پیچ و رولپلاک نما دانشگاه کاشان


پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما کار در ارتفاع و پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست.یکی از سریعترین و مناسبت ترین راه های استحکام نما پیچ و رولپلاک نما و پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون نیاز به داربست به وسیله تکنیک راپل می باشد. ولی این تکنیک برای پیچ رولپلاک سنگ نما دارای نکات ریزی میباشد که پیش از انجام پیچ رولپلاک نما لازم است بدانید.  

بر اساس ماده قانون مدنی  ۳۳۳ جمهوری اسلامی ایران، مالکین ساختمان و یا ابنیه یا دیوار ساختمان و همچنین آپارتمان مسئول  خسارت وارده از تخریب ریزش  میباشند. چنانچه از این تخریب یا ریزش خسارتی به عابرین و یا خودرو های پارک شده دیگران وارد میشود که مالک از این خرابی و یا ایراد ساختمان آگاه بوده باشد. و یا اینکه اینکه این تخریب یا ریزش و یا هر گونه حادثه دیگری حاصل از عدم مراقبت او حاصل شده باشد مالک و یا مالکین مقصر بوده و ملزم به جبران خسارت میباشند . البته همین ماده قانونی بر ساس نظریه تقصیر استوار است.

البته این ماده قانونی در جایی صدق میکند که سازنده در هنگام تحویل کلیه دوره ضمانت قرار نداده باشد و همچنین آپارتمان و یا ساختمان تعمیر و نگهداری را از عهده خود سلب و بر عهده مالک جدید نهاده باشد.

قبل از احتمال بروز هر گونه خطر سقوط سنگ نما با کارشناسان ما تماس بگیرید همواره در کنار شما هستیم.


شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت از سال 89 در زمینه تخصصی دسترسی با طناب جهت ارائه کلیه خدمات نما از قبیل پیچ رولپلاک نما فعالیت خود را آغاز نموده و تا به امروز با صدها پروژه در سطح تهران و شهرهای مختلف سعی نموده تا با ارائه یک کار با کیفیت به هم میهنان  خدمات با ارزش ارائه نماید .

خدمات نما

از جمله خدمات تخصصی ما میتوان به پیچ رولپلاک نما و شستشوی انواع نما های کامپوزیت سنگ شیشه نقاشی نما و آب بندی سنگ نما آبندی شیشه های

 ساختمانهای بلند مرتبه و نور پردازی نما . کلیه خدمات تخصصی نما لازم به بیان می‌باشد.

 کلیه پرسنل شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت دارای بیمه مسئولیت همچنین ابزارهای کاملا حرفه ای و پرسنل این شرکت چیره دست می‌باشند  ارائه مشاوره رایگان.

 مطالعه این مقاله 7 دقیقه زمان میبرد و شامل 10 نکته است پیش انتخاب پیمانکار

10 نکته که باید پیش از انتخاب پیمانکار بدانید.

  1. پیش مقدمه نشانه های ریزش سنگ نما.

  2. بهترین نوع پیچ مصرفی برای پیچ و رولپلاک سنگ نما.

  3. مناسبترین زمان برای انجام استحکام نما یا پیچ و رولپلاک سنگ نما.

  4. چه نوع دریل پیچ مناسب برای انجام پیچ رولپلاک نما باید استفاده گردد.

  5. خصوصیات مته مناسب برای سوراخکاری پیچ رولپلاک سنگ نما مورد استفاده قرار گیرد.

  6. بهترین رولپلاک جهت انتخاب برای پیچ رولپلاک سنگ نما بر اساس ضخامت سنگ جنس سنگ.

  7. انواع سنگ نما جهت پیچ رولپلاک نما  و نحوه پیچ رولپلاک آنها.

  8. نحوه نصب سنگهای افتاده پس از پیچ رولپلاک سنگ نما.

  9. قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما در تهران و کرج .

  10. بیمه پرسنل و کلوزهایی که باید در ان درج گردد چنانچه سانحه ای اتفاق افتاد کارفرما و پیمانکار متحمل خسارت نگردند.
نصب سنگهای افتاده

پیچ و رولپلاک سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط سنگ نما


در صورت بروز حادثه بر اثر افتادن سنگ بر روی ماشین و یا رهگذر در صورتی که صورت جلسه رسمی در خصوص تعیین مدیر وجود داشته باشد مسئولیت بر عهده مدیر ساختمان است. در غیر اینصورت بر عهده مالکین ساختمان می‌باشد.

چنانچه خسارت مالی بر ماشین‌ها پارک شده و یا جانی برای عابرین پیش بیاید جبران مالی آن به عهده مالکین و سازنده می‌باشد. چنانچه ساختمان نو ساز باشد و سازنده و مالک قبلی در تنظیم قرارداد قولنامه تمام مسئولیت را پس از عقد قرارداد بر عهده مالک جدید قرار ندهند بین پنج الی ده سال طبق قوانین نظام مهندسی بر عهده سازنده و مالک زمین می‌باشد و باید نسبت به جبران خسارت اقدام نمایند.

هر چند وقت در اخبار سقوط سنگ نما بر روی عابرین گزارش می شود. در این خبر در سایت تابناک در مورد سقوط سنگ نما و عدم استحکام سنگ نما می باشد که متاسفانه عواقب نا خوشایندی داشته است. پس قبل از هر گونه حادثه بهتر است از آن پیشگیری کرد. با ما تماس بگیرید ما اطمینان را به شما بر می گردانیم.


نشانه های ریزش سنگ نما و زمان مناسب جهت اقدام

قبل از اینکه بگوییم چه زمانی مناسبترین زمان برای پیچ رولپلاک نما میباشد. جا دارد ابتدا نشانه ای ریزش سنگ نما را به اختصار شرح دهیم .

یکی از اولین علائم ریزش نما ایجاد ترک در بندکشی ها میباشد.  و یا ریختن بخشی از بندکشی های عمودی و یا افقی ترک در بندکشی ها نشانه های شروع جدا شدن سنگ از ملات پشت است. و عموما بر اثر ضریب انبساط سنگ و سیمان اتفاق می افتد که این زمان مناسبترین زمان برای استحکام سنگ نما می باشد.


پیچ و رولپلاک سنگ نما


تبله کردن سنگ نما​

تبله کردن سنگ  یکی از علامتهای ریزش سنگ نما تبله کردن سنگ که ممکن است، تبله سنگ معمولا در بدنه سنگ و گاها در ابزار های نما پیش ریزش سنگ دیده میشوند و پیشنهاد میشود پس از مشاهده تبله سنگ نما در بدنه نما و یا در ابزار های نما سریعا نسبت به استحکام نما پیچ و رولپلاک سنگ نما اقدام فرمایید.

تذکر داده میشود در این مرحله کار کمی سخت میشود که جا زدن سنگهای تبله شده اکثر مواقع مجبور به خارج کردن یک ردیف از سنگها بشویم و مجددا سر جایش قرار دهیم.


پیچ و رولپلاک سنگ نما میدان اریاشهر

ریختن سنگهای ابزار و یا گوشه ها

درد نشانه بیماریست : ساختمان هم همانند بدن انسان است که در این صورت بروز هر مشکلی سریعا نسبت به درمان آن باید اقدام گردد. در غیر اینصورت کل نما درگیر میشود و هزینه تعمیر آن بالاتر میرود، اولین نشانه ای ریزش سنگ نما عموما در سنگهای ابزار و یا تکه سنگهای گوشهای کار ایجاد میگیرد .
پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

این نوشتار با تجربه حدودا 10 ساله و صرف ساعتها بدست مهندسین شرکت ارتفاع کاران سایت جهت ارائه مشاوره اولیه و آگاه سازی  شما مشتریان محترم در مورد پیچ رولپلاک نما نحوه انجام کار و هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما و همچنین استاندارد های موجود گرداوری شده است.

پیچ و رولپلاک نما کاشانی

این مطالب شامل مطالب پیرامون نشانه های ریزش سنگ نما و جلوگیری از وقوع پیشامد ناخوشایند می باشد. هم چنین ایمنی پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست نوع پیچ مورد استفاده و نوع رولپلاک مناسب نما چگونه است. همچنین نوع مته استاندارد و دریل مناسب برای این کار بیمه مسئولیت و.. که توسط شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت با سالها تجربه و هزاران پروژه موفق انجام شده پاسخ داده شود .

از شما خواهشمندیم ما را تا انتهای نوشتار دنبال فرمایید. در صورتی که راهنمایی  و یا سوالی دارید می‌توانید از کارشناسان مجموعه استفاده نمایید از همراهی شما پیشاپیش متشکریم.

مزایای پیچ رولپلاک نما  با طناب، استفاده از تکنیک راپل یا دسترسی با طناب ؟


پیچ کردن سنگ نما

مزایای پیچ رولپلاک نما بدون داربست نخست باید مختصر توضیحی در رابطه دسترسی با طناب که در زبان عامیانه به آن ارتفاع کار یا مردان عنکبوتی گفته می‌شود بدهیم .
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و ایمنی کار.


یکی از مهمترین دلایل انتخاب این روش بهره‌گیری از طناب برای انجام کار ایمنی آن است. تمام تجهیزات مورد استفاده برای راپل( استفاده از طناب ) تماما دارای استاندارد ، بین المللی می باشد. و همچنین کلیه پرسنل این شرکت داری سابقه طولانی در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما و دارای مدرک می باشد که خطر به مراتب کمتری از داربست دارد.

باید اشاره کرد در این تکنیک پیچ و رولپلاک سنگ نما به وسیله طناب همانند هر شغل دیگری دارای خطراتی می باشد. که با شناسایی و مدیریت خطرات در این زمینه توانسته ایم خطرات و مشکلات این کار تا حد استاندارد جهانی کاهش دهیم.

در مجموعه گروه ارتفاع کاران سایت تا به امروز با رعایت اصول و قوانین ایمنی خوشبختانه هیچ گونه حادثه ای نداشته ایم. به مدد  استفاده از ابزار حرفه ای و نیروهای کاملا متخصص و فنی آمار حوادث در زمینه نما همانند شستشوی نما ،پیچ و رولپلاک سنگ  نما و.. در مجموعه ارتفاع کاران سایت تا به امروز صفر بوده است.

دسترسی با طناب بسیار ایمن تر از داربست و یا کلایمر است. تماما ابزار مورد استفاده ساخت کارخانه پتزل فرانسه میباشد که درای استاندارد جهانی در تولید تجهیزات کار در ارتفاع است .
پیچ رولپلاک نما و بیمه پرسنل

بیمه کلیه پرسنل شرکت مهندسی سایت برای پیچ رولپلاک نما و یا شستشو نما و کلیه خدمات نما دارای بیمه مسئولیت به نام خود پرسنل که درون قرارداد شماره بیمه ذکر گردیده است .

لازم به ذکر برای کلیه پرسنل که بیمه با نام میباشند که با مشورت بیمه گذران و همچنین و کلا تمامی کلوزهای کار در ارتفاع در بیمه کلیه پرسنل منظور گردیده است. اگر چنانچه حادثه و اتفاقی بیفتد که پرسنل در حین انجام کار دچار آسیب و یا نقص عضو شوند. بیمه مسئولیت پرداخت آن آسیب را به عهده میگیرد و دیگر کارفرما و یا پیمانکار درگیر مسایل نمی شود .پیچ و رولپلاک نما با طناب و سرعت انجام آن

سرعت انجام کار پیچ و رولپلاک سنگ نما و یا شستشوی نما در این روش به مراتب بالاتر از داربست و یا کلایمر می باشد. زیرا برپایی کارگاه برای دسترسی به نما حداکــثر 30 دقیقه می باشد. و همچنین جمع اوری کارگاه و طناب ها حداکثر 30 دقیقه است. که به مراتب سریعتر از داربست و یا کلایمر است و به علت انعطاف پذیری راپل کار و آزادی حرکت تکنسین مربوطه به راحتی می تواند در اطراف ساختمان حرکت کند.

نصب سنگهای افتاده

مزیت اقتصادی پیچ و رولپلاک نما با طناب و هزینه آن


مقرون به صرفه بودن.


در روش دسترسی با طناب به دلیل سرعت انجام کار و همچنین استفاده از نیروهای خبره و با تجربه بالا سریعتر انجام می شود. همچنین استفاده از ابزار تخصصی برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما و صرفه جویی در هزینه ها کم می باشد. همانند هزینه کرایه داربست و یا کلایمر و همچنین تخته بنایی و نبود نیروی متخصص برای انجام این کار باعث می گردد این روش یک سر و گردن از روشهای دیگر بالاتر باشد.


پیچ و رولپلاک سنگ نما

هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان بر عهده چه کسی میباشد؟

طبق قانون هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما ، شستشوی نما ، آب بندی نما بر عهده مالکین ساختمان می باشد.  و چنانچه ساختمان نوساز باشد و عمر آن کمتر از  5 سال باشد مالکین می توانند از طریق قانون و شکایت هزینه انجام پیج و رولپلاک را از از سازنده و مهندس ناظر دریافت نمایند.مجری پیچ و رولپلاک نما و کیفیت کار


دقت انجام کار پیچ رولپلاک نما به وسیله تکنیک دسترسی با طناب به دلیل استفاده از مناسبترین ابزار و افراد متخصص و آموزش دیده در گروه فنی مهندسی سایت می باشد. که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند. کیفیت بالای خدمات ، در زمینه استحکام نما چون ابراز مورد استفاده مثل دریل و یا پیچ کاملا تخصصی و مهندسی انتخاب شده اند.کیفیت خدمات به مراتب بالاتر از داربست میباشد. و یا در شستشوی نما استفاده از آخرین فن آوری و شستشو دهنده ها نانو کیفیت کار بدون صدمه زدن به نما بسیار بالاتر میباشد. و یا در درزبندی درز انقطاع به دلیل کم هزینه بودن و سریع بودن مقرون به صرفه تر میباشد.
با یک تلفن می توانید از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید.
نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما.


در ادامه نحوه پیچ و رولپلاک نما و نوع پیچ های مورد استفاده توضیح داده خواهد شد.


نحوه نصب سنگهای افتاده نما چگونه میباشد؟


نحوه نصب و پیچ رولپلاک نما به اینصورت میباشد که ابتدا کل سنگهای نما توسط راپل کار شرکت و پیچ رولپلاک سنگ نما می گردد. و پس از اینکه کل سنگهای نما مستحکم گردیده سپس ابعاد دقیق سنگهای افتاده اندازه گیری و بعد توسط سنگ فرز به ابعاد سنگهای افتاده برش داده میشود.

پس از برش سنگ راپل کار ( نیروی کار حرفه ای در ارتفاع ) در محل سنگ افتاده مستقر میشود. و توسط ابزار قیفی در روبروی محلی که سنگ افتاده است ثابت می‌شود. تا با تسلط بیشتر سنگ را در محل مورد نظر نصب کند. پس از مستقر شدن راپل کار سنگ برش خورده توسط نیروی پا طنابی با طناب و به راپل کار میرسد. که در محل خود قرارا گرفته سپس به وسیله پیچ در محل افتاده با پیچ ثابت میگردد.
نحوه صحیح قرار گیری رولپلاک

جهت پیچ رولپلاک نمای سنگی چه نوع پیچی استفاده میگردد؟


مهمترین نکته برای پیچ رولپلاک نما انتخاب و استفاده مصالح و متریال مناسب برای نما می باشد. که  اغلب با این سوال مواجه میشویم که پیچ مورد استفاده شما چند سانتی است.

در اینجا مختصری در مورد نوع پیچ مناسب و اینکه  چه خصوصیاتی باید داشته باشد تا در برابر رطوبت و کشش و یا فشار مقاومت داشته باشد. همچنین مناسب سنگ  نما باشد مختصری در این بخش توضیح می‌دهیم.


نوع سنگ مورد استفاده در نما


اغلب سنگهای مورد استفاده در ایران چه تراورتن چه گرانیت و یا دیگر سنگهای نما عمدتا دارای ضخامت 1.6 الی1.9 سانتیمتر می باشد. برای مهار این سنگهای نما حداقل عمق گیرایی پیچ برای این سنگها حداقل 4 سانتیمتر می‌باشد.پیچ گالوانیزه استاندارد

پیچ ایرانی غیر استاندارد


به طور مثال استفاده از پیچ 5 سانتی برای مهار سنگ جهت پیچ و رولپلاک سنگ نما مناسب نمی باشد. زیرا عمق گیرایی این پیچ ها حدودا 3.5 میباشد. که مناسب برای مهار سنگها نیست به شکل ساده تر باید گفت حداقل طول پیچ مورد استفاده باید 5.8 الی 6 سانتیمتر باشد. تا عمق گیرایی پیچ برای پیچ و رولپلاک مناسب و مهار این سنگها 4.2 باشد 


همچنین استفاده از پیچ های بزرگتر نیز مناسب نمی باشد. زیرا پیچ های بزرگتر نیاز به سایز بزرگتر مته برای سوراخ‌کاری است که به سنگ آسیب های بیشتری وارد میکند که در بخش مته کاملا توضیح داده می‌شود.جنس پیچ برای پیچ رولپلاک سنگ نما


نوع پیچی که برای استحکام نما  در نظر گرفته میشود باید دارای روکش گالوانیزه باشد، تا پیچ در اثر رطوبت زنگ نزند همچنین پیچ مورد استفاده برای نما باید از نوع چهار سو باشد که تا انتهای پیچ بسته شود. پیچ دو سو هرگز تا انتها به شکل مناسب بسته نخواهد شد.

توجه داشته باشید هرگز از پیچهای زرد دو سو یا چهارسو ایرانی چه پنج سانتی چه شش سانتی استفاده ننمایید. ما با موارد زیادی روبرو شده ایم که از این نوع پیچ ها استفاده شده است که پس از مدتی به مشکل بزرگتری برخورد مینمایند .

پیچ دو سو زرد درست بسته نمی شوند یا بر اثر زنگ زدگی از گردنی پیچ جدا شده. این پیچ ها داری روکش گالوانیزه نمی باشند. پیچ های ایرانی عموما دارای روکش گالوانیزه نمی باشند. دارای روکش آبکاری هستند که در مقابل رطوبت ضعیف هستند. از نظر مهندسی مناسب ترین پیچ مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما پیچ شش سانتیمتر یا همان پیچ 5*60 گالوانیزه تایوانی است. رولپلاک تو کار


برای استحکام سنگ نما مناسبترین رولپلاک چه نوعی است؟


در این بخش سعی شده بیشترین رولپلاک ها برای پیچ و رولپلاک سنگ نما و دلایل آن به اختصار شرح داده شود. بیشترین رولپلاک مورد استفاده برای استحکام سنگ نما رولپلاک ساده یا همان تو کار است زیرا رولپلاک باید در پشت سنگ قرار گیرد. برای این کار رولپلاک را همراه پیچ در داخل سوراخ می کوبند سپس 4 سانتیمتر پیچ مانده روی سنگ را به وسیله پیچ بند بسته میشود این کار باعث میشود باز های رولپلاک در داخل ملات باز و به ملات پشت سنگ متصل گردد .رولپلاک پروانه ای جهت پیچ رولپلانما


رولپلاک پروانه ایرولپلاک فیشررولپلاک پروانه ای که برای جاهایی که پشت سنگ یا پیچ برای پیچ کردن خالی می باشد. استفاده میشود همچنین HUD  های هیلتی و یا رولپلاک های فیشر آلمانی اغلب برای جاهایی که پشت سنگ سفال یا آردواز میباشد استفاده می شوند.

نوع مته مناسب برای مقاوم سازی نما چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟


برای انتخاب مناسبترین مته برای پیچ و رولپلاک نما ابتدا باید انتظاراتی که از این مته را داریم بدانیم. سپس انتخاب درست انجام دهیم. یکی از مهمترین خصوصیات طول قطر مته است. معمولا بهترین سایز برای سوراخکاری پیچ و رولپلاک سنگ نما سایز 7 می باشد. زیرا چنانچه مته بزرگتر استفاده گردد احتمال آسیب به سنگ نیز بیشتر میشود.طول مته و رابطه آن با استحکام سنگ نما


طول مته طول مته رابطه مستقیمی با ضخامت سنگ نما دارا میباشد. برای پیچ های مورد استفاده طول 6 سانت می بایست عمق سوراخکاری از 6 سانت بیشتر نشود. برای دستیابی به منظور سایز طول مته باید 11 سانتیمتر باشد تا طول سوراخکاری آن 6 سانتیمتر باشد.

باید در نظر داشت که عمق سوراخکاری بیشتر احتمال خطا را بیشتر میکند. که اصطلاحا به آن میخ کردن نما گفته می شود. و این احتمال آسیب به نما را بیشتر می نماید.مته چهار شیار چهار الماسمته چهار شیار دو الماس
نکته بعدی دو الماس یا چهار الماس بودن نوک مته است که بر اساس نوع سنگ انتخاب می گردد. به طور مثال برای سنگهایی که آسیب پذیری بیشتری دارند همانند ترامیت و یا مرمریت و برخی سنگها تراورتن از مته 7*11 چهار الماسه. و برای سنگهای سختی بالاتر از مته های دو الماسه چهار شیار 7*11 استفاده می گردد. که در بخش پیچ و رولپلاک سنگ نما انواع سنگها به طور کلی توضیح داده شده است.
مناسب ترین دریل برای انجام پیج و رولپلاک نما و مشخصات آن کدام است؟


دریل ااگ


برای انتخاب بهترین دریل برای انجام سوراخکاری سنگ نما لازم  است چند مشخصات فنی دریل ها را مورد برسی قرار دهیم. از این مشخصات قدرت ضربه ای دریل است قدرت ضربه ای دریل بر حسب ژول میباشد. که برای سوراخکاری سنگ نما هر چه قدرت ضربه ای ژول پایین تر باشد. و دور دریل بالاتر باشد برای سوراخکاری سنگ مناسبتر میباشد. شرکت مهندسی ارتفاع کاران سایت با بهره برداری از تجربیات گذشته نسبت به تنوع دریل موجود در بازار دریل آاگ آلمانی پیشنهاد میدهد میدانید چرا !؟ زیرا دریل 700 وات ااگ قدرت ضربه ای فقط 1.9 ژول را دارد. و 3800 دور سرعت چرخش دارد. که نسبت به دریلهای موجود در بازار از قبیل بوش ، دیوالت و ماکیتا و دریلهای چینی موجود در بازار که اغلب دارای قدرت ضربه بالای 2.9 ژول دارند و دور پایینتر بهترین گزینه میباشد .
بتونه روی پیچ و رولپلاک سنگ نما و مزیت های آن

نحوه پیچ و رولپلاک نما


بتونه روی پیچ مهمترین بخش کار می باشد. زیرا بتونه اگر درست اجرا نگردد نمای ساختمان پس از پیچ و رولپلاک سنگ به حالت زشت و نا زیبایی مبدل می گردد.برای ساخت بتونه با استفاده از سیمان سفید و چسب نانو و همچنین پودر های رنگی روی پیچ ها را پوشش داد. این بتونه داری خاصیت ضد آب می باید باشد تا رطوبت و آب به پشت سنگ نفوذ نکند این بتونه همچنین قابل شستشو میباشد.

در صورت ریزش سنگ نما و یا سقوط سنگ نما هزینه ترمیم نما بر عهده چه کسی میباشد؟


در صورت شل بودن سنگ نما و نیاز آن به پیچ کردن سنگ نما هزینه های انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما در مرحله اول بر عهده مالکین میباشد. در صورتی در متن مبایعه نامه مدت زمان گارانتی ویا ضمانت تعمیرات برای ساختمان در گردیده باشد مالک میتوند از سازنده در خواست انجام دهد. ولی چنانچه در مبایعه نامه فرشنده ویا سازنده تمام مسولیت ترمیم و نگهداری را بر عهده خریدار قرار داده باشد مالک باید هزینه ترمیم نما را پرداخت نماید. در صورتی که مشخص گردد سازنده ر اجرای نما اهمال کاری انجام داده سازنده ملزم به جبران خسارت و همچنین ترمیم نما می باشد.

 نکته چنانچه در قولنامه در خصوص ترمیم و تعمیر ساختمان نکته ای بیان نشده باشد و همچنین عمر ساختمان کمتر از 5 سال باشد میتوان با شکایت از سازنده خسارت ها و تعمیر سنگ نما ساختمان از سازنده دریافت نمود.
قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما


هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما متر مربعی 5500 تومان الی 15500 تومان میباشد. برای حداقل 100 متر مربع که به نسبت نما متغیر است که در ادامه توضیحات کامل آن آورده شده است.
پیچ و رولپلاک نما فرمانیه


نحوه محاسبه قیمت پیچ و رولپلاک نما و آیتم های مربوط به آن


به طور مثال پیچ و رولپلاک سنگ نما همانند گرانیت که سختی بالایی دارند. سختی کار را بیشتر میکنند و تلفات مته بیشتر میشود. طرح نما هر چه ابزار سنگ نما بیشتر باشد اصطلاحا نمای رومی باشد سختی کار بیشتر میشود. و قیمت استحکام سنگ نما بیشتر میشود .

برای استحکام سنگ نما معمولا مابین 1000 الی 3000 تومان میباشد. که بر اساس نوع پیچ مصرفی و جنس سنگ و همچنین ابزار سنگ متغیر می شود. لازم به ذکر است مبنای محاسبه بر اساس حداقل 1500 پیچ میباشد.


محاسبه قیمت پیچ رولپلاک نما ی ساختمان بر اساس متر


محاسبه قیمت پیچ رولپلاک نما بر اساس متر بر به این صورت میباشد که ساختمانهای تا 5 طبقه به ازای هر متر بر یا همان عرض ساختمان مابین 150000 تومان الی 300000تومان میباشد. به طور مثال یک نمای رومی با بر یا همان عرض ساختمان در 5 طبقه 145000 تومان محاسبه میشود. هزینه استحکام نما میشود 1450000 تومان. البته آیتم هایی مانند جنس سنگ و یا ابعاد سنگها و یا تعداد سنگهای افتاده برای نما باعث تغییر هزینه میشود.
جهت استعلام قیمت رنگ آمیزی نما به این صحفه مراجعه فرمائید