Screw and dowel

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چگونگی آن-نصب سنگهای افتاده-به وسیله طناب

با پیشرفت روزافزون صنعت ساخت و ساز توجه به نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار شده است. استفاده از پیچ و رولپلاک یکی از راه های مرسوم نصب سنگ نما به شمار می رود.

امروزه راههای متفاوتی برای نصب سنگ نما در ساختمان ها وجود دارد که یکی از پرکاربردترین آنها استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. اصولا فرآیند نصب سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک به دلیل کار در ارتفاع زیاد نیاز به مهارت های خاص و سرعت عمل دارد.

این کار به وسیله طناب و (راپل) بدون نصب داربست امکان پذیر می باشد. نحوه نصب صحیح، استفاده از ابزارآلات متناسب با نوع سنگ و بنا، حفظ توأمان ایمنی و زیبایی و رعایت کامل نکات ایمنی در حین نصب از مهمترین نکاتی است که در این کار باید به آن ها توجه شود. اما این کار چگونه انجام می شود؟

برای نصب و تثبیت سنگ نما در جای خود، فرد دارای تخصص به همراه ابزار مورد نیاز اقدام به این کار می کند. فردی که این کار را به عهده می گیرد باید ضمن داشتن توانایی های جسمی بالا و مهارت در کار با طناب، دارای تخصص کافی نیز باشد و دانش استفاده درست از ابزارآلات را داشته باشد.

از جمله ابزارهای لازم مورد نیاز برای این کار می توان به انواع دریل های و مته ها برای سوراخکاری انواع سنگ ها و پیچ های 6 سانتی و گالوانیزه اشاره کرد.

سنگ های نصب شده برای نما ابتدا با استفاده از پیچ های ضد زنگ دردر سرجای خود محکم شده و سپس برای از بین بردن ظاهر بد این پیچ ها و ایجاد جلوه ای زیبا تر روی آن ها با بتونه ای خاص پوشانده می شود.

این کار برای افرادی که روی نمای ساختمان خود حساس هستند بسیار مناسب است زیرا گاهی دیده شده که مالکان در اثر ترس از ایجاد ظاهری نامناسب از پیچ و رولپلاک نما خودداری می کنند. اما چرا باید حتما از پیچ های ضد زنگ استفاده کرد؟

به دلیل استفاده در فضای باز و مجاورت با باران و رطوبت پیچ ها به مرور زمان دچار زنگ زدگی می شوند و در نتیجه بعد از مدتی از بین می روند که خطرات زیادی را به دنبال دارد.

به همین دلیل اکیدا توصیه می شود که از پیچ های ضد زنگ استفاده شود تا خطرات احتمالی را از بین برده و هزینه های اضافی رو دست مالک نگذارد.

مزیت اصلی استفاده پیچ و رولپلاک در نماسازی چیست

مزیت اصلی این روش در استحکام بالای آن می باشد. با این کار و استفاده از پیچ های ضد زنگ می توان تقریبا از امنیت و ایمنی ساختمان و نمای آن مطمئن بود. با استفاده از پیچ و رولپلاک می توان از بناها و ساختمان های قدیمی نیز محافظت کرد و آن ها را در برار عوامل طبیعی مستحکم تر کرد.

معایب این روش چیست

اگر تمام کارها به صورت دقیق و حرفه ای صورت بگیرد تقریبا نمی توان به این روش ایرادی گرفت. شاید تنها موردی که بتوان مطرح کرد کمی به هم ریختکی در نما به خاطر پیچ ها باشد که به راحتی و با استفاده از بتونه های مخصوص قابل پوشانده شدن است.

کاربرد پیچ های استیل در نماسازی

یکی از پیچ هایی که امروزه به صورت گسترده در نماسازی استفاده می شود، پیچ های روکش گالوانیزه می باشد. این نوع پیچ ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و دچار شکستی و یا خوردگی نمی شوند.

این پیچ به دلیل نوع جنس، دچار زنگ زدگی نیز نمی شود. به این دلیل استفاده از این پیچ به صورت گسترده در حال افزایش است.

گروه ارتفاع کاران با کادر ونیروی مجرب آماده انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت کاملا حرفه ای می باشد .

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *