اثر یخ زدگی ترک نمی خورد. سقوط نمی کند  و همچنین ظاهر نما بدون آسیب باقی می ماند.

نمای داخلی از پیچ و رولپلاک انواع رولپلاک ها هنگام قرار گرفتن و بسته شدن


رولپلاکی که برای استحکام بخشی نما استفاده می شود از نوع رولپلاک توکار است که معمولاً روی آن دندانه دارد و به صورت دو یا چهار لایه ساخته می شود. در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان زمانی از این نوع رولپلاک استفاده می شود که بخواهیم رولپلاک را در داخل ملات یا بدنه جامد سازه قرار دهیم و به طور کلی از شماره 4 این نوع رولپلاک استفاده می شود. پیچ و رولپلاک نما در صورت بروز هرگونه حادثه برای ساختمان ضروری است. مالکان و مدیران باید آگاه باشند که طبق قانون مسولیت خطرات ساختمان به عهده آنان می باشد و در صورت بروز خطر و صدمات جانی ومالی مکلف به پرداخت غرامت به مصدوم می باشند. قبل از هر حادثه ای مراقب استحکام سنگ نما خود باشید.
نوع مته مناسب برای مقاوم سازی نما چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟


برای انتخاب مناسبترین مته برای پیچ و رولپلاک نما ابتدا باید انتظاراتی که از این مته را داریم بدانیم. سپس انتخاب درست انجام دهیم. یکی از مهمترین خصوصیات طول قطر مته است. معمولا بهترین سایز برای سوراخکاری پیچ و رولپلاک سنگ نما سایز 7 می باشد. زیرا چنانچه مته بزرگتر استفاده گردد احتمال آسیب به سنگ نیز بیشتر میشود.طول مته و رابطه آن با استحکام سنگ نما


طول مته طول مته رابطه مستقیمی با ضخامت سنگ نما دارا میباشد. برای پیچ های مورد استفاده طول 6 سانت می بایست عمق سوراخکاری از 6 سانت بیشتر نشود. برای دستیابی به منظور سایز طول مته باید 11 سانتیمتر باشد تا طول سوراخکاری آن 6 سانتیمتر باشد.

باید در نظر داشت که عمق سوراخکاری بیشتر احتمال خطا را بیشتر میکند. که اصطلاحا به آن میخ کردن نما گفته می شود. و این احتمال آسیب به نما را بیشتر می نماید.نکته بعدی دو الماس یا چهار الماس بودن نوک مته است که بر اساس نوع سنگ انتخاب می گردد. به طور مثال برای سنگهایی که آسیب پذیری بیشتری دارند همانند ترامیت و یا مرمریت و برخی سنگها تراورتن از مته 7*11 چهار الماسه. و برای سنگهای سختی بالاتر از مته های دو الماسه چهار شیار 7*11 استفاده می گردد. که در بخش پیچ و رولپلاک سنگ نما انواع سنگها به طور کلی توضیح داده شده است.
مناسب ترین دریل برای انجام پیج و رولپلاک نما و مشخصات آن کدام است؟برای انتخاب بهترین دریل برای انجام سوراخکاری سنگ نما لازم  است چند مشخصات فنی دریل ها را مورد برسی قرار دهیم. از این مشخصات قدرت ضربه ای دریل است قدرت ضربه ای دریل بر حسب ژول میباشد. که برای سوراخکاری سنگ نما هر چه قدرت ضربه ای ژول پایین تر باشد. و دور دریل بالاتر باشد برای سوراخکاری سنگ مناسبتر میباشد. شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت با بهره برداری از تجربیات گذشته نسبت به تنوع دریل موجود در بازار دریل آاگ آلمانی پیشنهاد میدهد میدانید چرا !؟ زیرا دریل 700 وات ااگ قدرت ضربه ای فقط 1.9 ژول را دارد. و 3800 دور سرعت چرخش دارد. که نسبت به دریلهای موجود در بازار از قبیل بوش ، دیوالت و ماکیتا و دریلهای چینی موجود در بازار که اغلب دارای قدرت ضربه بالای 2.9 ژول دارند و دور پایینتر بهترین گزینه میباشد .
بتونه روی پیچ و رولپلاک سنگ نما و مزیت های آن


بتونه روی پیچ مهمترین بخش کار می باشد. زیرا بتونه اگر درست اجرا نگردد نمای ساختمان پس از پیچ و رولپلاک سنگ به حالت زشت و نا زیبایی مبدل می گردد.برای ساخت بتونه با استفاده از سیمان سفید و چسب نانو و همچنین پودر های رنگی روی پیچ ها را پوشش داد. این بتونه داری خاصیت ضد آب می باید باشد تا رطوبت و آب به پشت سنگ نفوذ نکند این بتونه همچنین قابل شستشو میباشد.

در صورت ریزش سنگ نما و یا سقوط سنگ نما هزینه ترمیم نما بر عهده چه کسی میباشد؟


در صورت شل بودن سنگ نما و نیاز آن به پیچ کردن سنگ نما هزینه های انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما در مرحله اول بر عهده مالکین میباشد. در صورتی در متن مبایعه نامه مدت زمان گارانتی ویا ضمانت تعمیرات برای ساختمان در گردیده باشد مالک میتوند از سازنده در خواست انجام دهد. ولی چنانچه در مبایعه نامه فرشنده ویا سازنده تمام مسولیت ترمیم و نگهداری را بر عهده خریدار قرار داده باشد مالک باید هزینه ترمیم نما را پرداخت نماید. در صورتی که مشخص گردد سازنده ر اجرای نما اهمال کاری انجام داده سازنده ملزم به جبران خسارت و همچنین ترمیم نما می باشد.

 نکته چنانچه در قولنامه در خصوص ترمیم و تعمیر ساختمان نکته ای بیان نشده باشد و همچنین عمر ساختمان کمتر از 5 سال باشد میتوان با شکایت از سازنده خسارت ها و تعمیر سنگ نما ساختمان از سازنده دریافت نمود.
اطلاعات اولیه در مورد طناب کوهنوردی 

همانطور که می دانید یکی از وسایل راپل کاران طناب می باشد. این طناب باید مخصوص باشد تا بتواند فشار ناگهانی را در لحظات سقوط تحمل کند. البته در مقاله ای جداگانه در مورد انواع طناب کوهنوردی توضیح خواهیم داد ولی جهت اطلاع ذهن کنجکاو خوانند محترم باید یادآوری کنم که با تهیه طناب های مرغوب این تضمین را به کارفرمایان ، صاحبان و مدیران ساختمان خواهیم داد که شرکت ارتفاع کاران همیشه حفظ سلامتی و ایمنی کارکنان یکی از ارکان اصلی سیاست های شرکت بوده و خواهد بود. در ادامه یکی از تست های  طناب کوهنوردی به نمایش گذاشته شده است.


قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما


قیمت و هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما به چند عامل بستگی دارد و در تعیین قیمت باید در نظر گرفته شود. به طور مثال یک نمای رومی با بر یا همان عرض ساختمان در 5 طبقه 145000 تومان محاسبه میشود. هزینه استحکام نما میشود 1450000 تومان. البته آیتم هایی مانند جنس سنگ و یا ابعاد سنگها و یا تعداد سنگهای افتاده برای نما باعث تغییر هزینه میشود.

قیمت ها بر اساس تکنیک راپل و استفاده از طناب می باشد. که در ادامه جهت آشنایی خدمت عزیزان بیان می شود


 • محاسبه قیمت بر اساس متراژ

  • قیمت متراژ محیط و اندازه سطح مورد نظر جهت تعیین قیمت پیچ سنگ نما

   • اندازه مساحت اگر کمتر از 200 مترمربع باشد چون باید تجهیزات اولیه انجام شود و وسایل و کارگر در محیط آورده شود قیمت بر حسب متراژ انجام نمی گیرد بنابراین در اینطور موارد قیمت بصورت کنترات محاسبه می گردد. در صورت بیشتر از 200 متر محاسبه قیمت پیچ رولپلاک نما بر اساس متر اینطور میباشد که ساختمانهای تا 5 طبقه به ازای هر متر بر یا همان عرض ساختمان مابین 15000 تومان الی 30000تومان محاسبه می گردد. شما عزیزان می توانید از طریق راههای ارتباطی یا از طریق تماس مستقیم با کارشناسان ما تماس بگیرید و با ارسال تصویر حدود قیمت برای شما برآورد شود.

 • تعیین قیمت بر اساس نوع سنگ

  • تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای رومی

   • پیچ و رولپلاک سنگ نما همانند گرانیت که سختی بالایی دارند. سختی کار را بیشتر میکنند و تلفات مته بیشتر میشود. طرح نما هر چه بیشتر باشد و هر چه ابزار سنگ نما بیشتر باشد و اصطلاحا نمای رومی باشد سختی کار بیشتر میشود. و قیمت استحکام سنگ نما بیشتر میشود. هزینه مترمربعی از 15000 تومان به بالا می باشد.

  • محاسبه قیمت و هزینه پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن

   • این یکی از سنگ هایی است که در ایران زیاد مورد استفاده قرار گرفته همانطور که قبلا در این متن توضیح داده شده باید دقت بیشتری در مورد این سنگ ها داشت. در مورد قیمت هزینه بصورت متری از 15000 تومان به بالا محاسبه می گردد.

  • سنگ سمیرم محاسبه هزینه و برآورد قیمت

   • سنگ سمیرم یکی از پر کاربردترین سنگ در ساخت و ساز چه در فضای داخلی و یا نمای بیرونی می باشد و بیشتر سازندگان از این سنگ هم بعلت قیمت مناسب و هم به علت فراوانی از این مدل استفاده می کنند. قیمت پیچ و رولپلاک این نوع سنگ از از 15000 هزا رتومان به بالا در نظر گرفته می شود. برای استحکام سنگ نما معمولا مابین 1000 الی 3000 تومان میباشد. که بر اساس نوع پیچ مصرفی و جنس سنگ و همچنین ابزار سنگ متغیر می شود. لازم به ذکر است مبنای محاسبه بر اساس حداقل 1500 پیچ میباشد.

 • محاسبه قیمت بر اساس محل

  • قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران

   • با توجه به اینکه دفتر شرکت در تهران می باشد تجهیز کارگاه هزینه کمتری داشته و می توان به طور نرمال تجهیزات اولیه را انجام داد و قیمت بر اساس نوع ساختمان و نو ع سنگ محاسبه می گردد.

  • قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج

   • هزینه پیچ و رولپلاک نما در کرج نیز مانند تهران محاسبه می گردد و البته بستگی به مناطق اطراف و نوع و زمان کار بستگی دارد که در مورد این مسایل و برآورد هزینه میزان کار قیمت ها می توانند متغیر باشند. کارشناسان ما همواره در خدمت شما می باشند تا پاسخگوی سوالات شما باشند. با در دست داشتن دیگر اطلاعات قیمت و هزینه تعیین گردد.

  • قیمت پیچ و رولپلاک در مشهد

   • از آنجا که این شرکت در شهرهای مختلف پروژه های مختلفی انجام داده لذا بر حسب توانایی و پرسنل موجود این شرکت قادر است در این نوع شهر ها پروژه های مختلف انجام دهد.


 • نکاتی که در هنگام عقد قرارداد پیچ و رولپلاک سنگ نما باید دقت فرمائید

  1. داشتن دفتر ثابت : به این معنی که  هنگام عقد پیچ و رولپلاک نما در دفتر پیمانکار انجام گردد و یا آدرس و شماره تلفن ثابت در قرارداد ذکر شود و مطمئن شود از داشتن دفتر کار و جای ثابت ، در این صورت از انجام صحیح عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما اطمینان حاصل میگردد.  همچنین در صورت وقوع حادثه پیمانکار مسولیت حادثه را بعهده بگیرد.

  2.  مشخصات کامل کار در هنگام قرار داد قید شود. حتما مشخصات کامل طرفین قرداد در آن ذکر گردد همانند کد ملی و همچنین شماره به نام اشخاص طرف قراداد تا قرارداد دارای ارزش حقوقی باشد.

  3. نوع پیچ و مته و متریال مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما : حتما نوع پیچ و مته مورد استفاده و همچنین بتونه روی آن در قراداد ذکر گردد که در قسمت پیچ مناسب کاملا توضیح داده شده است که در قرارداد ذکر شود .

  4. ضمانت قرارداد : حتما مدت گارانتی یا ضمانت کار در قرارداد ذکر شود این مدت حداقل در عملیات پیچ و رولپلاک نما به مدت 3 سال می باشد در این بخش پیمانکار باید متعهد شود در صورت ایراد کار نسبت به رفع آن اقدام نماید .

  5. مدت انجام کار : حتما تعداد روز کاری در قرارداد قید شود .

  6. بیمه مسولیت پرسنل که به نام شخص باشد : در صورت وقوع حادثه به دلیل جبران آن از عهده شخص خارج است. میباست کلیه پرسنل بیمه با نام داشته باشند تا کارفرما و پیمانکار دچار خسارت نشوند .

  7. برخی نکات دیگر شامل مبلغ انجام قراداد و همچنین تاریخ شروع تعداد روزهای کاری برای پیچ و رولپلاک سنگ نما و همچنین فسخ قرارداد میتوان ذکر نمود که دیگر اختلافی بین پیمانکار و کارفرما ایجاد نشود .