شستشوی نما

شستشوی نمای ساختمان و نما شویی
شستشوی نمای ساختمان بدون داربست ، نما شویی نما ساختمانها، کامپوزیت شیشه ، شستشوی سنگ نما ، شستشوی نمای آجری و قیمت نماشویی.


خدمات شستشوی نما ساختمان


شستشوی نما ساختمان و نما شویی در تهران و دیگر شهر ها توسط مجموعه ارتفاع کاران سایت توسط پرسنل ماهر اموزش دیده و دارای مدرک ایرتا و وسایل به روز و مدرن  در تهران و شهرستانها انجام میشود .

راه های شستشوی نما  ساختمان و قیمت شستشوی انواع نما  ، قیمت و نحوه شستشوی نمای کامپوزیتی ، نما سنگی و همچنین نما های شیشه ای ، ترمو ود ، نمای اجری ، و نما هایترکیبی و همچنین سیمانی ....در مقاله مطالعه فرمائید.

نما شویی در تهران اگر درست انجام شود باعث می شود نمای ساختمان دوباره زیبا و نو نمایان شود. شرکت ارتفاع کاران با پرسنل ماهر و دارای تجهیزات مدرن شستشو که مجهز به فیلتر های خاص هستند باعث جذب املاح آب می شوند .و آبی خالص را فراهم می کنند اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند. بدین صورت پس از شستشوی نمای ساختمان دیگر اثری از لکه بروی شیشه ها و نما باقی نمی ماند.

شستشوی نما در کیش و همچنین در تهران و کرج و کلیه شهرستانها توسط این مجموعه انجام میگردد. 

چرا شستشوی نما مهم است؟

با پیشرفته شدن جامعه، شستن نما و شستشوی نمای ساختمان ها یکی از ملزومات جامعه شهر نشینی است. امروزه از نماشویی برای هر چه زیباتر و مدرن تر شدن نمای ساختمانها و برج ها استفاده می شود. در نمای این سازه ها از سنگها و شیشه‌های زیبا و مصالح با کیفیت در نمای آنها استفاده می‌شود. ولی با وجود آلودگی‌های شهری و ذرات گرد و غبار، این مصالح شکل زیبای اولیه و شفافیت خود را پس از مدتی از دست می‌دهند. بنابراین برای بهتر دیده شدن نمای ساختمان و جذابیت دیداری بیش‌تر آن، نیاز به نگهداری و تمیز نگه داشتن نمای ساختمان است.


یکی از کارهای موثری که در این زمینه انجام می‌گیردشستشوی نما بدون داربست است. شرکت ارتفاع کاران سایت با سابقه و تجربه بالا و نیروهای متخصص و آموزش دیده در زمینه نماشویی ساختمان با طناب وشستشوی نمای کامپوزیتساختمان است. که همواره با انجام بهترین، دقیق ‌ترین و با کیفیت ‌ترین خدمات توانسته است رضایت مشتریان خود را بدست آورد. این شرکت مجهز به بروز ترین دستگاه ها و بهترین امکانات لازم در زمینه شستشوی انواع نما می باشد .

نماشویی
 


نماشویی چیست؟


یک روش جرم زدایی و لایه برداری از سطوح مختلف نمای ساختمان است. و دستگاههای مورد نیاز برای این خدمات واترجت صنعتی ،  پایلو ،  پولیش ،  سندبلاست ،  و مواد شوینده مورد نیاز است.انواع شستشوی نما

شستن نما

شستشوی نما به چند روش امکان پذیر است. یک روش سنتی است که با استفاده از داربست انجام می شود. و این روش از نظر دشواری و خطرناک بودن و هم از نظر زمان و هم هزینه مقرون به صرفه نمی باشد.

روش دیگر راپل یاکار با طناب  است که امروزه مرسوم و متداول شده است. که بسیار  سریع و مطمئن  انجام می شود . بعد از بررسی های کارشناسانه توسط نیروهای متخصص این شرکت راجع به متراژ و متریال نمای ساختمان و نوع مواد شستشو کار شروع می شودشبکه های اجتماعی برای یکی از کارشناسان ما ارسال نمائید تا راهنمایی کامل در خصوص نحوه شستشوی نمای ساختمان شما و نوع شوینده مورد نیاز و غیره برای شما اطلاع رساند و همینطور با دانستن ابعاد ساختمان خود میتونید قیمت دقیق با توجه به جنس نما و نوع شستشو را از کارشناس ما دریافت نمائید .

پیش از هر سخن ویا مطلبی با توجه به تجربه چند نکته را متذکر میشویم قبل از شستشوی نما شما باید بدانید که جنس نمای ساختمان شما چیست ویا چند متر مربع است تا راهکارهای مناسب برای شستشوی نمای ساختمان شما ارئه داده شود در صورتی که نمیدانید جنس نمای ساختمان شما چیست میتوانید تصویر نمای خود را از طریق .


نما شویی معمولا بدون توجه به جنس نما به سه روش انجام می شودبطور کلی سه روش شستشوی نما  مورد استفاده قرار می گیرد که بسته به نوع نما و نوع کثیفی نما از این روشها استفاده می شود این نوع نما شویی با توجه به نوع نما فشار دستگاه واتر جت تظیم میگردد.

 روش اول: شستشو با آب پر فشار انجام می شود برای جاهایی که جرم و کثیفی زیادی ندارند ویا نوع کثیفی از نوع خاک باشد ویا دوده که پایه و اساس نماشویی است استفاده از این دشتگاه است این دستگاه با توجه به فشار آب زیاد و پمپاژ در طول بالا نیازمند موتور پر قدرت است که عموما از نوع سه فاز است که برای استفاده از این دستگاه نیازمند داشتن برق سه فاز است که برای ساختمانهایی که اسانسور و یا برق صنعتی دارند میتوان بهره جست البته برخی دستگاه های واتر جت با موتور بنزینی نیز موجود است برای ساختمانایی که برق سه فاز ندارند بهره میتوان گرفت قدرت آب این دستگاه ها بین 120 الی 280 بار میباشد . 

روش دوم: استفاده از آب و سیلیس به آن اصطلاحا” واتر سند بلاست نامیده میشود که برای نما های با جنس سنگ و یا آجر صورت می پذیرد که لکه ها و جرم ها سنگین تر را می توان به راحتی از بینی که سطح صیغلی ندارند و در بخش واتر سند بلاست کاملا توضیح داده شده است  ، در این روش با بهره گیری از قدرت آب توسط دستگاه واتر جت و دانه های ریز سیلیس انجام میشود، این نماشویی عموما برای نما هایی که سطح صیغلی ندارند مورد استفاده قرار میگیرد. 

روش سوم: شستشو با استفاده از شوینده نانو که بستگی به نوع جنس نما متغییر میباشد که به تفکیک در این مقاله بر اساس جنس نما توضیح داده شده است، البته یکسری مواد شستشئی سنتی نیز گاها انجام میگیرد که امروزه با توجه به اسیبی که به سطح و جنس میرساند کمتر مورد استفاده قرار میگیرد این شوینده ها اکثرا پایه اسیدی دارند البته که شاید در بخی از مواقع به آنها نیاز باشد که اصطلاحا به آن اسیدشویی نیز گفته میشود که کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.


نماشویی بر روی انواع سطوح


با توجه به نوع مصالحی که در نمای ساختمان به کار رفته است روش شستشو نیز مشخص میشود .نماشویی بر روی سطحی مانند.

کلیه پرسنل ارتفاع  کاران سایت دارای مدرک ایراتا بوده و همچنین دارای بیمه مسولیت میباشند که در صورت بروز هرگونه حادثه کارفرما مسولیتی در این زمینه ندارد.  

 1. شستشوی نمای ساختنمان آجری.
 2. شستشوی نمای ساختمان سنگی .
 3. نمای شیشه ای.
 4. شستشوی نمای کامپوزیت.
 5. نمای نما شویی سیمان.
 6.  نما شویی نمای کنیتکس و رنگ نما.
که در ذیل هر کدام را بطور مختصر توضیح می دهیم.

نماشویی آجر


نشستشوی نمای ساختمان های نماهای آجری جزء قدیمی ترین نوع نما بوده است. که امروزه نیز مورد استفاده قرار میگیرد .این نما به مرور زمان با وجود آلاینده ها و باران های اسیدی خیلی سریع دچار کثیفی میشوند. و کیفیت خود را از دست می دهند و از زیبایی نما کاسته می شود. برای حل این مشکل از نماشویی آجر استفاده باید کرد. که میتوان نما را حداقل هر 3 سال یکبار انجام دهید و به نیروهای متخصص ما بسپارید تا از زیبایی نمای خود لذت ببرید. 

شستشوی نمای آجری


شستشوی نمای آجری


شستشوی نمای آجری ابزار خاص خود را دارد که یکی از ابزارها واتر جت است. که این ابزار آب را با سرعت زیاد به روی سطح آجری پاشش میکند و آن را تمیز می کند. البته در مواردی که آلودگی زیاد باشد از دستگاه سند بلاست استفاده میکنند که این دستگاه دانه هایی به اسم سلیس را که به عنوان لایه بردار از آن استفاده می کند را بر روی محل مورد نظر پاشش میکنند.

دستگاه واتر جت


واتر جت

نکته چنانچه از سند بلاست برای شستشوی اجر میخواهید استفاده کنید احتمال از بین رفتن بند کشی مابین اجر ها بسیار میباشد لذا احتمال ترمیم بندکشی مابین آجر نیازمند میباشد.

نکته دوم در خصوص شستشوی آجر نما اینکه چنانچه از سند بلاست استفاده کردی حتما باید یک لایه پوششی ضد رطوبتی و ضد نفوذ بر روی آجر اجرا کنید همانند اجرای رزین روی نما و یا نانو مخصوص آجر اجرا گردد تا آجر از بین نرود ، در صورتی با استفاده از سند بلاست نماشویی انجام گیرد لازم است پس از سند بلاست یک لایه رزین و یا نانو بروی روی نما اجرا گردد زیرا قسمت صیغلی روی اجر از بین میرود و سطح اجر داردی خلل و فرج می گردد که سطح اجر زبر تر شده و الودگی بیشتر بر سطح اجر مینشیند و همپنین به خاطر از بین رفتن صیغل روی اجر الودگی بیشتر و راحتر میتواند به عمق اجر نفوذ کند و همچنین زودتر آلوده شود و در اعماق اجر برود ، در بخش رزین نما انواع رزین و نانو مخصوص آجر به طور کامل توضیح داده شده است میتوانید مطالعه نمائید.

اسید شویی برای آجر نما : زمانی که آجر نما جدید نباشد ویا جرم بر روی اجر بسیار باشد از این نوع و روش بهره میتوان گرفت البته باتوجه به سختی کار و همچنین خطرات آن کمتر مورد استفاده قرار میگیرد ولی برای آجر ها و سنگ فرش که در کف استفاده شده میتوان با بهره گیری از اسیدشویی آن را تمیز نمود البته نکته بسیار مهم در صورتی که میخواهید از اسید استفاده نمائید حتما از ماسک و عینک محافظ استفاده شود و همچنین در صورتی که اسید زیاد بر روی آجر و سنگ باشد تغییر رنگ میدهد و باید پس از ریختن اسید بر روی سطح مورد نظر آجر با استفاده آب پر فشار شستشو شود ، مهم ترین نکنه برای آجرهایی که سطح صیغلی دارند مورد استفاده قرار نگیرد زیرا باعث اسیب و تغییر رنگ روی سطح اجر میشود .شستشوی چوب ترمو 


شستشوی چوب ترمو نما عموما به وسیله واتر جت انجام میشود ، در صورت شستشوی چوب ترمو  اما باید دقت کرد در صورت شستشوی نما چوب ترمو رنگ و یا روغن روی چوب شسته شده و چوب مجددا نیاز به رنگ امیزی دارد که رد بخش رنگ آمیز نما کاملا در خصوص آن توضیح داده شده است ،نکته بعدی  در خصوص چوب ترمو و نما شویی آن به وسیله واتر جت  نازل واتر جت نه انقدر نزدیک باشد که به چوب اسیب یعنی  بزند نه انقدر فاصله داشته باشد که رنگ ویا روغن آن را بر ندارد باشد و پس از شستشوی آن روغن ویا یا ررنگ چوب ترمو اجرا گردد .

شستشوی چوب ترمو ویا ترمو ود را میتوان با استفاده از تکنیک لایه برداری به وسیه سمباده های مخوص نیز انجام داد ولی به دلیل اینکه هزینه زیادی دارد و همچنین زمان بر است و ممکن ایت به چوب نیز اسب وارد نماید کمتر انجام ویشود ولی متداولترین روش استفاده از واتر جت است که در پروژه باغ بهشت انجام پذیرفته است که شستشوی نمای ساختمان از جنس ترومود عموما کاری بسیار فنی میباشد که باید توسط تکنسین ماهر که تحربه زیادی در این زمینه دارد انجام پذیرد فاصله نازل واتر جت تا چوب نباید کمتر از  15 سانتیمتر برای فشار 190 بار و برای 210 بار نباید کمتر 10 سانیمتر باشد در این صورت پوب نما پرز پرز میشود و که باید کل پوب سطح نما توسط سمباده لایه برداری شود که در غیر اینصورت پوب نما زودتر میپوسد و پس از رنگ آمیزی ظاهر زشتی به خود میگیرد فاصله مناسب نازل تا سطح نما ، برای  فشار دستگاه 200 بار 17 سانتی متر الی 18 سانتی متر میباشد و برای دستگاه با 180 بار قدرت 16 الی 18 سانتی متر است .

پس از شستشوی چوب ترمو با استفاده از واتر جت وخشک شدن کامل چوب قبل از انجام رنگ چوب ویا اصطلاحا رزین چوب ابتدا با استفاده برس سطح روی چوب را تمیز کرده سپس نسبت به رنگ آمیزی چوب ترمو اقدام نمائید در صورتی مرحله برس کاری ویا و یا سمباده کشی بعد از واتر جت انجام نشود سهمشکل عمده به وجودمی آورد 1- زیبای رنگ چوب ترمو کمتر میشود با توجه به وجود داشتن پرز های ریز بر روی نمای ساختمان باعث میشود چوب دورنگ دیده شود و همچنین حالت مات و کدری ایاد شود ، 2- مشل دوم مصرف رنگ : در صورت اجرا نشدن برس زنی و یا سمباده کاری بر روی چوب ترمو پس از شستشوی نمای ساختمان باعث میشود رنگ بیشتری ببرد و پرت رنگ بسیار زیاد میشود. 3- سومین مشکل در صورت اجرای نادرست این مرحله باعث از بین رفتن و پوسیدن چوب ترمو میگردد زیرا پرزهای ریز که از سطح چوب جدا شده اند باعث میشود داخل چوب در معرض رطوبت قرار گیرد و همینطور باعث میشود رگ یا همان رزین چوب به طور مناسب سطح خارجی چوب را پوشش نداده و چوب اسیب پذیر تر شود.

یکی از نمونه پروژه های شستشوی نما چوب ترمو میتوان به مجموعه باغ بهشت باغ بر 260000 هزار متر مربع یکی از بزرگترین پروژه های تهران اشاره نمود که توسط تیم ارتافاع کاران سایت انجام پذیرفت ، شستشوی نما ساختمانهای این شهرک توسط سه تیم حرفه ای دارای مدرک ایراتا انجام پذیرفته است و همچنین پس از شستشو اقدام به رنگ امیزی چوب ترمو شد که توسط این مجموعه انجام پذیرفت در قسمت پایین به فیلم آن توجه فرمایید.

این پروژه در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده و شامل 16 بلکوک بوده توسط تیم ارتفاع کاران سایت انجام پذیرفته است .

شستشوی مجموعه باغ بهشت در سعادت آباد


دستگاه واتر جت مورد استفاده برای شستشوی آجر و نما های سنگی و یا دیگر نما ها  عموما با قدر ت بالای 200 بار است که با برق سه فاز کار میکند ولی کن این مجموعه دستگاه های واتر جت بنزینی با قدرت 200 برای برای ساختمانهای که برق سه فاز ندارند نیز استفاده میکنند برای اینکه بهتر بدانید قدر 200 بار یا 220 بار را بهتر است بدانید قدرت واتر جت در داخل کارواشها بین 40 الی 60 بار میباشد که فشار نقطه آن است ولی کارواشهای صنعتی در حالت نازل کارتکی 200 بار و ددر حالت نازهای سند بلاستی بالای 250 میشود و گاها با توجه به نوع نما این نازل ها  استفاده میشود به طور مثال برای اجر نما که کثیف میباشد از نوع نازل سند بلاستی استفاده میشود، که قدرت بالاتری از ناز نازل کارتکی دارد اما برای نماشویی چوب ترمو باید از نازل کارتکی پهن استفاده شود تا هم به طور یکنواخت و هم با تسلط بیشتر شستشوی نمای ساختمان انجام بپذیرد ویا میتوان برای ابگیری کامپوزیت نما از نازل کارتکی معمولی با فشار اب 18. بار استفاده نمودکه در قسمت کامپوزیت کاملا توضیح داده شده است اینکه برای چه نوع نما چه واتر جتی با چه نازلی نیاز اسست توسط کارشناسان مربوطه ما مشخص میگردد که معمولا نیازمند برق سه فاز است  .

بهتر است بعد از شستشو با سند بلاست از پوشش محافظ برروی نما نیز استفاده شود مانند رزین آجر برای ضد آب کردن.


واتر جت شستشوی نمای ساختمان


نماشویی و شستشوی نما  ساختمان به طور معمول با استفاده از دستگاه واترجت ( دستگاهی که آب را با فشار بالا از نازل خارج می کند) انجام می شود. از دستگاه واتر سندبلاست (آب و دانه های سلیس هم زمان با فشار از نازل بیرون می آیند) هم برای از بین بردن جرم های سختی که ناشی از باقی ماندن سیمان و مصالح روی نمای سنگی ساختمان است استفاده میشود.

با توجه به طراحی و ابعاد ساختمان می توان از داربست استفاده کرد. از طرفی نیز می توان از طناب (راپل) و کمربند های محافظ ایمنی استفاده کرد. مزایای استفاده کردن از طناب سرعت انجام آن نسبت به روش های دیگر است. که معمولا در تمام ابعاد ساختمانی می توان از آن استفاده کرد. هزینه های اضافی و دردسر های بستن داربست را ندارد. از مزایای استفاده از داربست میتوان به تسلط بیش تر تکنسین ها به شستشوی نمای ساختمان اشاره کرد.

مزیت شستشو با واترجت


شستشو با واترجت باعث می شود نمای ساختمان تمیزتر و سریعتر شسته شود. لکه های ریز و درشت به راحتی از روی نما برداشته شود. هزینه و قیمت کمتر و مقرون به صرفه بودن. استفاده آسان و قابلیت شستشوی محل های سخت و باریک که نیاز به ابزار دارند.


شستشوی نما با مواد نانو


شستشوی نانو

یکی درگیر از روشهای شستشوی نما در کیش و تهران به وسیله مواد نانو شوینده اجر است که اغلب برای بناهای ارزشمند با قدمت تاریخی مورد استفاده قرار میگیرد.

این نوع شوینده عموما به دلیل گران بودن و نسبت به نوع اجر و آلودگی رو سطح آن انتخاب میگردد کاربرد کمتری دارد و عموما برای ساختمانهای که داری نمای آجری ارزشمندی دارند مورد استفاده قرار میگیرد.


از سوابق نمونه کار های نما شویی آجری شرکت ارتفاع کاران سایت میتوانی به شستشوی نمای ساختمان قدیم مجلس نام برد که با ترکیب نانو شوینده و واتر جت توسط این مجموعه انجام پذیرفته است که پس از شستشوی روکش نانو برای بهتر ماندن نما اجرا گردیده است.

از دیگر سوابق ما نماشویی ساختمان دانشکده پزشکی بهشتی در میدان قدس و همچنین کارخانه مائده و ساختمانهای فروشگاه ها ی زنجیر ای اتکا  شرکت نفت ... و صدها ها پروژه دیگر اشاره کرد .

لازم به توضیح است نانو شوینده مورد استفاده بر اساس نوع آلودگی نما متغییر است این نوع شوینده ها بدون اسیب به بند و همچنین سطح آجر نما الودگی را از سطح آجر داخل خود حل کرده سپس با استفاده از واتر جت 200 بار از سطح آجر میزداید.

گاها الودگی به حالت سولفاته بر روی آجر باشد میتوان از سولفاته بر استفاده نمود انواع سولفاته که ممکن است بر روی نما مشاهده کنید اغلب به صورت سفیدک و یا شوره برروی اجر نما دیده میشود که به چند طریق در مبحث شوره شوری کاملا توضیح داده شده که میتوانید مطالعه بفرمائید .

مهم نانو شوینده های آجر شرکت ارتفاع کاران سایت انحصاری بوده وارداتی از کشور المان میباشد، این شوینده با توجعه به نوع جنس نما و همچنین نوع الودگی متفاوت میباشد که نکته حئز اهمیت این شوینده این است که پایه اسیدی ندارند و به سطح نمای شما اسیب نمیزنند.

نماشویی و شستشوی نما در کیش و تهران .


شستشوی نمای سنگی


نمای سنگ یکی از پر کاربرد ترین نماها محسوب میشود. که برای عایق کردن ساختمان در برابر سرما و گرما و محکم کردن ساختمان نیز از آن استفاده میشود. که جزء نماهایی است که بسیار در معرض آلودگی هوا و چربی های چسبنده آلاینده ها قرار میگیرد. با وجود این آلودگی ها باعث میشود که احساس نیاز به شستشوی بیشتری داشته باشد.

 نمای سنگ چند نوع وجود دارد که هر کدام دارای سطوح مختلفی هستند بعضی ها صاف و صیقلی هستند. و بعضی ها زبر و سطح ناهمواری دارند به این گونه از سنگها اصطلاحا سنگ تیشه ای یا آنتیک اطلاق می گردد ،که بیشتر مورد کثیفی قرار میگیرند. و روش نماشویی سنگ ساختمان با طناب و واتر جت است که بسته به سطح آن را قویتر یا ضعیف تر استفاده میکنیم.


استفاده از سند بلاستبرای شستشوی سنگ نما میتوان از دستگاه واتر جت بهره برد که برای سنگهای با سطح صیقلی شستشو به وسیله دستگاه واتر جت کفایت میکند ولی برا سنگهای تیشه ای تراورتن و یا گندمک تیشه چنانچه آلودگی به سنگ نفوذ کرده باشد توصیه میگردد که از شستشو به وسیله سند بلاست بهره گرفت.

سند بلاست یک لایه نازک از روی سنگ برمیدارد ولی چنانچه بندکشی بین سنگها باشد احتمال از بین رفتن بندکشی بین سنگها محتمل میباشد.

معمولا استفاده از سند بلاست برای شستشوی نمای سنگی کمتر پیشنهاد میگردد زیرا در صورت داشتن بند کشی احتمال از بین رفتن بندکشی مابین سنگها میشود .

واتر سند بلاست با استفاده از فشار آب و همچنین دانه های ریز سیلیس یک لایه نازک از روی سنگ را برداشته و سنگ را تمیز میکند که در پایین مقاله عملکرد کامل و نحوه انجام کار به طور کامل توضیح داده شده است میتوانید مشاهده فرمائید.

لازم به توضیح است پیش از شستشو نما میتوانید اقدام به استحکام نما به وسیله پیچ رولپلاک نما نمایید سپس نسبت به شستشو نما اقدام فرمایید.

استفاده از نانو شوینده مخصوص سنگ نما


از دیگر روشهای شستشوی سنگ نما استفاده از نانو شوینده ها میباشد از این نوع شوینده ها عموما برای شستشوی ساختمانهایی که مدت زمان زیادی شستشو نشده اند و همچنین الودگی ماشینها باعث چرب شدن این نوع سنگها گردد میتوان بهره گرفت، برای نظافت نما این نوع سنگها که آلودگی مدت زمان زیادی بر روی سطح نشسته باشد واتر جت چندان تاثیری ندارد و هیچ تاثیری بر روی سنگ و تمیز کردن آن ندارد .

نانو شوینده مخصوص سنگ نما بدون آسیب به صیقل سنگ و همچنین بندکشی سنگها میتواند سنگ نما تمیز نماید ، این شوینده ساخت کشور آلمان است و از دو جز تشکیل شده است پس از اسپری و یا آغشته کردن سنگ با مواد نانو میتوانید با آب این الودگی را از رو سطح بردارید .

نظافت نما با نانو شوینده کایلر آلمان صرفا در دست این شکرت بوده و هیچ نماینده دیگری ندارد که میتوانید جهت نظافت نما بدون داربست با یان شرکت تماس حاصل فرمائید و یا جدا گانه خرید نمائید.

شستشوی شیشه نمای ساختمان


شستشوی شیشه نما


یکی از مقالات ما که در خصوص شستشوی شیشه نما میباشد در وب سایت ایسنا منتشر شده که در اینجا میتوانید مطالعه نمائید  که کاملا در خصوص شستشوی شیشه نما و انواع شوینده های سنتی و صنعتی توضیح داده شده است این خبر توسط مجموعه ارتفاع کاران سایت در ایسنا منتشر گردیده است.

فریم لس یکی از نماهای جذاب و با ظاهری شکیل است که جز نماهای پر کاربرد محسوب میشود که این نما در ابعاد و و طرح های مختلف وجود دارد. شستشوی نمای شیشه ای و شیشه شویی ساختمان ها نیز روش های خاص خودش را دارد که در دو صورت صنعتی و سنتی میتوان انجام داد .

گاهی پروفیل های پنجره ها دچار آلودگی است که باید آنها را تمیز کنیم و بعد سراغ شیشه ها رفت. زیرا شستشوی نمای شیشه ای حساس است و نمیتوان از واتر جت و سند بلاست استفاده کرد. برای تمیز کردن شیشه از فرچه های دسته کوتاه همراه با مواد شستشوی مخصوص شیشه استفاده می شود. که پس از آن با دستمال کشی به اتمام میرسد.

و ما پیشنهاد میکنیم بعد از شستشو شیشه ها با مواد نانو نانو شویی شود. این کار باعث میشود برای مدت بیشتری آلودگی به سطح نچسبد و خاصیت آب گریزی پیدا کند.

چنانچه شیشه های نما مدت زمان زیادی شستشو نشده باشد میتوانید از نانو شوینده های کایلر آلمان استفاده نمائید این شوینده به دلیل جرم بری فوق قوی میتواند به راحتی آلودگی را از سطح شیشه برداشته و تمیز نماید.

از نمومنه کارهای شستشوی شیشه نما که در این مجموعه انجام گرفته شستشوی ساختمان الهیه تهران میباشد ، 

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست این نما به دلیل اینکه شستشوی اول میباشد ابتدا با استفاده از واتر جت کل نما شسته شده و پس از با استفاده از ابر و تی نسبت به شستشوی شیشه ها و همچنین سرامیک های نما انجام پذیرفته است .

شستشوی اول بسیار متفاوت با زیادی با شستشو نما در دفعات بعد میباشد ،نوع الودگی و کثیفی روی نمای ساختمان بسیار زیاد و بیشتر دارای الودگی متفاوت از نوع چسب های اب بندی و ملات و مصالح بنایی و همچنین گاها پلیسه جوشکاری است فلذا برای شستشوی نما نیازمند استفاده از روشهای متفاوتی میباشد که در ادامه مقاله به آن اشاره میگردد .

متراژ این پروژه در حدود 20000 هزار متر مربع  نما شویی اول 

این پروژه واقع در الهیه واقع گردیده 

جنس نما ترکیبی از سرامیک و همچنین شیشه 

شستشوی نما بدون داربست و کلایمر انجام پذیرفتنمای کامپوزیتشستشوی نمای کامپوزیت

 

شستشوی کامپوزیت فروشگاه رفاه خیابان امام خمینی نمای این فروشگاه به مدت 9 سال شستشو داده نشده بود و  با استفاده از مواد نانو بهترین شکل انجام پذیرفت

نماهای کامپوزیت جز نماهایی هستند که شستشوی آنها دارای حساسیت بالایی میباشد. و موقع شستشو باید دقت لازم را انجام داد که متخصصان ما بدین امرواقف هستند. از مواد اسیدی استفاده نمیکنند که دچار تغییر رنگ و از دست رفتن درخشندگی سطح شود. و همچنین مواظب هستند که روی سطح کامپوزیت خط و خش نیفتد. 

 کامپوزیت ها دارای سطحی صاف و صیقلی هستند به همین دلیل در موارد ی که ساختمان خیلی دچار کثیفی نشده است میتوان با مصالح ساده تری آن را شستشو داد. ولی در مواردی که آلودگی و  چربی دارند میتوان از واتر جت و نانو شویندهای مخصوص سطوح کامپوزیتی که در مقاله مربوطه کاملا توضیح داده  است استفاده نمود. که چربی ها و آلودگی ها کاملا از بین برود و میتوان بعد از آن از نانو استفاده کرد تا نمای ساختمان به مرور دچار تغییر رنگ و کدر شدن نشود. زیرا نانو میتواند در برابر اشعه ها و غیره پوشش محافظ ایجاد کند. 

کامپوزیت نما به دلیل وزن کم عموما برای ساختمانهای بلند و یا ساختمان های تجاری و اداری عموما مورد استفاده قرار میگیرد زیرا یک متر مربع کامپوزیت تنها 5 کیلوگرم وزن دارد ولی تعمیر و نگهداری آن امیری ضروری میباشد در صورت عدم نگهداری درست و همچنین شستشوی به موقع و صحیح باعث از بین رفتن لایه رزین روی و همچنین pvdf  همان رزین رویه کامپوزیت میگردد که پس از مدتی در صورت نگهداری به موقع این لایه از بین رفته و کامپوزیت دیگر قابل ترمیم نیست مگر با کمک رنگهای اپوکسی .

شستشوی صحیح کامپوزیت


شستشوی نمای ساختمان از جنس کامپوزیت به دو شکل انجام میشود :

 1. نما شویی با استفاده واتر جت و نانو شونده در این روش ابتدا با استفاده از واتر جت صنعتی سطح را شستشو داده سپس با مواد شوینده سطح کامپوزیت را شستشو میدهند و در اخر مجددا با استفاده از واتر جت نما را ابگیری میکنند در درست اخر با استفاده از تکنیک ایر و تی شیشه ها را نظافت میکنند.
 2. شستشو با استفاده از نانو شوینده خود تمیز شونده که نیاز به واترحت ندارد در این روش برای مکانهایی پر تردد هستند مورد استفاده قرار میگیرد که با استفاده از تکنیک ابر و تی دیگر نیازمند واتر جت نمیباشد و با تکنیک ابر و تی انجام میپذیرد.


شستن نمای سیمانیسیمان یکی از متریال هایی است که از دیرباز برای نمای ساختمان استفاده میشده است که کاربرد آن بیشتر برای ویلا ها و برج ها میباشد اما به دلیل بافتی که دارد در معرض کثیفی ، دودهای و چربی ها قرار میگیرد که اگر به موقع آن را شستشو نکنیم نه تنها ظاهری کثیف میبینیم بلکه آلودگی ها نمایی زشت و زننده را ایجاد میکند.

بنابراین برای شستشو نیاز داریم به روش شستشو با راپل (طناب) که با دستگاهی به نام واتر جت امکان پذیر است که میتواند با قدرت زیاد لایه های کثیف را شستشو دهد و این دستگاه نیاز به برق سه فاز دارد . بعد از شستشو نیز میتوان با مواد نانو ضد آب کرد که باعث دوام بیشتر و خاصیت آب گریزی پیدا میکند.

شستشوی نمای سیمانی به دو روش عموما انجام میشود شستشو به وسیله دستگاه واتر جت که در صورتی که حجم آلودگی کار کم باشد انجام میگیرید که در اکثر مواقع نمای سیمانی تمیز میشود و به نتیجه مناسب میرسیم.

در روش دوم چنانچه سطح کار بسیار کثیف باشد و یا اینکه به داخل سیمان نفوذ کرده باشد پیشنهاد میشود از واتر سند بلاست استفاده گردد ف که نیازمند مهارت بالای پرسنل کار در ارتفاع میباشد.


شستشوی شیشه نما


نما شویی شیشه های نما عموما با استفاده از روش ابر و تی انجام میگیرد در این روش مواد شوینده با استفاده از پد های مخصوص سطح شیشه اغشته کرده سپس با استفاده از تی الودگی را از سطح یشه می زداییم مواد شوینده مورد استفاده عموما توسط نانو شوینده ها مورد استفاده قرار میگیرد این نوع شونده ها بدون اسیب به سطح شیشه کلیه الوگی های چرب و همچنین لک ها را در خود حل کرده و سطح شیشه را بدون هیچ لکه ای مینماید .

نکته این نوع شونده :

شستشوی شیشه نما با استفاده از نانو شونده مزایای زیادی دارد یکی از این مزایا عمر بیشتر تمیزی است با توجه به اینکه شستشو شیشه نما با نانو شوینده سطح شیشه را مقداری اب گریز میکند میتواند عمر تمیزی را اضافه نماید .

شستشو شیشه نما با نانو شوینده بدون اسب به سطح شیشه تا 99 درصد تمیزی را به سطح میدهد که مناسب ترین نوع شوینده میباشد .

شستشوی شیشه نما بدون داربست عموما با استفاده از طناب انجام میگیرد که به دلیل سرعت بالا و همچنین ایمنی بسیار زیاد بسیار مناسب تر از کلایمر است پرسنل مورد استفاده برای این همگی دارای مدارک ایراتا بوده و همچنین دارای بیمه مسولیت با نام میباشند که در صورت بروز هر گونه حادثه کارفرما هیچ گونه مسولیتی شامل آن نمیشود .


شستشوی شیشه های نما چه زمانی مناسب میباشد

 

شستشوی نما بدون داربست میتواند در هر فصلی انجام شود اما مناسب ترین فصل برای شستشوی نما اواسط بهار و اواخر پاییز است و همچنین میتوان در اواخر اسفند نیز اقدا م بهش شستشو نما بدون داربست نمود 

قیمت نماشویی شیشه نما بدون داربست 


با توجه به میزان کار و همچنین نوع کار قیمت گذاری میگردد که چنانچه مراژ کار بالای 800 متر مربع باشد و نما فلت باشد مابین متری 8000 الی 12000 متغیر میباشد که چنانچه متراژ ککا بیشتر باشد تاثیر زیادی بر روی قیمت کار دارد و چنانچه کار زیر 800 متر مربع باشد به صورت چکی میشود که بستگی به میزان کار قیمت گذاری میگردد 

برای کارهای خورده وردی کار بین 1500000 تومان الی 200000 توان میباشد.

نماشویی نمای کنیتکسترکیبی از انواع رزین ، الیاف مصنوعی و پودر است که بعد از رقیق شدن با آب برروی ساختمان اجرا میشود. برای تمیز کردن نمایی با پوشش کنیتکس از واتر جت استفاده میکنیم. نحوه ی اعمال آب واتر جت در نماشویی کنیتکس بسیار حائز اهمیت است.

 یکسری از آلودگی ها مانند گرد و غبار با شستشو از بین میرود. اما اگر نمای ساختمان شما با موادی مانند روغن و گازوئیل و هر گونه چربی آلوده شده باشد، نمی توان آن را با نماشویی از بین برد. ما پیشنهاد میکنیم سطح را رنگ کنید. آلودگی ها به مرور زمان بر روی سطح میماند و به آن نفوذ میکند و باعث میشود رنگ کنیتکس عوض شود. البته با شستشو به کیفیت نسبی میرسیم از آنجا که هزینه ی نماشویی کنیتکس بسیار پایین تر از رنگ آمیزی آن است به شما پیشنهاد میکنیم که هر دو سال یکبار اقدام شستشوی نمای ساختمان خود کنید. تا بتوانید کیفیت اولیه ی آن را حفظ نمایید.

از دیگر راه کارهای شستشوی رنگ نما و یا کنیتکس نما استفاده از شوینده های نانو مختص شستشوی رنگ نما است که بدون اسیب به رنگ نما آلودگی و یا دوده را از سطح رنگ نما از بین میبرد.


قیمت شستشوی نمای ساختمان از جنس کنیتکس 


قیمت انجام کار شستشوی نما عموما برای کارهای بالای 1000 متر مربع با استفاده از واتر حت وابر و تی شیشه ها آن بین 6000 تومان الی 9000 تومان میباشد که با توجه به میزان کار و همچنین الوگی و نوع نما که آیا فلت میباشد و یا دستگیر  و نوع شوینده مورد استفاده برای نما متغیر میباشد و برای کارهای زیر 1000 متر مربع به صورت چکی و میزان کار قیمت گذاری میگردد .

برای کارهای خورده قیمت گذاری به صورت ورودی کار کار مبغ 2000000 توان برای واتر جت میباشد .

 

جهت مشاوره در مورد شستشوی نما می توانید بطور مستقیم با ما تماس بگیرید.

مزایای شستشوی نمای ساختمان


از مزایای تجهیزات شستشوی مدرن برای نماشویی نسبت به روش های دستی قدیمی می‌توان به صرفه جویی در قیمت شستشوی نما بدون داربست و هزینه شستشوی نمای ساختمان و همچنین وقت نام برد. دیگر مزایا مسلط بودن به نقاط دور از دسترس، کاهش مصرف مواد شوینده می باشد. میتوان به سطح ایمنی بالاتر و کیفیت شستشوی بیش تر اشاره کرد. این دستگاه ها با مجهز بودن به فیلتر های خاص، املاح آب را جذب می‌کنند و آبی خالص را فراهم می کنند. بدین صورت پس از شستشوی نمای ساختمان دیگر اثری از لکه بروی شیشه ها باقی نمی ماند.


شستشوی دانشکده


فواید دیگر نماشویی


از دیگر مزایای نماشویی ساختمان جلوه نمایی ، نمای ساختمان هایی است که در پروژه‌های ساختمان سازی است به تازگی به اتمام رسیده است. معمولا اثرات گچ و خاک و باقی ماندن سیمان بر روی دیوار های آن به چشم میخورد. که موجب کدر نشان دادن ساختمان و ظاهری بی روح در آن می شود. لذا شستشوی نمای ساختمان میتواند نوساز بودن ساختمان را کاملا نمایان کرد. با شستشوی نما حتی شما می توانید به ترمیم و بازسازی سنگ های از بین رفته کمک کنید. همچنین بازسازی و ترمیم سنگ هایی که ممکن است مشکل داشته باشند. و بعد از نماشویی متوجه شد که این سنگها نیاز به پیچ و رولپلاک دارند و از خطر سقوط آنها جلوگیری کرد.شستن نما با واتر سند بلاست


شستن نما با واتر سندبلاست شستن بنا و نماشویی با محلول فشار قوی نیاز بناهایی است که با دود، لکه ها، نشت مواد بر روی نما، چسب اعلامیه ها، نقاشی دیوار، گرد و غبار و غیره پوشانده شده است. ارتفاع کاران سایت با دسترسی بوسیله طناب میتوانند بدون نیاز به امکانات خاص و هزینه های اضافی مانند هزینه نصب داربست با سرعت و دقت قسمتهایی از بنا که بصورت عادی در دسترس نیست را بصورت حیرت انگیز و خیره کننده تمیز می کند. ارتفاع کاران سایت با توجه به نوع آلایندگی نما از محلول های خاص استفاده می کند. بطور مثال اگر سطح نما از رنگ پوشیده باشد محلولی مناسب آن استفاده میکند.بعد از سالها تجربه و اجرای انواع پروژه های مختلف نماشویی از سطح زمین تا شستشوی انواع برج های مختلف ارتفاع کاران سایت توانسته است به هدف خود یعنی تمیزی نما و رضایت مشتری خود دست یابد.


شستشوی نمای ساختمان با استفاده از واتر سند بلاست برای چه سطوحی میباشد؟


شستشوی نمای ساختمان با استفاده از واتر سند بلاست عموما برای نما های قدیمی و کم ارزش پیشنهاد میشود زیرا دانه های ریز سیلیس میتواند به نمای ساختمان اسب برساند ویا برای نما های های اجری و یا برای نما های سنگی تیشه ای سطح صیغلی ندارند میتوان استفاده نمود زیرا دانه های سیلیس یک لایه نازک از سطح نما را برداشته و سطح زبری را ایجاد مینماید که در طول زمان به دلیل زبری نما احتمال کثیف شدن بیشتر وجود دارد به همین منظور پس از انجام واتر سند بلاست پیشنهاد میشود یک لایه نانو ویا رزین مخصوص نما بر روی سطح اجر و یا سنگ اجرا گردد تا نما دیرتر کثیف گردد 

یکی از سطوحی که واتر سند بلاست پیشنهاد میشود برای دیواره های با نمای اجری است اما دقت نمایید ممکن است شستشوی نمای ساختمان شما نیز در حین شستشو آسیب ببیند که برای آسیب کمتر به بندکشی از نوع سلیس ریز دانه نمکی استفاده شود و همچنین تکنسین انجام شستشو باید از مهارت لازم برخوردار باشد که به بندکشی نما کمتر آسیب ببیندد .

یکی دیگر از سطوحی که میتوان از سند بلاست برای نماشویی استفاده نمود سطوح سنگی تیشه ای است که با استفاده از این نوع شستشو نما کاملا تمیز شده و همانند روز اول خود میشود و میتوان پس از شستشوی نمای ساختمان برای ماندگاری بیشتر پس از نماشویی یک لایه رزین مخصوص  نیز اجرا نمود که در صورت اجرا رزین عمر تمیزی ماندن نما بسیار بیشتر میشود و همچنین چنانچه از رزین براق استفاده نمایید یک لایه صیغلی بر روی نما ایجاد میشود و چنانچه میخواهید رنگ و صیغل تغییر نکند میتوان از یک لایه نانو مخصوص سنگ نما اجرا نمود که در مقاله نانو مخصوص سنگ نما کاملا توضیح داده شده است اجرا نمایید .

قیمت شستشوی نمای ساختمان با استفاده از واتر سند بلاست 


قیمت نما شویی با استفاده از واتر سند بلاست به صورت متر مربعی و یا چکی ( کنترات ) بر اساس میزان کار و جنس مورد استفاده محاسبه میگردد که برای کنترات و یا چکی قیمت شستشو واتر سند بلاست تعداد روز کاری در نظر گرفته میشود و همچنین میزان و قیمت سیلیس مورد استفاده اقیمت گذاری میگردد و برای مبحث پکی عموما برای متراژ بالا 500 متر مربع بر اساس میزان سیلیس مورد استفاده و نوع جنس مصالح نما مابین متر مربعی 25000 هزار تومان الی 45000 تومان میباشد که بر اساس ایتم های  قیمت گذاری میگردد جهت اسعلام قیمت میتوانید با تهیه عکس و ارسال آن به این مجموعه براورد قیمت نمایید .

تاریخچه شستشوی نما • معماری و شستشوی نما

  • معماران بلندترین ساختمان های جهان باید از همان ابتدا تمهیداتی را در طراحی خود برای نگهداری و شستشوی نما ساختمان در نظر بگیرند.
 • دوره اولیه شستشوی نما

  • در واقع، شستشوی نمای ساختمان ها قبل از سال 1950 عمدتا به معنای شستشوی پنجره بود که توسط یک خدمه اختصاصی از کارگران انجام می شد. که خود را از تسمه های چرمی آویزان می کردند. و خود را در طرفین آسمان خراش ها قلاب می کردند. شستشوی نما آسمان خراش ها، هنگام باز بودن پنجره ها، ساده تر و آسان تر خواهد بود
 • امنیت اپراتور شستشوی نما

 • اگرچه لبه های پنجره هایی که بر روی آن می ایستادند کوچک بود. اما نسبتا احساس امنیت می کردند. اگر یک قلاب کنده شود، آنها از قلاب موجود در طرف دیگر به صورت آویزان نگه داشته می شدند. اما با طراحی و ساخت ساختمان هایی با دیوار شیشه ای در دهه 1950، پنجره ها به طور موثری به نمای ساختمان تبدیل شدند.

پیچیدگی های شستشوی نما

 • چون این نماها ثابت هستند، یعنی پنجره ها قابل باز شدن نیستند. شستشوی پنجره ها نیاز به دسترسی از بیرون دارد، و به همین دلیل پیچیدگی هایی را به وجود آورده است.
 • برای تسهیل دسترسی خارجی برای کارگران شستشوی نما ، ساختمان ها باید با سقف هایی تخت ساخته شوند. تا تجهیزات تمیز کردن یا پاک کردن پنجره های ثابت یا متحرک بتواند بر روی آن قرار بگیرند.
 • مکانیسم های گوناگونی ایجاد شد تا سیستم شستشوی نما و پنجره بتواند از ریل ها یا مسیرهایی بر روی سقف ساختمان آویزان شود و به این ترتیب اپراتور بتواند حرکت کند.پیشرفت در نماشویی و شستشوی برج

 • تکنولوژی شستن نماها


  • با پیشرفت تکنولوژی شستشوی پنجره، ساختمان های با دیوار شیشه ای قادر به عبور از مرزهای دیوارهای سنتی شدند. شیب ها و حفره ها که در سه دهه ی اول قرن 19 در طراحی ها برجسته بودند (به عنوان مثال ساختمان کرایسلر یا ساختمان امپایر استیت) در اواخر قرن در طراحی های آسمان خراش ها مجددا ظاهر شدند.

 • تجهیزات جدید نماشویی

 • اشکال جدیدی از تجهیزات دسترسی به نمای ساختمان برای سرویس دهی به این ساختمان ها، از جمله بازوهایی که می توانند به عنوان پشتیبان برای شستن پنجره ها و بالابرها عمل کنند. توسعه یافتند. تقریبا تمام این کارها با دست انجام می شود. هرچند آزمایش های جدیدی بر روی روبات های اتوماتیک که بر پایه استفاده از جاروبرقی می باشد و به ساختمان متصل شده و کار خود را انجام می دهند در اروپا و خاورمیانه در حال انجام است.

 • چالش های شستشوی نما


 • در ساختمان هایی با نمای صاف، این دسترسی به طور کلی توسط مکانیسم مونتاژ است. که بر روی سقف نصب شده و دارای توانایی حرکت به بالا یا پایین است. با این حال، آسمان خراش ها به ویژه در آسیا که دارای نمای مسطح نیستند. و دارای برجستگی و فرورفتگی هایی در طراحی خود هستند رو به افزایش است. در نتیجه، طراحان ساختمان باید در مراحل اولیه طراحی، یک تکنولوژی دسترسی به نمای ساختمان را در نظر داشته باشند. که متناسب با هندسه غیر معمول این ساختمان باشد.

 • نمونه معماری آسیایی و چالش نظافت نما


 • برج های پتروناس در مالزی نمونه خوبی از این پیچیدگی ها را ارائه می دهند. به دلیل فرورفتگی های بیش از حد در نمای این ساختمان، سیستم های سنتی شستشوی نما کاربرد چندانی نخواهد داشت. در عوض، از سکوهای تلسکوپی خارج شده از پانل های پنهان در نزدیکی بالای سازه برای تمیزکاری وشستشوی نمای این ساختمان استفاده می شود.

شستشوی نمای کامپوزیت

مقاله ای که می خوانید حاصل سالها تجربه در زمینه نماشویی و شستشوی انواع کامپوزیت نما، نمای شیشه ای، نمای سنگی سیمانی و نماهای آجری میباشد. در این مقاله  راهکارها و روش های شستشوی نمای کامپوزیت و نماشویی را شرح میدهیم.


شستشوی نمای کامپوزیت ، چگونگی آن و هر آنچه باید بدانیم


کامپوزیت به زبان ساده به موادی که چندین جز در ساختار آن استفاده گردیده و خواص متفاوتی دارند اطلاق میشود. که برای بهبود خواص مکانیکی و وزن .. برای استفاده در نما تولید کرده اند. باعث ایجاد پوشش ساختمان که دارای خواصی مانند سبک بودن ، عایق حرارتی ، رطوبتی عمر طولانی در نمای ساختمان را دارا باشد. اجزاء تشکیل دهنده کامپوزیت نما دو لایه آلومینیوم و بین این دو از مواد پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق میباشد لایه رویه آلومینیوم رنگ شده است.


نگهداری نمای کامپوزیت


مهمترین نکاتی که باید در خصوص شستشوی نمای کامپوزیت بدانیم تا عمر نمای کامپوزیت بیشتر شود به شرح ذیل میباشد.

 • چه زمانی نمای کامپوزیت باید شسته شود 
 • مواد شستشو دهنده نمای کامپوزیت
 • نحوه شستشوی نمای کامپوزیت
 • جرم بری نمای کامپوزیت

جالب است بدانید ضخامت آلومینیوم نمای فقط 05. میلیمتر میباشد که بسیار نازک است. چنانچه در شستشوی آن از مواد خورنده استفاده شود قابل ترمیم یا رنگ آمیزی نمیباشد پس باید در نگهداری آن بسیار دقت نمود .

از نمونه پروژه های اجرا شده توسط این مجموعه شستشوی کامپوزیت نمای نما مجموعه فروشگاه های رفاه میباشد که با توجه به اینکه نمای این فروشگاه ها پس از معمولا 8 سال الی ده سال شستشو انجام شده است ابتدا توسط واترجت وهمچنین نانو شوینده شسته شده و پس از آن مجددا با استفاده از تکنیک ابر و تی و همچنین مواد شوینده نانو شستشوی نما بدون داربست انجام پذیرفت.


چه زمانی مناسب نماشویی می باشد؟


کامپوزیت نما به طور متوسط باید سالی دو بار و حداقل یکبار صورت بگیرید تا عمر رنگ آلومینیوم نمای کامپوزیت بیشتر گردد. که بهترین ماههای سال اردیبهشت خرداد و آبان ماه و یا آذر میباشد .


قبل از نماشویی چه کارهایی بهتر است انجام شود؟


بسته به نوع نمای ساختمان اگر نما سنگی است بهتر است برای استحکام نما اقدام کرد. البته مشاوران ما حتما بازرسی لازم را انجام خواهند و به مالکان ساختمان توصیه های لازم را ارائه خواهند نمود.


بعد از نماشویی برای تمیز ماندن چه کارهایی می توان انجام داد؟


بعد از نماشویی با توجه به نوع نما می توان اجرای رزین و پوشش نانو را انجام داد تا در مقابل باران و آفتاب مقاوم بود و حتی قبل از رنگ زدن و یا نقاشی نما بهتر است نمای ساختمان شسته شود.


مواد شستشو دهنده نمای کامپوزیت


مواد شستشو دهنده نمای کامپوزیت برای نماشویی مهمترین نکته ای است که برای شستشوی نما بدون داربست و یا با کلایمر به آن باید دقت فرمایید .


مواد شستشو دهنده کامپوزیت نما عمدتا به دو دسته جرم بر سنتی ، شستشو دهنده سنتی و مواد نانو جرم بر و نانو شستشو دهنده اشاره کرد که به شرح آن میپردازیم.


مواد جرم بر سنتی که عمدتا همکاران ما مورد استفاده قرار می دهند و برای پایین آوردن قیمت نماشویی از آن استفاده می کنند و امروزه منسوخ گردیده است. زیرا باعث صدمه به رنگ رویه آلومینیومی کامپوزیت نما میشود عمر نمای کامپوزیت را بسیار کم می نماید از ترکیب شامپو فرش قرص ماشین لباس شوئی میباشد. و یا از جوهر نمک که خواصیت خوردگی دارد استفاده میکنند. که به ظاهر تمیز میکند و آلودگی ناشی از دوده ماشین ها را از بین میبرد ولی پس از چند بار استفاده از این قبیل شوینده ها رنگ سطح آلومینیوم از بین رفته و نما رو به کدر شدن مینماید. 


نکته مهم که این رنگ به هیچ وجه قابل ترمیم نیست و رنگ نمای کامپوزیت شما از بین میرود. نماشویی کامپوزیت نما به وسیله شوینده سنتی ، عموما این شوینده برای نما های کامپوزیت تازه کار شده که چربی و جرم کمتری دارد بکار میرود که به سطح آسیبی نمی رساند. برای این شستشو از شامپو فرش و یا مایه ظرف شویی استفاده میگردد.روشهای شستن نمای کامپوزیت به چه صورتی انجام می شود؟


مواد نماشویی کامپوزیت به دو شکل انجام میشود:

 1. نماشویی و شستشوی کامپوزیت نما به روش سنتی

 • شستشوی نمای کامپوزیت به روش سنتی عموما بدون داربست و به وسیله راپل صورت میگیرد. عموما از مواد شستشوی سنتی همانند سیو، ماده شوینده ظروف، شامپو فرش و یا جرم گیر ((همان جوهر نمک رقیق شده)) استفاده میشود.اما مهم است بدانیدکه شستشوی کامپوزیت و نماشویی به وسیله جرم گیر ((جوهر نمک رقیق شده)) و مایع شوینده باعث میشود که رنگ روی سطح نمای کامپوزیت بعد از چند مرحله شستشو کدر شود و رفته رفته از بین برود. به این ترتیب نمای کامپوزیت شما فرسوده میشود.
 • شستشوی نمای کامپوزیتی به روش سنتی نماشویی هرگز توصیه نمی شود ولی متاسفانه این روش شستشو به دلیل پایین بودن هزینه شستشو در بین بسیاری از همکاران رایج میباشد.

شستشوی کامپوزیت نما و نماشویی با نانو شوینده های خود تمیز شونده.

 • مهم است بدانید نانو شوینده های خود تمیز شونده بدون آسیب به لایه رویی کامپوزیت نما، سطح آن را از هر گونه چربی حاصل از دود ماشینها، گرد و خاک و حتی جای چسب پاک میکند. این نوع شستشو دهنده ها معمولا برای ساختمانهایی که نمیتوان از واترجت استفاده کرد مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از شوینده ها که منحصرا توسط لابراتوار این مجموعه بر اساس نوع آلودگی تولید میشود؛ باعث میشود که بهترین جواب را بگیریم. نماشویی با استفاده از نانو شوینده ها با مواد اولیه آلمانی صورت میگیرد.
 • گروه ارتفاع کاران سایت پیشرو در علم نوین نانو شوینده ها با پشتوانه لابراتوار مجهز در نماشویی و شستشوی نمای کامپوزیت و نماهای شیشه ای، انتخابی بدون پشیمانی خواهد بود.


مزایای نانو شوینده ها


این مواد به علت دانش روز به کار رفته در ساخت و تولید آنها از مزایای مهمی برخوردار است که می توان به چند نمونه از شاخص ترین آنها اشاره کرد.


افزایش عمر کامپوزیت نما


این شستشو دهنده ها عمر نمای کامپوزیتی را بیشتر میکند. به نوعی محافظ سطح نما عمل می کند.


آسیب نرساندن به سطح کامپوزیت نما


این شستشو دهنده بدون آسیب به سطح نما سطح کامپوزیت نمای کامپوزیت شمات را به بهترین شکل ممکن تمیز و عمر کامپوزیت شما را چندین برابر میکند.


عدم نیاز به واترجت در صورت استفاده ار نانو شوینده ها


این نوع شستشو دهنده نیازی به واترجت ندارند و برای مکانهایی که نمیتوان از واترجت استفاده نمود مثل ساختمانهای تجاری و اداری که رفت و آمد زیادی دارند؛ به کار میرود.


عمر بالای پاکیزگی نما


ضد الکتریسیته ساکن بودن نانو شوینده ها باعث میشود که گرد و غبار دیر تر بر سطح بنشیند.


قیمت نماشویی با نانوشوینده ها


به دلیل اینکه نانو شوینده ها باعث میشوند که نما به مدت طولانی تری تمیز بماند، این روش مقرون به صرفه تر است.روش کار شستن نمای کامپوزیت


شستشوی نمای کامپوزیتی و یا شستشوی نمای شیشه ای با نانو شوینده ها نیازمند وسیله واترجت صنعتی میباشد. ابتدا نانو شستشو دهنده را بر روی سطح مورد نظر اسپری یا با اسفنج مخصوص پخش میکنیم.  سپس به وسیله واترجت صنعتی آن را از سطح بر میداریم.  سپس در انتهای کار سطح کامپوزیت یا شیشه را به وسیله  دستمال نانو پرداخت مینماییم.

 1. اسپری کردن یا آغشته کردن سطح به نانو شوینده ها با اسفنج مخصوص.
 2. شستشو با واترجت.
 3. پرداخت نما با دستمال نانو.


نمونه کار نماشویی در تهران

شستشوی کامپوزیت ساختمان ژاکوب ولیعصر.

شستشوی کامپوزیت ساختمان شرکت نفت در خیابان هویزه.

شستشوی نمای ساختمان مشروطه.

شستشوی نمای کامپوزیتی بانک آرمان.

شستشوی نمای کامپوزیتی ساختمان پریسا در جلال.

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان ایران مال 25000 هزار متر مربع

شستشوی نمای بانک ایران زمین 

شستشوی ساختمان ریاست جمهوری

……لیست قیمت شستشوی نمای ساختمانقیمت نماشویی بستگی به عوامل مختلفی دارد. اینکه ساختمان چند طبقه است، نوع نما از چه متریالی هست ، نوع کثیفی آن به چه صورتی است و باید از چه روش و تکنولوژی استفاده کرد.

یکی درگیر از دلایل متغیر بودن قیمت شستشوی نما منوط به جنس نما و تجهزات مورد استفاده و همچنین نوع شوینده مورد نیاز میباشد.

قیمت شستشوی نمای سنگی : قیمت شستشوی نمای سنگ از متری 4800 الی 12000تومان متغیر است که با توجه به نوع تجهیزات مورد استفاده و همچنین نوع شوینده مورد استفاده میباشد البته قیمت متر مربع نماشویی درج شده برای ساختمانهای با متراژ بالای 1000 متر مربع میباشد و برای متراژ های کمتر کار به صورت چکی با توجهه به مقدار کار سختی کار و همچنین نوع شستشو محاسبه میگردد برا  استعلام دقیق تر میتوانید با مشاوران ما در تمام شبانه روز تماس حاصل فرمایید .

قیمت شستشوی نمای سیمانی: قیمت شستشوی نمای سیمانی و کنیتکسی و رنگ مابین 4800الی 12000تومان میباشد.

قیمت شستشوی نمای شیشه ای که بر اساس برای ساختمانهای بالای 1000متر مربع به ازای هر متر مربع مابین 6000 تومان الی 15000 تومان متغیر میباشد.

برای شستشوی نمای کامپوزیت به وسیله شوینده نانو به ازای هر مترمربع مابین 7000 الی 18000که بر اساس نوع شوینده و همچنین کثیفی کار محاسبه میشود .

 همه این عوامل در قیمت گذاری تاثیر می گذارد. لذا توصیه ما به شما عزیزان اینست که قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند. مطمئن باشید که ما با بهترین کیفیت شستشو در خدمت شما هستیم.


قیمت نماشویی در تهران


همانطور که در سطر بالاتر عنوان شد قیمت نماشویی علاوه بر شرایط ساختمان با محل جغرافیایی آن  و یا نحوه دسترسی به محل آنقدر تفاوتی نداشته و بیشتر توافقی برآورد می شود. لازم به ذکر است که این شرکت انواع خدمات نماشویی شمال تهران را انجام داده است. در شرق تهران یکی از معروفترین خدمات نماشویی شرق تهران است. در غرب تهران یکی از محبوبترین خدمات نماشویی غرب تهران را دارد و همچنین در حومه و اطراف تهران انواع خدمات شستشوی نما را انجام داده است. البته برای بررسی قیمت نماشویی نیاز به  اطلاعات بیشتر خواهیم داشت لذا خواهش ما اینست که با ما تماس بگیرید.


نماشویی در کرج


ارتفاع کاران سایت با داشتن تیم مجرب و شناخته شده در استان البرز در شهر کرج ، کردان و دیگر مناطق استان انواع خدمات نما و خدمات نماشویی در کرج را ارائه کرده که این خود نشان از رضایت مشتریان و کیفیت کار می باشد.

شستشوی نما با طناب - نماشویی با طناب


این شرکت با داشتن پرسنل راپل کار و آشنا با کار در ارتفاع جهت شستشوی نما و پیچ و رولپلاک نما باعث شده کار شستشوی نما سریع تر تمیزتر و مقرون به صرفه تر و ارزان تمام شود.


روشهای شستشوی نمای کامپوزیت با طناب و راپل بدون داربست


1) شستشوی نمای کامپوزیت با ابر و تی.
اگر نمای کامپوزیت به مقدار لازم و در فاصله زمانی مناسب گفته شده ، شسته شده باشد و جرم به خورد آن نرفته باشد میتوان با ابر و طی باز هم آن را براق کرد.

2) شستشوی نمای کامپوزیت با واترجت.
اما اگر از مدت مشخص شده گذشته باشد دیگر ابر و طی توانایی پاکسازی جرم رسوب کرده در کامپوزیت را نداشته و باید از واتر جت استفاده کرد.

3)شستشوی نمای کامپوزیت بدون داربست
معمولا صاحبان ساختمان نگرانند که با وجود داربست احتمال دزدی  از ساختمان بالا رود. اما راپل کاران مجرب شرکت ارتفاع کاران بدون نیاز به داربست درخشش را به نمای شما باز میگردانند.


نحوه شستن نما ساختمان


نماشویی میتواند دستی انجام شود و یا از انواع دستگاه های واترجت با توجه به نوع مصالح و متریال به کار رفته در نمای ساختمان استفاده گردد که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح میدهیم.

سوالی که اینجا شاید ذهن مخاطب را درگیر کند این می باشد که چگونه یک ساختمان دستی تمیز می شود ؟

پاسخ این است که شستن نما بصورت دستی که با طناب صورت می گیرد (شستشوی نمای ساختمان با طناب) بیشتر مختص ساختمان های با نمای شیشه ای و یا سطوح صیقلی ، نماهای اچ پی ال ، کامپوزیت و کرتین وال می باشد که برای شستشو آن ها از مواد نانو و مواد اسیدی و محلول آب و سرکه صنعتی و الکل و ابر مخصوص و دستمال های نانو بسته به نوع نما استفاده می گردد.


نوع شستشوی نما


در بحث نماشویی نوع شستشو به نوع نما بستگی دارد به طور مثال

در جهت شستشوی نمای سنگی ،شستشوی نمای رومی ،شستشوی نمای آجری ، شستشوی نمای سیمانی ، شستشوی نمای کامپوزیت ، شستشوی نمای شیشه ای از دستگاه واتر جت 300 بار 7.5 کیلو وات 3 فاز با دبی 15 لیتر در دقیقه استفاده میگردد .

دستگاه های دیگری نیز وجود دارد از جمله (واتر جت آب سرد ،واتر جت آب گرم ،واتر جت برقی ،واتر جت با موتور بنزینی ،واتر جت ثابت مرکزی ) که همه این دستگاه ها مخصوص شستن نما هستن و اصطلاحا کارواش نما را انجام می دهند.


انواع وسایل نماشویی


به طور کلی دو نوع دستگاه وجود دارد که یکی واتر جت و دیگری واتر سند بلاست است .

کاربرد دستگاه واتر سند بلاست به این صورت است که  در این تکنولوژی ساینده به همراه آب درون مخزن سندبلاست ریخته می شود . تقریبا نیمی از مخزن توسط ساینده و نیمی دیگر توسط آب پر می شود. سپس ماده ساینده خیس توسط فشار آب ناشی از پمپ پیستونی به باد فشرده کمپرسور تزریق می گردد. خروجی نازل سندبلاست دارای 80% ساینده و 20% آب است. به طور ساده تر کار این دستگاه پاشیدن آب با سرعت بالا به سطح مربوطه است که در نهایت باعث از بین رفتن جرم و کثیفی سطوح می شود .

این دستگاه کاربردهای بسیاری دارد از جمله برای شستشو سطوح و نمای ساختمان با دستگاه واتر سندبلاست 300 بار(pa) جهت شستشوی  سنگ نما ، نماهای آجری ، سطوح سیمانی ، با سرعت بالا و کیفیت مناسب صورت می گیرد.


فصل شستن و نظافت نمای ساختمانها


مبحث دیگری که در شستشوی نما اهمیت دارد فصل مناسب برای شستشو می باشد که به طور مثال نماشویی در فصل زمستان باعث یخ زدن سنگ می شود و فقط خسارت به بار می آورد و به نمای ساختمان آسیب می رساند . و یا به طور مثال نمیتوان نمای آجری را شستشو داد زیرا در زمستان به خوبی شسته نمی شود مگر از مواد نانو برای شستشو استفاده گردد.


برخی از پروژه های اجرا شده نما شویی توسط گروه ارتفاع کاران سایت به شرح ذیل میباشد 

1 -  شستشوی مجمع باغ بهشت به متراژ 270000 متر مربع در سعادت آباد که فیلم آن در قسمت بالا قرار داده شده است .


نوع نما چوب ترمو و سمنت برد و شیشه و همچنین فلاشینگها از جنس کامپوزیت 

نوع شستشو واتر جت ، برای قسمت های چوب ترمو برداشتن رنگ روی چوب ترمو و همچنین مهیا کردن آن برای اجرای مجدد روغن چوب ترمو .

نما شویی شیشه ها و همچنین فلاشنگ ها با تکنیک ابر و تی و شوینده مورد استفاده از نوع نانو شوینده خود تمیز شونده میباشد .

لازم به ذکر پس از مرحله شستوی کلیه بلوکها رنگ چوب ترمو نیز اجرا گردیده است .

2 -  شستشوی نما ساختمان انرژی دانا 

آدرس پروژه خیبان ظفر جنس نما شیشه کرتن وال و همچنین سنگ گرانیت و سیمان میباشد.
متراژ پروژه حدودا 3500 متر مربع 
دوبار در سال این پروژه شستشو داده میشود

نوع شستشو با استفاده از واتر جت کل نما  و ابر و تی با استفاده از نانو شوینده ها برای شیشه ها  و قسمتهای کامپوزیتی ،واتر جت بیشتر برای سنگ گرانیت و نمای سیمانی مورد استفاده قرار گرفته  , برای لکه های بجای مانده نیز از مواد نانو شوینده به سنگ و سطح نما اسیب وارد نکند استفاده گردیده است .

پرسنل مورد استفاده در این پروژه دارای مدرک ایراتا بوده و همچنین کلیه کارکنان دارای بیمه با نام میباشند .

3-شستشوی نما ساختمان قوه قضائیه 

ادرس پرژه : تهران بلوار کشاورز نبش خیابان حجاب 

متراژه حدود پانزده هزار متر مربع 

نوع شوینده : نوع شویده مورد استفاده به دلیلن اینکه شیشه داراری رسوب بوده از نوع نانو شونده رسوب بر بوده و همچنین این نوع شونده به دلیل قدرت از بین بردن چربی و همچنین رسوبات بر روی شیشه را دارا میباشد عمر تمیزی شیشه را نیز بیشتر مینماید

کلیه پرسنل فعال در این پروژه دارای صلاحیت ایمنی کار در ارتفاع بوده و همچنین دارای بیمه مسولییت با نام میبودند 

نماشویی
شستشوی نما
نماشویی
نماشویی
شستشوی نما
درخواست بازدید
phone call