/********/ /***/ /***itemListElement***/ /***website***/ /***********/

نماشویی و شستشوی نما

نماشویی بدون داربست ، شستشوی انواع نما ها، کامپوزیت شیشه ، شستشوی سنگ نما ، شستشوی نمای آجری و قیمت نماشویی.

محل فعلی شما

خدمات نماشویی

نماشویی ساختمان یکی از مهارتهای مهم و ظریف و تکنیکی می باشد. اگر درست انجام شود باعث می شود نمای ساختمان دوباره زیبا و نو نمایان شود. شرکت ارتفاع کاران با پرسنل ماهر و دارای تجهیزات مدرن شستشو که مجهز به فیلتر های خاص هستند باعث جذب املاح آب می شوند .و آبی خالص را فراهم می کنند اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند. بدین صورت پس از شستشوی نمای ساختمان دیگر اثری از لکه بروی شیشه ها و نما باقی نمی ماند.

چرا شستشوی نما مهم است؟

با پیشرفته شدن جامعه، شستن نما و شستشوی نمای ساختمان ها یکی از ملزومات جامعه شهر نشینی است. امروزه از نماشویی برای هر چه زیباتر و مدرن تر شدن نمای ساختمانها و برج ها استفاده می شود. در نمای این سازه ها از سنگها و شیشه‌های زیبا و مصالح با کیفیت در نمای آنها استفاده می‌شود. ولی با وجود آلودگی‌های شهری و ذرات گرد و غبار، این مصالح شکل زیبای اولیه و شفافیت خود را پس از مدتی از دست می‌دهند. بنابراین برای بهتر دیده شدن نمای ساختمان و جذابیت دیداری بیش‌تر آن، نیاز به نگهداری و تمیز نگه داشتن نمای ساختمان است.

شستن نما

یکی از کارهای موثری که در این زمینه انجام می‌گیرد شستشوی نما بدون داربست است. شرکت ارتفاع کاران سایت با سابقه و تجربه بالا و نیروهای متخصص و آموزش دیده در زمینه نماشویی ساختمان با طناب و شستشوی نمای کامپوزیت ساختمان است. که همواره با انجام بهترین، دقیق‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات توانسته است رضایت مشتریان خود را بدست آورد. این شرکت مجهز به بروز ترین دستگاه ها و بهترین امکانات لازم در زمینه شستشوی انواع نما می باشد.

نماشویی با واتر جت

ارتباط مستقیم با کارشناس.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در هر لحظه با ما در ارتباط باشید

نماشویی چیست؟

یک روش جرم زدایی و لایه برداری از سطوح مختلف نمای ساختمان است. و دستگاههای مورد نیاز برای این خدمات واترجت صنعتی ، پایلو ، پولیش ، سندبلاست و مواد شوینده مورد نیاز است.

انواع شستشوی نما

شستشوی نما به چند روش امکان پذیر است. یک روش سنتی است که با استفاده از داربست انجام می شود. و این روش از نظر دشواری و خطرناک بودن و هم از نظر زمان و هم هزینه مقرون به صرفه نمی باشد.  روش دیگر راپل یا کار با طناب است که امروزه مرسوم و متداول شده است. که بسیار سریع و مطمئن انجام می شود . بعد از بررسی های کارشناسانه توسط نیروهای متخصص این شرکت راجع به متراژ و متریال نمای ساختمان و نوع مواد شستشو کار شروع می شود .

شستشوی نما به سه روش انجام می شود

بطور کل سه روش شستشوی نما مورد استفاده قرار می گیرد که بسته به نوع نما و نوع کثیفی نما از این روشها استفاده می شود.

 روش اول: شستشوبا آب انجام می شود برای جاهایی که جرم و کثیفی زیادی ندارند. 

روش دوم: استفاده از آب و سیلیس که لکه ها وجرم ها را می توان به راحتی از بین برد. 

روش سوم: برای پاک کردن ماسه ها و… که روی سطح ساختمان هست را می توان از اسید استفاده کرد که در اصطلاح به آن اسید شویی میگویند.

نماشویی بر روی انواع سطوح

با توجه به نوع مصالحی که در نمای ساختمان به کار رفته است روش شستشو نیز مشخص میشود .نماشویی بر روی سطوحی مانند

 1. نمای آجر.
 2. نمای سنگ.
 3. نمای شیشه ای.
 4. نمای کامپوزیت.
 5. نمای سیمان.
 6. نمای کنیتکس.

که در ذیل هر کدام را بطور مختصر توضیح می دهیم.

نماشویی آجر

نمای آجری

نماهای آجری جزء قدیمی ترین نوع نما بوده است. که امروزه نیز مورد استفاده قرار میگیرد .این نما به مرور زمان با وجود آلاینده ها و باران های اسیدی خیلی سریع دچار کثیفی میشوند. و کیفیت خود را از دست می دهند و از زیبایی نما کاسته می شود. برای حل این مشکل از نماشویی آجر استفاده باید کرد. که میتوان نما را حداقل 1 یا 2 بار در سال به نیروهای متخصص ما بسپارید تا از زیبایی نمای خود لذت ببرید. 

شستشوی نمای آجری ابزار خاص خود را دارد که یکی از ابزارها واترجت است. که این ابزار آب را با سرعت زیاد به روی سطح آجری پاشش میکند و آن را تمیز می کند. البته در مواردی که آلودگی زیاد باشد از دستگاه سندبلاست استفاده میکنند که این دستگاه دانه هایی به اسم سیلیس را که به عنوان لایه بردار از آن استفاده می کند را بر روی محل مورد نظر پاشش میکنند.

بهتراست بعد از شستشو با سندبلاست از پوشش محافظ برروی نما نیز استفاده شود مانند رزین آجر برای ضد آب کردن.

شستشوی نمای سنگی

نماشویی سنگ

نمای سنگ یکی از پر کاربرد ترین نماها محسوب میشود. که برای عایق کردن ساختمان در برابر سرما و گرما و محکم کردن ساختمان نیز از آن استفاده میشود.
که جزء نماهایی است که بسیار در معرض آلودگی هوا و چربی های چسبنده آلاینده ها قرار میگیرد. با وجود این آلودگی ها باعث میشود که احساس نیاز به شستشوی بیشتری داشته باشد.

 نمای سنگ چند نوع وجود دارد که هرکدام دارای سطوح مختلفی هستند بعضی ها صاف و صیقلی هستند. و بعضی ها زبرو سطح ناهمواری دارند که بیشتر مورد کثیفی قرار میگیرند. و روش نماشویی سنگ ساختمان با طناب و واتر جت است که بسته به سطح آن را قویتر یا ضعیف تر استفاده میکنیم.

شیشه شویی ساختمان و شستشوی نمای شیشه

فریم لس یکی از نماهای جذاب و با ظاهری شکیل است که جز نماهای پر کاربرد محسوب میشود که این نما در ابعاد و و طرح های مختف وجود دارد. شستشوی نمای شیشه ای و شیشه شویی ساختمان ها نیز روش های خاص خودش را دارد که در دو صورت صنعتی و سنتی میتوان انجام داد .

گاهی پروفیل های پنجره ها دچار آلودگی است که باید آنها را تمیز کنیم و بعد سراغ شیشه ها رفت. زیرا شستشوی نمای شیشه ای حساس است و نمیتوان از واترجت و سند بلاست استفاده کرد. برای تمیز کردن شیشه از فرچه های دسته کوتاه همراه با مواد شستشوی مخصوص شیشه استفاده می شود. که پس از آن با دستمال کشی به اتمام میرسد. و ما پیشنهاد میکنیم بعداز شستشو شیشه ها با مواد نانو نانو شویی شود. این کار باعث میشود برای مدت بیشتری آلودگی به سطح نچسبد و خاصیت آب گریزی پید کند.

شستشوی نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

نماهای کامپوزیت جز نماهایی هستند که شستشوی آنها دارای حساسیت بالایی میباشد. و موقع شستشو باید دقت لازم را انجام داد که متخصصان ما بدین امرواقف هستند. از مواد اسیدی استفاده نمیکنند که دچارتغییر رنگ و از دست رفتن درخشندگی سطح شود. و همچنین مواظب هستند که روی سطح کامپوزیت خط و خش نیفتد.

 کامپوزیت ها دارای سطحی صاف و صیقلی هستند به همین دلیل در موارد ی که ساختما ن خیلی دچار کثیفی نشده است میتوان با مصالح ساده تری آن را شستشو داد. ولی در مواردی که آلودگی و  چربی دارند میتوان از واترجت و نانو شویندهای مخصوص سطوح کامپوزیتی که در مقاله مربوطه کاملا توضیح داده  است استفاده نمود. که چربی ها و آلودگی ها کاملا از بین برود و میتوان بعد از آن از نانو استفاده کرد تا نمای ساختمان به مرور دچار تغییر رنگ و کدر شدن نشود. زیرا نانو میتواند دربرابر اشعه ها و غیره پوشش محافظ ایجاد کند.

شستن نمای سیمانی

نمای سیمانی

سیمان یکی از متریال هایی است که از دیرباز برای نمای ساختمان استفاده میشده است که کاربرد آن بیشتر برای ویلاها و برج ها میباشد اما به دلیل بافتی که دارد در معرض کثیفی ، دودهها و چربی ها قرار میگیرد که اگر به موقع آن را شستشو نکنیم نه تنها ظاهری کثیف میبینیم بلکه آلودگی ها نمایی زشت و زننده را ایجاد میکند.

بنابراین برای شستشو نیاز داریم به روش شستشو با راپل (طناب) که با دستگاهی به نام واترجت امکان پذیر است که میتواند با قدرت زیاد لایه های کثیف را شستشو دهد و این دستگاه نیاز به برق سه فاز دارد . بعد از شستشو نیز میتوان با مواد نانو ضدآب کرد که باعث دوام بیشتر و خاصیت آب گریزی پیدا میکند.

نماشویی نمای کنیتکس

کنیتکس

ترکیبی از انواع رزین ، الیاف مصنوعی و پودر است که بعد از رقیق شدن با آب برروی ساختمان اجرا میشود. برای تمیز کردن نمایی با پوشش کنیتکس از واترجت استفاه میکنیم. نحوه ی اعمال آب واترجت در نماشویی کنیتکس بسیار حائز اهمیت است.

 یکسری از آلودگی ها مانند گرد و غبار با شستشو از بین میرود. اما اگر نمای ساختمان شما با موادی مانند روغن و گازوئیل و هر گونه چربی آلوده شده باشد، نمی توان آن را با نماشویی از بین برد. ما پیشنهاد میکنیم سطح را رنگ کنید. آلودگی ها به مرور زمان بر روی سطح میماند وبه آن نفوذ میکند و باعث میشود رنگ کنیتکس عوض شود. البته با شستشو به کیفیت نسبی میرسیم از آنجا که هزینه ی نماشویی کنیتکس بسیار پایین تر از رنگ آمیزی آن است به شما پیشنهاد میکنیم که هر دو سال یکبار اقدام شستشوی نمای ساختمان خود کنید. تا بتوانید کیفیت اولیه ی آن را حفظ نمایید.

مزایای شستشوی نمای ساختمان

از مزایای تجهیزات شستشوی مدرن برای نماشویی نسبت به روش های دستی قدیمی می‌توان به صرفه جویی در قیمت شستشوی نما بدون داربست و هزینه شستشوی نمای ساختمان و همچنین وقت نام برد. دیگر مزایا مسلط بودن به نقاط دور از دسترس، کاهش مصرف مواد شوینده می باشد. میتوان به سطح ایمنی بالاتر و کیفیت شستشوی بیش تر اشاره کرد. این دستگاه ها با مجهز بودن به فیلتر های خاص، املاح آب را جذب می‌کنند و آبی خالص را فراهم می کنند. بدین صورت پس از شستشوی نمای ساختمان  دیگر اثری از لکه بروی شیشه ها باقی نمی ماند.

فواید دیگر نماشویی

از دیگر مزایای نماشویی ساختمان جلوه نمایی ، نمای ساختمان هایی است که در پروژه‌های ساختمان سازی است به تازگی به اتمام رسیده است. معمولا اثرات گچ و خاک و باقی ماندن سیمان بر روی دیوار های آن به چشم میخورد. که موجب کدر نشان دادن ساختمان و ظاهری بی روح در آن می شود. لذا شستشوی نمای ساختمان میتواند نوساز بودن ساختمان را کاملا نمایان کرد. با شستشوی نما حتی شما می توانید به ترمیم و بازسازی سنگ های از بین رفته کمک کنید. همچنین بازسازی و ترمیم سنگ هایی که ممکن است مشکل داشته باشند. و بعد از نماشویی متوجه شد که این سنگها نیاز به پیچ و رولپلاک دارند و از خطر سقوط آنها جلوگیری کرد.

شستن نما با واتر سندبلاست

شستن بنا و نماشویی با محلول فشار قوی نیاز بناهایی است که با دود، لکه ها، نشت مواد بر روی نما، چسب اعلامیه ها، نقاشی دیوار، گرد و غبار و غیره پوشانده شده است. ارتفاع کاران سایت با دسترسی بوسیله طناب میتوانند بدون نیاز به امکانات خاص و هزینه های اضافی مانند هزینه نصب داربست با سرعت و دقت قسمتهایی از بنا که بصورت عادی در دسترس نیست را بصورت حیرت انگیز و خیره کننده تمیز می کند. ارتفاع کاران سایت با توجه به نوع آلایندگی نما از محلول های خاص استفاده می کند. بطور مثال اگر سطح نما از رنگ پوشیده باشد محلولی مناسب آن استفاده میکند.بعد از سالها تجربه و اجرای انواع پروژه های مختلف نماشویی از سطح زمین تا شستشوی انواع برج های مختلف ارتفاع کاران سایت توانسته است به هدف خود یعنی تمیزی نما و رضایت مشتری خود دست یابد.

دستگاه شستشوی نمای ساختمان

نماشویی و شستشوی نما  ساختمان به طور معمول با استفاده از دستگاه واترجت ( دستگاهی که آب را با فشار بالا از نازل خارج می کند) انجام می شود. از دستگاه واتر سندبلاست (آب و دانه های سلیس هم زمان با فشار از نازل بیرون می آیند) هم برای از بین بردن جرم های سختی که ناشی از باقی ماندن سیمان و مصالح روی نمای سنگی ساختمان است استفاده میشود.

با توجه به طراحی و ابعاد ساختمان می توان از داربست استفاده کرد. از طرفی نیز می توان از طناب (راپل) و کمربند های محافظ ایمنی استفاده کرد. مزایای استفاده کردن از طناب سرعت انجام آن نسبت به روش های دیگر است. که معمولا در تمام ابعاد ساختمانی می توان از آن استفاده کرد. هزینه های اضافی و دردسر های بستن داربست را ندارد. از مزایای استفاده از داربست میتوان به تسلط بیش تر تکنسین ها به شستشوی نمای ساختمان اشاره کرد.

مزیت شستشو با واترجت

شستشو با واترجت باعث می شود نمای ساختمان تمیزتر و سریعتر شسته شود. لکه های ریز و درشت به راحتی از روی نما برداشته شود. هزینه و قیمت کمتر و مقرون به صرفه بودن. استفاده آسان و قابلیت شستشوی محل های سخت و باریک که نیاز به ابزار دارند.

تاریخچه شستشوی نما

شستشوی نما در قدیم

معماری و شستشوی نما

معماران بلندترین ساختمان های جهان باید از همان ابتدا تمهیداتی را در طراحی خود برای نگهداری و شستشوی نما ساختمان در نظر بگیرند.

امنیت اپراتور شستشوی نما

اگرچه لبه های پنجره هایی که بر روی آن می ایستادند کوچک بود. اما نسبتا احساس امنیت می کردند. اگر یک قلاب کنده شود، آنها از قلاب موجود در طرف دیگر به صورت آویزان نگه داشته می شدند. اما با طراحی و ساخت ساختمان هایی با دیوار شیشه ای در دهه 1950، پنجره ها به طور موثری به نمای ساختمان تبدیل شدند.

دوره اولیه شستشوی نما

در واقع، شستشوی نمای ساختمان ها قبل از سال 1950 عمدتا به معنای شستشوی پنجره بود که توسط یک خدمه اختصاصی از کارگران انجام می شد. که خود را از تسمه های چرمی آویزان می کردند. و خود را در طرفین آسمان خراش ها قلاب می کردند.شستشوی نما آسمان خراش ها، هنگام باز بودن پنجره ها، ساده تر و آسان تر خواهد بود.

نما شویی در قدیم

پیچیدگی های شستشوی نما

چون این نماها ثابت هستند، یعنی پنجره ها قابل باز شدن نیستند. شستشوی پنجره ها نیاز به دسترسی از بیرون دارد، و به همین دلیل پیچیدگی هایی را به وجود آورده است.

برای تسهیل دسترسی خارجی برای کارگران شستشوی نما ، ساختمان ها باید با سقف هایی تخت ساخته شوند. تا تجهیزات تمیز کردن یا پاک کردن پنجره های ثابت یا متحرک بتواند بر روی آن قرار بگیرند.

مکانیسم های گوناگونی ایجاد شد تا سیستم شستشوی نما و پنجره بتواند از ریل ها یا مسیرهایی بر روی سقف ساختمان آویزان شود و به این ترتیب اپراتور بتواند حرکت کند.

پیشرفت در نماشویی و شستشوی برج

نما شویی با دستگاه

تکنولوژی شستن نماها

با پیشرفت تکنولوژی شستشوی پنجره، ساختمان های با دیوار شیشه ای قادر به عبور از مرزهای دیوارهای سنتی شدند. شیب ها و حفره ها که در سه دهه ی اول قرن 19 در طراحی ها برجسته بودند (به عنوان مثال ساختمان کرایسلر یا ساختمان امپایر استیت) در اواخر قرن در طراحی های آسمان خراش ها مجددا ظاهر شدند.

چالش های شستشوی نما

در ساختمان هایی با نمای صاف، این دسترسی به طور کلی توسط مکانیسم مونتاژ است. که بر روی سقف نصب شده و دارای توانایی حرکت به بالا یا پایین است. با این حال، آسمان خراش ها به ویژه در آسیا که دارای نمای مسطح نیستند. و دارای برجستگی و فرورفتگی هایی در طراحی خود هستند رو به افزایش است. در نتیجه، طراحان ساختمان باید در مراحل اولیه طراحی، یک تکنولوژی دسترسی به نمای ساختمان را در نظر داشته باشند. که متناسب با هندسه غیر معمول این ساختمان باشد.

تجهیزات جدید نماشویی

اشکال جدیدی از تجهیزات دسترسی به نمای ساختمان برای سرویس دهی به این ساختمان ها، از جمله بازوهایی که می توانند به عنوان پشتیبان برای شستن پنجره ها و بالابرها عمل کنند. توسعه یافتند. تقریبا تمام این کارها با دست انجام می شود. هرچند آزمایش های جدیدی بر روی روبات های اتوماتیک که بر پایه استفاده از جاروبرقی می باشد و به ساختمان متصل شده و کار خود را انجام می دهند در اروپا و خاورمیانه در حال انجام است.

نمونه معماری آسیایی و چالش نظافت نما

برج های پتروناس در مالزی نمونه خوبی از این پیچیدگی ها را ارائه می دهند. به دلیل فرورفتگی های بیش از حد در نمای این ساختمان، سیستم های سنتی شستشوی نما کاربرد چندانی نخواهد داشت. در عوض، از سکوهای تلسکوپی خارج شده از پانل های پنهان در نزدیکی بالای سازه برای تمیزکاری وشستشوی نمای این ساختمان استفاده می شود.

شستشوی نمای کامپوزیت

معرفی روشها و نحوه شستن

نما شویی

مقاله ای که می خوانید حاصل سالها تجربه در زمینه نماشویی و شستشوی انواع کامپوزیت نما، نمای شیشه ای، نمای سنگی سیمانی و نماهای آجری میباشد. در این مقاله  راهکارها و روش های شستشوی نمای کامپوزیت و نماشویی را شرح میدهیم.

شستشوی نمای کامپوزیت ، چگونگی آن و هر آنچه باید بدانیم

کامپوزیت به زبان ساده به موادی که چندین جز در ساختار آن استفاده گردیده و خواص متفاوتی دارند اطلاق میشود. که برای بهبود خواص مکانیکی و وزن .. برای استفاده در نما تولید کرده اند. باعث ایجاد پوشش ساختمان که دارای خواصی مانند سبک بودن ، عایق حرارتی ، رطوبتی عمر طولانی در نمای ساختمان را دارا باشد. اجزاء تشکیل دهنده کامپوزیت نما دو لایه آلومینیوم و بین این دو از مواد پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق میباشد لایه رویه آلومینیوم رنگ شده است .

نگهداری نمای کامپوزیت

مهمترین نکاتی که باید در خصوص شستشوی نمای کامپوزیت بدانیم تا عمر نمای کامپوزیت بیشتر شود به شرح ذیل میباشد

 • چه زمانی نمای کامپوزیت باید شسته شود 
 • مواد شستشو دهنده نمای کامپوزیت
 • نحوه شستشوی نمای کامپوزیت
 • جرم بری نمای کامپوزیت

جالب است بدانید ضخامت آلومینیوم نمای فقط 05. میلیمتر میباشد که بسیار نازک است. چنانچه در شستشوی آن از مواد خورنده استفاده شود قابل ترمیم یا رنگ آمیزی نمیباشد پس باید در نگهداری آن بسیار دقت نمود .

 

چه زمانی مناسب نماشویی می باشد؟

کامپوزیت نما به طور متوسط باید سالی دو بار و حداقل یکبار صورت بگیرید تا عمر رنگ آلومینیوم نمای کامپوزیت بیشتر گردد. که بهترین ماههای سال اردیبهشت خرداد و آبان ماه و یا آذر میباشد .

قبل از نماشویی چه کارهایی بهتر است انجام شود؟

بسته به نوع نمای ساختمان اگر نما سنگی است بهتر است برای استحکام نما اقدام کرد. البته مشاوران ما حتما بازرسی لازم را انجام خواهند و به مالکان ساختمان توصیه های لازم را ارائه خواهند نمود.

بعد از نماشویی برای تمیز ماندن چه کارهایی می توان انجام داد؟

بعد از نماشویی با توجه به نوع نما می توان اجرای رزین و پوشش نانو را انجام داد تا در مقابل باران و آفتاب مقاوم بود و حتی قبل از رنگ زدن و یا نقاشی نما بهتر است نمای ساختمان شسته شود.

مواد شستشو دهنده نمای کامپوزیت

مواد شستشو دهنده نمای کامپوزیت برای نماشویی مهمترین نکته ای است که برای شستشوی نما بدون داربست و یا با کلایمر به آن باید دقت فرمایید .
مواد شستشو دهنده کامپوزیت نما عمدتا به دو دسته جرم بر سنتی ، شستشو دهنده سنتی و مواد نانو جرم بر و نانو شستشو دهنده اشاره کرد که به شرح آن میپردازیم.

 

 

مواد جرم بر سنتی که عمدتا همکاران ما مورد استفاده قرار می دهند و برای پایین آوردن قیمت نماشویی از آن استفاده می کنند و امروزه منسوخ گردیده است. زیرا باعث صدمه به رنگ رویه آلومینیومی کامپوزیت نما میشود عمر نمای کامپوزیت را بسیار کم می نماید از ترکیب شامپو فرش قرص ماشین لباس شوئی میباشد. و یا از جوهر نمک که خواصیت خوردگی دارد استفاده میکنند. که به ظاهر تمیز میکند و آلودگی ناشی از دوده ماشین ها را از بین میبرد ولی پس از چند بار استفاده از این قبیل شوینده ها رنگ سطح آلومینیوم از بین رفته و نما رو به کدر شدن مینماید. 

نکنه مهم که این رنگ به هیچ وجه قابل ترمیم نیست و رنگ نمای کامپوزیت شما از بین میرود. نماشویی کامپوزیت نما به وسیله شوینده سنتی ، عموما این شوینده برای نما های کامپوزیت تازه کار شده که چربی و جرم کمتری دارد بکار میرود که به سطح آسیبی نمی رساند. برای این شستشو از شامپو فرش و یا مایه ظرف شویی استفاده میگردد .

روشهای شستن نمای کامپوزیت به چه صورتی انجام می شود؟

مواد نماشویی کامپوزیت به دو شکل انجام میشود :

1) نماشویی و شستشوی کامپوزیت نما به روش سنتی

شستشوی نمای کامپوزیت به روش سنتی عموما بدون داربست و به وسیله راپل صورت میگیرد. عموما از مواد شستشوی سنتی همانند سیو، ماده شوینده ظروف، شامپو فرش و یا جرم گیر ((همان جوهر نمک رقیق شده)) استفاده میشود.اما مهم است بدانیدکه شستشوی کامپوزیت و نماشویی به وسیله جرم گیر ((جوهر نمک رقیق شده)) و مایع شوینده باعث میشود که رنگ روی سطح نمای کامپوزیت بعد از چند مرحله شستشو کدر شود و رفته رفته از بین برود. به این ترتیب نمای کامپوزیت شما فرسوده میشود.

شستشوی نمای کامپوزیتی به روش سنتی نماشویی هرگز توصیه نمی شود ولی متاسفانه این روش شستشو به دلیل پایین بودن هزینه شستشو در بین بسیاری از همکاران رایج میباشد.

2) شستشوی کامپوزیت نما و نماشویی با نانو شوینده های خود تمیز شونده.

 

مهم است بدانید نانو شوینده های خود تمیز شونده بدون آسیب به لایه رویی کامپوزیت نما، سطح آن را از هر گونه چربی حاصل از دود ماشینها، گرد و خاک و حتی جای چسب پاک میکند. این نوع شستشو دهنده ها معمولا برای ساختمانهایی که نمیتوان از واترجت استفاده کرد مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از شوینده ها که منحصرا توسط لابراتوار این مجموعه بر اساس نوع آلودگی تولید میشود؛ باعث میشود که بهترین جواب را بگیریم. نماشویی با استفاده از نانو شوینده ها با مواد اولیه آلمانی صورت میگیرد.

گروه ارتفاع کاران سایت پیشرو در علم نوین نانو شوینده ها با پشتوانه لابراتوار مجهز در نماشویی و شستشوی نمای کامپوزیت و نماهای شیشه ای، انتخابی بدون پشیمانی خواهد بود.

مزایای نانو شوینده ها

این مواد به علت دانش روز به کار رفته در ساخت و تولید آنها از مزایای مهمی برخوردار است که می توان به چند نمونه از شاخص ترین آنها اشاره کرد.

افزایش عمر کامپوزیت نما

این شستشو دهنده ها عمر نمای کامپوزیتی را بیشتر میکند. به نوعی محافظ سطح نما عمل می کند.

آسیب نرساندن به سطح کامپوزیت نما

این شستشو دهنده بدون آسیب به سطح نما سطح کامپوزیت نمای کامپوزیت شمات را
به بهترین شکل ممکن تمیز و عمر کامپوزیت شما را چندین برابر میکند.


عدم نیاز به واترجت در صورت استفاده ار نانو شوینده ها

این نوع شستشو دهنده نیازی به واترجت ندارند و برای مکانهایی که نمیتوان از واترجت استفاده نمود مثل ساختمانهای تجاری و اداری که رفت و آمد زیادی دارند؛ به کار میرود.

عمر بالای پاکیزگی نما

ضد الکتریسیته ساکن بودن نانو شوینده ها باعث میشود که گرد و غبار دیر تر بر سطح بنشیند.

قیمت نماشویی با نانوشوینده ها

به دلیل اینکه نانو شوینده ها باعث میشوند که نما به مدت طولانی تری تمیز بماند، این روش مقرون به صرفه تر است.

ارتباط مستقیم با کارشناس.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در هر لحظه با ما در ارتباط باشید

روش کار شستن نمای کامپوزیت

شستشوی نمای کامپوزیتی و یا شستشوی نمای شیشه ای با نانو شوینده ها نیازمند وسیله واترجت صنعتی میباشد. ابتدا نانو شستشو دهنده را بر روی سطح مورد نظر اسپری یا با اسفنج مخصوص پخش میکنیم.  سپس به وسیله واترجت صنعتی آن را از سطح بر میداریم.  سپس در انتهای کار سطح کامپوزیت یا شیشه را به وسیله  دستمال نانو پرداخت مینماییم.

 1. اسپری کردن یا آغشته کردن سطح به نانو شوینده ها با اسفنج مخصوص.
 2. شستشو با واترجت.
 3. پرداخت نما با دستمال نانو.

نمونه کار نماشویی در تهران

شستشوی کامپوزیت ساختمان ژاکوب ولیعصر.

شستشوی کامپوزیت ساختمان شرکت نفت در خیابان هویزه.

شستشوی نمای ساختمان مشروطه.

شستشوی نمای کامپوزیتی بانک آرمان.

شستشوی نمای کامپوزیتی ساختمان پریسا در جلال.

لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان

قیمت نماشویی بستگی به عوامل مختلفی دارد. اینکه ساختمان چند طبقه است، نوع نما از چه متریالی هست ، نوع کثیفی آن به چه صورتی است و باید از چه روش و تکنولوژی استفاده کرد. همه این عوامل در قیمت گذاری تاثیر می گذارد. لذا توصیه ما به شما عزیزان اینست که قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند. مطمئن باشید که ما با بهترین کیفیت شستشو در خدمت شما هستیم.

قیمت نماشویی در تهران

همانطور که در سطر بالاتر عنوان شد قیمت نماشویی علاوه بر شرایط ساختمان با محل جغرافیایی آن  و یا نحوه دسترسی به محل آنقدر تفاوتی نداشته و بیشتر توافقی برآورد می شود. لازم به ذکر است که این شرکت انواع خدمات نماشویی شمال تهران را انجام داده است. در شرق تهران یکی از معروفترین خدمات نماشویی شرق تهران است. در غرب تهران یکی از محبوبترین خدمات نماشویی غرب تهران را دارد و همچنین در حومه و اطراف تهران انواع خدمات شستشوی نما را انجام داده است. البته برای بررسی قیمت نماشویی نیاز به  اطلاعات بیشتر خواهیم داشت لذا خواهش ما اینست که با ما تماس بگیرید.

نماشویی در کرج

ارتفاع کاران سایت با داشتن تیم مجرب وشناخته شده در استان البرز در شهر کرج ، کردان و دیگر مناطق استان انواع خدمات نما و خدمات نماشویی در کرج را ارائه کرده که این خود نشان از رضایت مشتریان و کیفیت کار می باشد.

نماشویی با طناب

این شرکت با داشتن پرسنل راپل کار و آشنا با کار در ارتفاع جهت شستشوی نما و پیچ و رولپلاک نما باعث شده کار شستشوی نما سریع تر تمیزتر و مقرون به صرفه تر و ارزان تمام شود.

روشهای شستشوی نمای کامپوزیت با طناب و راپل بدون داربست

1) شستشوی نمای کامپوزیت با ابر و تی.
اگر نمای کامپوزیت به مقدار لازم و در فاصله زمانی مناسب گفته شده ، شسته شده باشد و جرم به خورد آن نرفته باشد میتوان با ابر و طی باز هم آن را براق کرد.

2) شستشوی نمای کامپوزیت با واترجت.
اما اگر از مدت مشخص شده گذشته باشد دیگر ابر و طی توانایی پاکسازی جرم رسوب کرده در کامپوزیت را نداشته و باید از واتر جت استفاده کرد.

3)شستشوی نمای کامپوزیت بدون داربست
معمولا صاحبان ساختمان نگرانند که با وجود داربست احتمال دزدی  از ساختمان بالا رود. اما راپل کاران مجرب شرکت ارتفاع کاران بدون نیاز به داربست درخشش را به نمای شما باز میگردانند.

نحوه شستن نما ساختمان

نماشویی میتواند دستی انجام شود و یا از انواع دستگاه های واترجت با توجه به نوع مصالح و متریال به کار رفته در نمای ساختمان استفاده گردد که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح میدهیم.

سوالی که اینجا شاید ذهن مخاطب را درگیر کند این می باشد که چگونه یک ساختمان دستی تمیز می شود ؟

پاسخ این است که شستن نما بصورت دستی که با طناب صورت می گیرد (شستشوی نمای ساختمان با طناب) بیشتر مختص ساختمان های با نمای شیشه ای و یا سطوح صیقلی ، نماهای اچ پی ال ، کامپوزیت و کرتین وال می باشد که برای شستشو آن ها از مواد نانو و مواد اسیدی و محلول آب و سرکه صنعتی و الکل و ابر مخصوص و دستمال های نانو بسته به نوع نما استفاده می گردد.

نوع شستشوی نما

در بحث نماشویی نوع شستشو به نوع نما بستگی دارد به طور مثال

در جهت شستشوی نمای سنگی ،شستشوی نمای رومی ،شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، شستشوی نمای شیشه ای از دستگاه واتر جت 300 بار 7.5 کیلو وات 3 فاز با دبی 15 لیتر در دقیقه استفاده میگردد .

دستگاه های دیگری نیز وجود دارد از جمله (واتر جت آب سرد ،واتر جت آب گرم ،واتر جت برقی ،واتر جت با موتور بنزینی ،واتر جت ثابت مرکزی ) که همه این دستگاه ها مخصوص شستن نما هستن و اصطلاحا کارواش نما را انجام می دهند.

انواع وسایل نماشویی

به طور کلی دو نوع دستگاه وجود دارد که یکی واتر جت و دیگری واتر سند بلاست است .

کاربرد دستگاه واتر سند بلاست به این صورت است که  در این تکنولوژی ساینده به همراه آب درون مخزن سندبلاست ریخته می شود . تقریبا نیمی از مخزن توسط ساینده و نیمی دیگر توسط آب پر می شود. سپس ماده ساینده خیس توسط فشار آب ناشی از پمپ پیستونی به باد فشرده کمپرسور تزریق می گردد. خروجی نازل سندبلاست دارای 80% ساینده و 20% آب است. به طور ساده تر کار این دستگاه پاشیدن آب با سرعت بالا به سطح مربوطه است که در نهایت باعث از بین رفتن جرم و کثیفی سطوح می شود .

. این دستگاه کاربردهای بسیاری دارد از جمله برای شستشو سطوح و نمای ساختمان با دستگاه واتر سندبلاست 300 بار(pa) جهت شستشوی  سنگ نما ، نماهای آجری ، سطوح سیمانی ، با سرعت بالا و کیفیت مناسب صورت می گیرد.

فصل شستن و نظافت نمای ساختمانها

مبحث دیگری که در شستشوی نما اهمیت دارد فصل مناسب برای شستشو می باشد که به طور مثال نماشویی در فصل زمستان باعث یخ زدن سنگ می شود و فقط خسارت به بار می آورد و به نمای ساختمان آسیب می رساند . و یا به طور مثال نمیتوان نمای آجری را شستشو داد زیرا در زمستان به خوبی شسته نمی شود مگر از مواد نانو برای شستشو استفاده گردد.

آدرس

فلکه دوم صادقیه کوچه مرودشت پلاک 8

اشتراک گذاری مطالب

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email