ترمیم نما ساختمان ، تعمیر نما ساختمان
پرسنل در حال پیچ و رولپلاک نما

ترمیم نما ساختمان ، تعمیر نما ساختمان

ترمیم نما ساختمان ، تعمیر نما ساختمان

شرکت ارتفاع کاران سایت متخصص در تعمیر انواع نما های سنگی سیمانی ، رنگ نما ، نما های کامپوزیتی …. و غیره بدون داربست

محل فعلی شما

ترمیم نما ساختمان ، تعمیر نمای ساختمان

ترمیم نما ساختمان ، تعمیر نما ساختمان

پیش توضیح ترمیم نما ساختمان لازم به توضیح است کلیه خدمات مربوط به نمای ساختمان بدون نیاز به داربست با استفاده از طناب انجام میگردد.

ترمیم نما ساختمان سنگی ، تعمیر سنگ نما

با توجه به که امروزه عمده مصالح مورد استفاده در ایران برای ساختمانها سنگ میباشد از آن رو تعمیر سنگ نما و همچنین نگهداری سنگ نما دارای اهمیت بسیار است .

زیرا ممکن است در صورت عدم تعمیر و نگهداری آن باعث ایجاد خسارت چشمگیر و  بر نما و یا به افراد گردد از این جهت به برخی اسیب های وارده به سنگ نما اشاره میکنیم و راه حل آن را توضیح میدهیم.

سقوط سنگ ساختمان و ترمیم سنگ نما ساختمان ، تعمیر سنگ نما ساختمان

سقوط سنگ نما دارای دلایل بسیار زیادی است که یکی از دلایل سقوط سنگ نما و جدا شدن سنگ نما نشست ساختمان است جهت جلوگیری از جدا شدن سنگ از ملات پشت پیشنهاد میگردد که زیر رج اول از خاک نرم همانند ماسه استفاده گردد .

دلیل این که خاک نرم استفاده میشود چون اگر در زیر رج اول یه زمین سخت باشد یا روی موزائیک باشد، سنگ نما نمیتواند همزمان با نشست ساختمان همراه ساختمان نشست کند و باعث جدا شدن و تبله سنگ نما گردد که منجر به سقوط سنگ میشود .

برای ترمیم سنگ نما و یا تعمیر سنگ نما میتوانید.

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک سنگ نما

قسمت تبله شده را خارج کرد و کلیه سنگهای نما به وسیله پیچ و رولپلاک نما مهار نمود که در بخش پیچ و رولپلاک نما کاملا توضیح داده شده است مهار کرد سپس میتوانید سنگهای جدا شده را مجددا در جای خود نصب کرد.

تعمیر سنگهای تزئینی یا همان سنگهای اصطلاحا آنتیک

نگهداری این قبیل سنگها در نمای ساختمان به مراتب سهل تر از ترمیم نما نما ساختمان.

 در صورت جدا شدن سنگهای آنتیک از این جهت که قابلیت پیچ و رولپلاک کردن ندارند بسیار دشوار است ، فلذا برای تعمیر نما ساختمان با سنگهای آنتیک پیشنهاد میگردد که قسمت های تبله کرده از نما در بیاورید .

سپس با استفاده از چسب اپوکسی مخصوص نسبت به چسباندن مجدد آنها اقدام فرمائید لازم به توضیح است حتما میباید که پس از تعمیر سنگ نما نسبت به کاور کردن سنگ به وسیله رزین اقدام فرمایید.

 در صورت عدم اجرای رزین نما ممکن است مجددا سنگهای نما جدا شده و شروع به ریزش کند، جهت رزین نما و نوع رزین به مقاله ای که در این خصوص نوشته شده است مراجعه فرمایید.

ترمیم نما ساختمان

دلایل ریزش سنگهای آنتیک و یا تزئینی : از عمده دلایل ریزش این قبیل سنگها عدم اجرا رزین میباشد ، از دلایل دیگر میتوان به نشست ساختمان و یا اجرای سنگ نما در فصل نامناسب اشاره کرد که دلایل آن در مقاله دلایل ریزش سنگ نما کاملا توضیح داده شده است میتوانید مطالعه فرمائید.

از جمله راهکارهای نگهداری سنگ نما میتوان به شستشوی سنگ نما اشاره نمود که در بخش شستشوی نما تمام راه های شستشوی سنگ نما و قیمت شستشوی سنگ نما اشاره شده میتوانید مطالعه فرمائید.

یکی دیگر از اسیب های سنگ نما شوره سنگ نما میباشد که در اثر نفوذ رطوبت به پشت سنگ و یا استفاده از سنگ نا مرغوب اتفاق می افتد که باعث پوسته پوسته شدن سنگ نما میگردد که رد بخش شوره سنگ نما و اجر نما کاملا توضیح داده شده است مطالعه فرمائید.

جهت ترمیم نما ساختمان و یا تعمیر سنگ نما ساختمان میتوانید جهت بر طرف کردن این مشکل ابتدا نما را به وسیله بتونه سنگی مخصوص که توسط ما به به فروش میرسد تعمیر کرد.

 سپس ساختمان را آب بندی کرده سپس با استفاده از مواد نانو که مختص سنگ نما است سنگ نما در مقابل اشعه نور خورشید ویا رطوبت محافظت نمود تا مجددا با این مشکل روبرو نشوید.

ترمیم آجر نما ، تعمیر نما ساختمان ( آجر)

برخی از مشکلات به وجود آمده برای آجر نما میتوان به شوره آجر نما و همچنین کثیف شدن آجر ویا جدا شدن آجر نما و ریزش آن اشاره نمود که در این بخش به وطور کامل به آن اشاره میگردد و همچنین راه حل های آن نیز اشاره میکنیم.

شوره زدن آجر نما : دلایل شوره زدن اجر دلایل مختلف بسیاری دارد که مقاله شوره اجر و سنگ به آن اشاره شده است اما برای ترمیم نما ساختمان با آجر نما میتوانید ابتدا نسبت شوره گیری آجر به وسیله مواد شوره شوره آجر نما را از بین برده سپس با استفاده از نانو رزین و یا مواد نانو مخصوص آجر اقدام به تعمیر آجر مینمائید.

تعمیر نما آجری که آلودگی زیادی دارند برای از بین بردن آجر نما میتوانید از شستشو به وسیله واتر جت و سند بلاست بهر بگیرید که در صورت استفاده از سند بلاست با استفاده از فشار آب و همچنین سلیس یک لایه از سطح اجر برداشته شده و آلودگی از بین میبرد .

نکته : لازم است بدانید در صورت سند بلاست آجر نما سه روز پس از سند بلاست حتما اقدام به نانو رزین نما نمائید در این غیر صورت آجر سریعتر از گذشته الوده میشود و سطح آجر شما از بین میرود لذا ” پیشنهاد میشود حتما 2 روز بعد رزین آج و یا نانو اجرا شود .

در همین سایت میتوانید مطالب مربوط به رزین را و نکات آن را مطالعه فرمایید.

تعمیر رنگ نما ساختمان ، نگهداری رنگ نمای ساختمان

در خصوص تعمیر رنگ نمای ساختمان میتوانیم با آگاهی از نوع رنگ که در بخش رنگ آمیزی نما کاملا توضیح داده شده است مطالعه فرمایید .

در صورت باز شدن ترک های نمای سیمانی اینگونه میباشد که پیش از نقاشی نما میبایست تمامی ترک ها با استفاده از بتونه هایی قابلیت کشسانی و یا انعطاف پذیر باشد استفاده کرد در غیر اینصورت مجددا ترکها باز میشود .

رنگ نما در ارتفاع
رنگ نما در ارتفاع

شستشوی رنگ نما: شستشوی رنگ نما معمولا به وسیله دستگاه واتر جت انجام شود فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که رنگ نمای شما از جنس رنگ اکرلیک که در مقاله رنگ آمیزی همین سایت به طور کامل گفته شده است مطالعه بفرمائید.

تعمیر نما ساختمان ترمیم ، نمای سیمانی ساختمان

ترکهای برداشته شده در نمای سیمانی ساختمان عموما به دو دلیل پدیدار میشود ، 1 به دلیل ضریب انبساط 2 به دلیل نشست ساختمان.

جهت ترمیم نمای سیمانی پس از 2 سال که از عمر ساختمان گذشته اقدام فرمائید .

جهت پر کردن ترکهای نمای سیمانی حتما از چسبهای پلی اورتان استفاده نمائید.

برای ترمیم بخش های تبله کرده نمای سیمانی از مخلوط چسب بتن بعلاوه سیمان و پودر سنگ استفاده گردد.

ترمیم کامپوزیت نما

ترمیم کامپوزیت نما که به شکل پرچ اجرا گردیده است و قسمتی از آن به دلیل عمر نما پیچ ها ویا پرچ های آن جدا شده است میتوانید بدون نیاز به داربست اقدام به جایگزینی آن بخش از کامپوزیت نما اقدام فرمائید.

شستشوی نما و از بین بردن سولفات های آب باران

جهت تمیز کردن جا های سولفات شده کامپوزیت نما میتوانید از مواد نانو شوینده کامپوزیت استفاده کنید لازم به توضیح است به هیچ عنوان از مواد اسیدی برای شستشوی آن استفاده نگردد.

نکته هرگز از وسایلی همانند سماده و یا پولیش ماشین جهت تعمیر نمای کامپوزیت نما استفاده نشود زیرا سطح آلومینیومی روی کامپوزیت که رنگ دارد ضخامتش تنها 5 میکرون میباشد پس از بین رفتن سطح روی کامپوزیت دیگر قابل برگشت نمی باشد.

تعمیر کامپوزیت و رنگ کامپوزیت

جهت رنگ کردن مجدد کامپوزیت میتوانید از رنگ پلی اورتان نیز بهر بگیرید که جهت نحوه رنگ کردن کامپوزیت نما میتوانید در همین وبسایت در بخش رنگ کردن نما مطالعه فرمائید.

تعمیر نما شیشه ای

جهت تعویض شیشه های سکوریت نما میتوانید با تماس با مشاوران ارتفاع کاران سایت تماس حاصل فرمائید.

اب بندی شیشه نما جهت آب بندی نما های شیشه  ای میتوانید از انوع چسبهای مخصوص نما که عموما پلی اورتان میباشد بهر گرفت .

نکته برای آب بندی شیشه های نما هرگز از چسب اکواریوم یا ماستیک استفاده نگردد.