رزین نما

رزین نما، قیمت رزین نما

رزین نما رزین سنگ نما و تمام نکاتی که پیش اجرا باید بدانید  .

رزین نوعی چسب است که به دلایل مختلفی بر روی سنگ و یا آجر اجرا میگردد که در زیر به آنها اشاره شده است.

خواص و دلایل اجرای رزین سنگ و یا اجر

ایجاد جلا بر روی سنگ و یا آجر

گاهی مواقع جلا روی سنگ و یا اجر از بین رفته است که به دلایلی همانند .شستشوی نما


شرایط جوی ( باران های اسیدی افتاب سوختگی و یا رطوبت ) و یا شستشوی غیر اصولی ، طور مثال شستشو با سند بلاست و یا اسید جلای سنگ یا اجر برود جلای متریال از بین رفته سنگ و یا آجر را مجددا باز میگرداند .

آب بندی و از بین بردن شوره

در زمانی که سنگ و یا آجر نما شوره میزند میتوانید پس از شستشو به وسیله نانو شوره شور آجر و یا سنگ نما پس از بین بردن شور که در مقاله رفع پوسته پوسته کاملا توضیح داده شده است مطالعه بفرمائید، در انتها به وسیله اجرای این نوع پوشاننده آجر نما برای ضد آب کردن سنگ ویا آجر نما اقدام فرماید.

که در ادامه انواع رزین که مختص هر یک از متریالهای سنگ و یا آجر میباشد توضیح میدهیم پس تا انتهای مقاله همراه باشید چنانچه نظر و یا سوالی دارید میتوانید از کارشناسان ما بهره بگیرید.
نماشوییرزین سنگ نما

مخصوص سنگ نما که دارای خاصیت براق کننده میباشد بر پایه کوپلیمر های آکریلیک تهیه میشود که علاوه بر براق کردن سنگ خاصیت ضد آب و ضد شوره رنیز به سنگ میدهد.

خواص رزین سنگ نما

1-از خواص این نوع پوشش پوشش میتوان به ضد آب بودن ویا آب گریز بودن این دسته از رزینها اشاره نمود.

2- براق کننده سطح ، از خاصیتهای رزین سنگ نما میتوان به براق کننده بودن ویا همان حالت خیسی سنگ اشاره نمود

3- ضد اشعه یوی، اشعه یوی خورشید که باعث رنگ پریدگی سنگ نما میشود مانع میشود .

4 جلوگیری از پوسیده شدن سنگ نما که اکثرا برای سنگهایی که جلایی ندارند استفاده میشود.

نکته اجرای رزین سنگ نما

لازم به ذکر است پیش از اجرای رزین سنگ نما ابتدا سنگ را به وسیله دستگاه واتر جت شستشو داده ( در مقاله شستشوی نما نحوه شستشوی سنگ نما کاملا شرح داده شده است) و پس از خشک شدن کامل نما نسبت به اجرای آن بر روی نما اقدام بفرمائید.

نکته مهم هیچ گاه زمانی که نما خیس است و یا رطوبت دارد اقدام به اجرای نگردد زیرا باعث پوسته پوسته شدن آن میگردد .

چنانچه سنگهای نما از ملات زیر جدا شده باشند میتوانید ابتدا سنگ ها را میتوانید پیچ و رولپلاک کرده سپس نسبت به شستشو و سپس اقدام به پوشش آن اقدام فرماید در بخش پیچ و رولپلاک نما میتوانید نحوه انجام کار را مطالعه بفرمائید.

نکته دلایل زرد شدن رزین و پوسته پوسته شدن پشش سنگ نما

زرد شدن این روکش سنگ نما : از دلایل زرد شدن آن بر روی سنگ نما میتوان به نا مرغوب بودن آن اشاره کرد که در طی یک سال شروع به زرد شدن مینماید لذا انتخاب متریال مصرفی بسیار با اهمیت میباشد.

پوسته پوسته شدن رزین سنگ نما : دقت نمائید پیش از اجرای این پوشش سنگ نما سطح کار حتما کاملا خشک میباشد چون اگر زیر کار خشک نباشد باعث پوسته پوسته شدن پوشش میشود. 


رزین نما در ارتفاع


زمان اجرای رزین 

زمان اجرای آن بر روی سنگ نما میبایست در فصول گرم سال صورت پذیرد چون 24 ساعت پس از اجرای آن رطوبت به پوشش نرسد .

پیشنهاد میشود در فصل تابستان اجرا گردد ویا اطمینان از عدم بارندگی مطمئن باشید.

نحوه اجرای رزین سنگ نما

ابتدا  آن را به وسیله تینر 10000 و یا 20000 رقیق سپس با استفاده از پیستوله با سری ¼ و پمپ باد آن را به سطح کار مینشانی،

روش دوم به وسیله فرچه میباشد که میتوانید پس از رقیق کردن آن به وسیله قلم مو 10 یا 15 سانتی آن را بر سطح سنگ آغشته میکنیم.

نکته مهم اجرای رزین سنگ نما بر روی سنگهای صیقلی اجرا نگردد .

نکات اجرایی

ارزین آجر نما عموما به دو دلیل اجرا میگردد یک ضد آب کردن جلوگیری از شوره زدن آجر نما دوم به دلیل برگرداندن براق ایت به آجر و حالت خیسی به آجر نما که در زیر تمامی نکات اجرای پوشش  آجر نما توضیح داده میشود.

متر یال مورد استفاده مناسب اجرای روی انواع آجر پیشنهاد میگردد ، بر پایه بوتیل اکریلیک مونر ها باشد این ماده بی رنگ دارای خاصیت الاستیسیته و کشسانی میباشد که برای اجرای روی آجر مناسب میباشد.

این نوع پوشش  دارای خاصیت ضد آب مناسب و همچنین براقی  و جلای مناسبی به آجر میدهند و چون دارای الاستیسیته و ضد اشعه یوی میباشد در برابر نور خورشید دوام مناسبی دارد.

پیش از اجرای رزین آجر نما پیشنهاد میگردد ابتدا به وسیله دستگاه واتر جت آجر نما را شستشو داده سپس نسبت به اجرای آن بر روی آجر نما اقدام بفرمائید .

چنانچه زیر کار یا همان سطح آجر نما دارای کثیفی باشد روی آن اجرای کاور آجر نما اجرا شود دیگر نمیتوان سیاهی یا آلودگی را مجددا تمیز نمود.شستشوی نمای ساختمان شهردارینکته چنانچه آجر نما شوره زیادی داشته باشد ابتدا به وسیله مواد شوره شور تمامی شوره ها را بر طرف کرده و سطح آجر زدوده سپس نسبت به اجرای پوشش آجر نما و یا نانو نما اقدام نمائید .

نحوه اجرای رزین آجر نما

  • شستشوی اجر و بر طرف کردن و زدودن آلودگی و یا شوره موجود بر روی آجر با استفاده از واتر جت پر قدرت که نحوه شستشوی نما در آن بخش به طور کامل شرح داده ایم میتوانید مطالعه فرماید.
  • اجرای رزین آجر نما در مرحله آجر نما را با استفاده از تینر 10000 و یا تینر 20000 که بستگی به نوع متریال تهیه شده دارد رقیق کرده سپس با استفاده از پیستوله و پمپ باد پوشاند .
  • میتوانید با استفاده از قلم مو نیز نسبت به پوشاندن آجر اقدام بفرمائید.

نکته زمان اجرای رزین آجر نما : در زمان اجرای این پوشش بر روی آجر نما سطح زیر کار میباید که صد درصد خشک باشد و هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد.

چنانچه سطح اجر مرطوب باشد و یا خیسی داشته باشد این نوع پوشش را روی آجر اجرا کنید باعث میشود که موقع تبخیر آب بخار و رطوبت در زیر آن باعث پوسته پوسته شدن آجر شود لذا باید پیش از اجرای پوشاننده اجر از خشک بودن آجر زیر کار اطمینان حاصل بفرمائید.

دلایل زرد شدن و خراب شدن 

1-استفاده از متریال نا مرغوب

2 -اجرا در زمان نا مناسب

3-کثیف بودن سطح زیر کار

4- ضخیم بودن لایه اجرایی بر روی نما

5-تمام شدن عمر مفید انواع نما ( عمر مفید نما حداکثر 5 سال میباشد)

قیمت رزین نما

قیمت رزین  بر اساس متراژ کار و نوع متریال سطح نما متغییر میباشد

قیمت رزین نما آجری معمولا بین 28000 الی 45000 تومان که بر اساس جنس متریال مصرفی و متراژ متغییر میباشد.

قیمت رزین سنگ نما قیمت اجرای بدون داربست مابین 25000 الی 45000 تومان میباشد که بر اساس پارامتر های نما این مبلغ متغیر میباشد.

چنانچه قصد آب بندی سیمان را داشته باشید میتوانید از رنگ آکریلیک نما بهر گیرد که کاملا در بخش رنگ آمیزی  شرح داده شده است.

گروه ارتفاع کاران سایت ارائه دهنده کلیه خدمات نما بدون داربست .

درخواست بازدید
phone call