بستن توری پاسیو

بستن توری در پاسیو و حیاط خلوت


بستن توری در پاسیو حیاط خلوت و یا پاسیو جهت تامین روشنایی واحدهای پشتی و یا اتاق هایی که به نور اصلی دسترسی ندارند تعبیه می شود .

از دلایل بستن توری پاسیو و یا بستن توری در حیاط خلوت.

به علت برپایی شرایط مناسب حیات جهت لانه گزینی طیور و پرندگان می باشد.

از مضرات لانه گزینی پرندگان در پاسیو ایجاد سر و صدای این حیوانات و همچنین آلودگی سرگین طیور (پرندگان )مایه برپایی جایگاهی برای حشراتی مثل کک پرنده و یا ساس می گردد.

جهت ممانعت از از این کار می بایست نسبت به بستن مسیر ورد و خروج پرندگان برای پاسیو اقدام گردد.

نحوه بستن توری در پاسیوبرای بستن توری در پاسیو از از چه نوع توری می باید استفاده کرد؟

برای توری در پاسیو توری میتوان از مصالح توری با متریال های مختلف بهره‌ گرفت .

امّا مناسب ‌ترین توری جهت بستن پاسیو به کارگیری توری گالوانیزه گرم که اصطلاحاً به آن توری فرنگی گفته می شود می توان بهره گرفت.


روش بستن توری پاسیو


از گونه ها دیگر توری جهت بستن پاسیو با توری می توان به توری مرغی که حائز دهانه های ریز تر می باشد بهره گرفت .

ولی از معایب این گونه توری برای بستن توری پاسیو از زنگ زدن و ضعیف بودن سیم های این گونه توری می باشد.

که دلیل عمر پایین و همچنین ظاهر نا مناسب ان مناسب جهت پوشاندن توری در پاسیو نمیباشد.

بستن توری پاسیو به وسیله توری پلاستیکی به علت اینکه این توری به مرور زمان می پوسد و از بین می رود پسندیده این شغل نمی باشد.


بستن پاسیو با توری


بستن پاسیو به وسیله ورق کربنات از آنجایی که ورق پلی کربنات برای نصب نیازمند سازه برای پایه کار می باشد و عموما برای از بین بردن مشرف بودن پنجره ها استفاده می شود.

همچنین قیمت بالای ورق پلی کربنات و اینک نور ورودی را به میزان ۵۰% کمتر می کند .

این روش بستن پاسیو به وسیله ورق پلی کربنات جهت جلوگیری از ورود پرندگان مناسب نمی شود.

همانگونه که در بالا بیان کردید مناسبترین توری برای پاسیو توری فرنگی می باشد توری فرنگی در عرض های یک متر یک متر و بیست سانتی متر و همچنین در عرض یک متر و ۵۰ سانتی متر تولید می گردداز آنجایی که این گونه توری گالوانیزه گرم است بر روی دیواره زنگ نمیزنه و عمر طولانی دارد و همچنین مانعی برای عبور نور برای پنجره ها نمیشود و مانع ورد پرندگان میگردد این توری با عرض های 1.5 متر و همچنین 1.8 متر با 2 متر تولید میشود توری فرنگی گالوانیزه گرم با توجه با سایز دهانه یا چشمه های آن که بین 1.5 الی 3 سانت میباشد مانع ورد هر گونه پرنده ای شود .

از انواع توری هیا موجود در بازار به انواع توری پلی تورتان که جنس پلاستیکی دارد میتوان اشاره نمود ولی در روی نما چون مقاوت لازم را ندارد و عمر کوتا مابین 3 الی 5 سال را دارد میتوانید استفاده نمائید همچین این نوع توری برای بستن توری پاسیو گرانتر از توری فرنگی است ما توصیه نمیکنیم.


نحوه بستن توری در پاسیو.


به جهت اینکه عموماً یک سمت پاسیو که میخواهند ببندند پشت ساختمان است اجرای داربست برای اینکار بسیار دشوار است.

سرعت انجام بهترین شیوه برای پوشاندن توری  پاسیو به کارگیری شیوه راپل و یا همان طناب  است..

زیرا سرعت انجام این کار و همچنین ایمنی برای بستن و برپایی توری مزاحمت برای ساختمان پشت و ساکنین ساختمان ایجاد نمی کند..

ایمنی : کار با راپل از آنجایی که توسط پرسنل امورش دیده و با سابقه این شرکت انجام میشود بسیار ایمن تر از داربست که نیروی کاری تجربه حداقلی دارند میباشد .

برای اطمینان خاطر کارفرمایان محترم کلیه پرسنل این شرکت بیمه مسئولیت به نام و کلیه کلوزهای مربوط به کار در ارتفاع در این بیمه نامه لحاظ گردیده است .


برای بستن توری پاسیو ابتدا بر اساس ابعاد پاسیو توری فرنگی با ابعاد مناسب تهیه سپس توری ها را به وسیله مفتول فلزی به یکدیگر می‌بافیم تا به اندازه عرض مناسب با پاسیو در بیاید .

سپس توری را از بالا به تیر عمودی و سیم بکسل تعبیه شده به وسیله سیم مفتول گالوانیزه میبندیم .

در انتها توری را به پایین انداخته در جایی که میخواهیم بسته شود  به وسیله پیچ و رولپلاک واشر دار به دیوار متصل می کنیم.

باید توجه داشت برای اینکه توری ظاهر مناسبی داشته باشد.

در هنگام نصب می باید توری را در هنگام پیچ و رولپلاک بکشیم تا توری ظاهر مناسبی داشته باشد .

بعد از بستن توری در حیاط خلوت میتوانیم پاسیو را توسط دستگاه واتر جت که در مقاله (لینک ان در مقابل)  شستشو نما کاملا توضیح داده شده.

شستشو داد تا پاسیو و یا حیاط خلوت تمیز گردد و از شر مدفوع پرندگان خلاص شد.

در صورتی که سقف نورگیر نیز باز باشد میتوانید با استفاده از توری نسبت به بستن آن اقدام نمائید ، نحوه بستن توری به صورت است چون حد اکثر عرض توری فرنگی 1.5 متر الی 2 متر میباشد ابتدا باید توری ها را به بافته تا عرض مناسب نسبت به پاسیو را ایجاد نمائیم نحوه اتصال دو توری به همدگیر به صورت است که ابتدا در طول مورد نظر توری ها برش داده بر روی هم قرار میدهیم پس از روی هم قراردادن توری ها با استفاده از سیم مفتول توری ها هر 2 الی 5 سانتیمتر با استفاده از مفتول به کدیگر متصل میکنیم در انتها توری رو بر لبه های پشت بام بر روی دیواره متصل مینمائیم چنانچه قصد شستوی پاسیو را دارید پیش از بستن آن باید اقدام به شستشوی آن نمائید سپس نسبت به بستن توری پاسیو اقدا نمائید .

همچنین می‌توانید در صورت وجود داشتن درز انقطاع، درز انقطاع بین دو ساختمان به وسیله ورق گالوانیزه و یا مصالح دیگر که در مقاله بستن درز انقطاع کاملا توضیح داده شده ببندید.  


هزینه بستن توری پاسیو


نحوه محاسبه بستن توری در حیاط خلوت بدون داربست شامل هزینه خرید توری گالوانیزه بعلاوه اجرت بستن توری شامل میگردد.

اجرت بستن توری بین 800000 تومان الی 1500000 بر اساس تعداد طبقات و همچنین عرض پاسیو متغیر است محاسبه میگردد .

برای گرفتن راهنمایی دقیقتر و همچنین قیمت دقیق انجام کار میتوانید با مشاوران ما در شرکت ارتفاع کاران سایت بهر بگیرید شماره های تماس در انتهای صفحه ذکر گردیده است.

لازم به ذکر است میتوانید همزمان در حین بستن توری در در پاسیو نما نسبت به استحکام سنگ نما به وسیله پیچ رولپلاک نما اقدام فرمایید که در اینصورت هزینه های شما کاهش می یابد.
درخواست بازدید
phone call