شوره آجر

رفع شوره آجر نما ، رفع شوره سنگ نماخدمات نما با ارتفاع کاران سایت ارائه دهنده انواع خدمات نما شامل رفع شوره سنگ ، نورپردازی نما، نقاشی نما ، رنگ نما ، آب بندی نما ، بستن درز انقطاع تعمیرات در ارتفاع .


 رفع شوره آجر نما و سنگ نما 

پیش از توضیح راهکار های رفع شوره آجر نما، رفع شوره سنگ نما ،ابتدا سعی بر دلایل شوره زدن سنگ نما و یا اجر نما اشاره کنیم سپس راهکار های فنی و علمی را به ارائه دهیم سپس راهکارهای جلوگیری از شوره زدن سنگ نما و یا شوره زدن آجر نما را بازگو میکنیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید و در قسمت نظرات میتوانید سوالات خود را مطرح کنید و یا با کارشناس ما تماس فرمایید.

علل شوره آجر


شوره و یا سفیدک زدن نما چیست و دلایل بروز این اتفاق از کجا نشات میگیرد؟

در پاسخ این سوال باید گفت شوره آجر نما و یا سفیدک زدن سنگ بر اثر فعل و انفعالات شیمایی ملات و سنگ و یا اجر ایجاد میگردد که خود بر سه دسته تقسیم بندی میگردد و جهت رفع شوره سنگ نما ، رفع شوره اجر نما روشهای آن توضیح داده میشود.

یک شوره زدن سولفات کلسیم که رایج ترین نوع این شوره در اجر نما و یا سنگ نما میباشد که بر اثر ترکیب آب با ملات و اجر و یا سنگ نما ایجاد میشود که دلایل آن استفاده از آب  نا مناسب در تهیه ملات است موجب میشود سولفات کلسیم از ترکیب ملات و آب و  آجر موجب میگردد.

که برای از بین بردن ، رفع شوره آجر نما ، رفع شوره سنگ نما و میباید که به وسیله گونی و یا برس های نرم از بین برود و یا از مواد نانو شوره بر بهره گرفت که برای تهیه آن میتوانید با شرکت تماس حاصل فرمایید .


برای رفع شوره حاصل از سولفات کلسیم بر رو اجر نیز میتوانید از روش برس زدن و یا کشیدن گونی بهره بگیرید لازم به توضیح است برای رفع شوره سنگ نما  و یا برای رفع شوره اجر نما ناشی از سولفات کلسیم هرگز از جوهر نمک وی ا شستشو به وسیله آب استفاده نکند.

زیرا باعث ترکیب آب با ملات زیرین شده و شوره نما بیشتر میشود فلذا پیشنهاد میگردد که از روش ساییدن به وسیله برس و یا گونی بهر بگیرید و بهترین روش برای رفع شوره آجر نما استفاده از مواد نانو شوینده میباشد که برای تهیه آن میتوانید با شرکت تماس حاصل فرمایید .


شستشوی شوره آجر

راهکارهای جلوگیری از شوره زدن سنگ نما ، جلوگیری از شوره زدن آجر نما مجدد نما

برای جلوگیری از از شوره زدن نما ابتدا باید عملیات رفع شوره سنگ نما رفع شوره اجر نما را اجرا کنید سپس نسبت به ضد آب کردن سنگ و یا آجر نما اقدام نمایید

برای انجام ضد آب کردن نما میتوانید از مواد نانو و یا رزین و همچنین نانو رزین بهره بگیرید که بستگی به نوع مصالح نما یکی از مواد فوق که گفته شد بهره بگیرید ، به طور مثال برای ضد آب کردن سنگ نما مناسب است مواد نانو استفاده نمایید که پایه اکریلیک و پایه حلال میباشد استفاده نمایید زیرا رزین پس از مدتی رو به زردی میکند و مناسب سنگ نما نمی باشد .

جهت جلوگیری از شوره زدن اجر نما میتوانید از مواد نانو مخصوص آجر بهره بگیرید ویا مواد رزینی استفاده کنید.

 رزین مورد استفاده اجر حتما مواد نانو رزین استفاده کنید زیرا استفاده رزین نا مرغوب باعث زرد شدن اجر گردد ، در این صورت برای برداشت رزین باید از سند بلاست استفاده کنید که در بخش شستشوی نما کاملا توضیح داده شده است فلذا با توجه به توضحات ذکر شده در بالا بهتر است از مواد نانو و یا نانو رزین استفاده نمایید .

شوره بر اثر سولفات پتاسیم و یا کربنات پتاسیم نکته چنانچه برای شستشوی آجر نما و یا سنگ نما جهت رفع شوره آجر نما ، و یا رفع شوره سنگ نما از مواد اسیدی و یا جوهر نمک استفاده نمایید، زیرا باعث به وجود امدن شوره کربنات پتاسیم ویا سولفات پتاسیم در ترکیب اسید یا جوهرنمک با ملات پشت آجر ویا سنگ میشود؛ فلذا پیشنهاد میکنیم برای شستشوی نما هرگز از مواد اسیدی و همچنین جوهر نمک استفاده ننمایید .

لازم به توضیح است پیش از انجام رفع شوره سنگ نما از محکم بودن سنگ اطمینان حاصل فرمایید که در صورت لق بودن و در معرض ریزش بودن سنگ نما میتوانید سنگهای نما را بدون داربست پیچ و رولپلاک کنید سپس شوره نما را از بین ببرید و ضد اب کنید زیرا پس از آب بندی متوجه لق بودن سنگ نما بشوید مجددا باید آب بندی بشود.

یکی دیگر از راهکارهای رفع شوره سنگ نما و یا رفع شوره آجر نما ساختمان استفاده از سرکه میباشد برای تهیه این حلول شوینده شوره اجر و یا سنگ با استفاده از ترکیب آب ولرم و همچنین سرکه بت نسبت 1 واحد سرکه و 3 واحد آب میتوانید بهره بگیرید.

 

برای استفاده این محلول را به سطح اسپری میکنیم و یا یک دستمال سطح را پاک میکنیم تا شوره نما از بین برود .

راه کار رفع شوره نما سند بلاست خشک است به وسیله دستگاه سند بلاست خشک به وسیله سلیس میتوانید بهره بگیرید.

آب بندی نما بهترین راهکار برای جلوگیری از شوره نما است که در بخش اب بندی به طور کامل شرح داده شده است.

نکته آخر

نکته آخر اینکه برای انجام رفع شوره سنگ نما و رفع شوره آجر نما رفع شوره نما میباید در فصول گرم سال انجام گیرد و توسط شخص متخصص که تجربه  و دانش فنی کامل در این زمینه دارا باشد که شما میتوانید از کارشناسان مجموعه ارتفاع کاران سایت بهره بگیرید.

رفع شوره اجر و سنگ از مصالحی است که از دیر باز برای نما سازی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگرفته است .

از معایب اجر نما و یا سنگ نما شوره زدن و پوسته پوسته شدن ان میباشد، که به دلایل مختلف که در این مقاله به طور کامل ذکر گردیده است و راهکارهای توضیح داده شده است .
رفع شوره زدن اجر ، پوسته پوسته شدن سنگ 

قبل از انکه بخواهیم در مورد روشهای رفع شوره اجر و یا رفع پوسته پوسته شدن سنگ را بگوییم ابتدا دلالیل شوره زدن و یا پوسته پوسته شدن سنگ را شرح دهیم.

شوره زده و یا سولفاته شدن اجر و یا سنگ به دلیل وجود نمکهای طبیعی باعث سولفاته شدن اجر به دلیل ترکیب  شیمیایی اجر و سیمان و یا گاها به دلیل شستشوی اجر و یا سنگ با استفاده از اسید. و همچنین میتواند به دلیل ترکیب ملات با بتن نیز به وجود .

نکته مهم : شوره زده و یا سفیدک زدن و همچنین پوسته پوسته شدن اجر و سنگ صرفا به دلیل جنس اجر و یا سنگ نمی باشد، بلکه میتواند به دلیل اب مورد استفاده برای ملات پشت نیز باشد .جهت جلوگیری از شوره اجر میایست جلوی نفوذ رطوبت به ملات پشت را گرفت تا مانع ترکیب نمکها و سولفات های موجود رد ملات با سیمان شد .

برای اینکه به نتیجه مطلوب رسید ابتدا می‌باید شوره اجر و یا سولفاتهای روی اجر را از بین برد.

برای از بین برد شوره روی اجر و جلو گیری از پوسته پوسته شدن ان میتوان به وسیله شوره شور اجر و واتر جت پر فشار نما را شستشو نماشویی  داد .

به این صورت که مواد شوره شور را بر روی جاهایی که شوره زده میزنیم سپس به وسیله واترجت نما را تمیز میکنیم.

پس از شستشو می‌باید اجر کاملا خشک شود سپس مواد اب گریز کننده که می توانید مواد نانو یا رزین و .. باشد، که در بخش نانو آب گریز کننده کاملا توضیح داده شده.

و در ان بخش می‌توانید از نحوه اجرای مواد نانو اب گریز کننده اگاه شوید .

پس از رفع شوره اجر مناسب ترین مواد برای اب گریز کردن نما مواد نانو ابگریز کننده بر پایه حلال آلمانی میباشد .

که عمر بالایی دارد و به دلیل پایه حلال بودن پس از اجرا اجر شوره نمی زند.

رفع پوسته پوسته شدن سنگ نما و  رفع پوسته پوسته شدن اجر نما میتوانید پیش از اقدام سنگهای نما را پیچ رولپلاک نمایید .

 


جهت توضیحات بیشتر و اطلاعات کامل تر می توانید به مقالات دیگر در زمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما و یا نماشویی مراجعه نمایید.
درخواست بازدید
phone call