پیچ های مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

نام پروژه: پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران در میدان اریاشهر.

نوع سنگ: تراورتن و گرانیت.

پیچ مورد استفاده: 5*60 روکش گالوانیزه. 

پوشش روی پیچ: بتونه همرنگ ضد آب جهت جلوگیری از رطوبت به پشت سنگ.

دریل مورد استفاده: دریل AEG.

مته مورد استفاده جهت پیچ و رولپلاک سنگ نما: مته دو الماس  ، چهار شیار 11 المانی هلر.

چرا استفاده از پیچ گالوانیزه برای پیچ و روپلاک سنگ نما ضروری میباشد؟

پیچ های مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک نما

حتما تا الان برایتان اتفاق افتاده که نمای ساختمانی را ببینید که از کناره های نما, سنگ های نما خورد و یا تکه بزرگی از آن افتاده باشد. علت این امر این است که در اثر گذشت زمان با نفوذ مواد آلایند و رطوبت و یا در اثر یخ زدن آب در پشت سنگ,کیفیت چسبندگی ملات پشت سنگ پایین آمده و نما از زیر کار جدا میشود.  این نیازمند پیچ و رولپلاک نما میباشد که این اتفاق میتواند جدا از خسارات مالی, جان عابرین را به خطر بیاندازد.

اما راه حل چیست؟

امروزه شرکت های حرفه ای همچون ارتفاع کاران برای حل این مساله بعد از بررسی ساختمان و نوع متریال استفاده شده در نما عمدتا دو راه را پیشنهاد می دهند.  یکی چسبهای دو جزئی مگا استون اپوکسی و دیگری استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان است.  البته روشهای دیگری نسبت به نما وجود دارد ولی عمدتا از این دو راه حل استفاده میگردد. ما امروز قصد داریم بیشتر روی نوع پیچ , و روش اسکوپ سنگ نما یا همان پیچ و رولپلاک سنگ نما تمرکز کنیم.

بیشتر در مورد انواع پیچ و رولپلاک بخوانید.

در ابتدا تیم فنی نوع سنگ و ساختار و جنس دیواری که سنگ روی آن نصب شده و اطلاعاتی همچون جنس سنگ ,قطر و رنگ سنگ و اینکه سنگ دارای رگه می باشد یا نه را بررسی می کند. این بررسی کمک شایانی به انتخاب ابزار آلات مورد نیاز برای پیچ و رولپلاک سنگ نما خواهد داشت. در غیر اینصورت ممکن است به دلیل استفاده ابزار نامناسب فشار مضاعف به نما وارد شود و باعث آسیب بیشتر به نما بشویم.

ابزارآلات  تثبیت سنگ نما (پیچ و رولپلاک نما).

بعد از بررسی ساختمان به سراغ ابزارآلات میرویم. دریل چکشی سبک و قوی با لرزش کم و دارای دیمر جهت تنظیم سرعت سوراخکاری پیچ و رولپلاک نما. مته چهار شیار 2 الماسه با کیفیت مخصوص پیچ و رولپلاک نما. بکارگیری پیچ گالوانیزه با طول 6 سانتیمتر درجه یک  و رولپلاک مخصوص پیچ و رولپلاک نما. بتونه همرنگ سنگ  برای مخفی کردن پشت پیچ و استفاده از انکرهای پلاستیکی HUD-1 و DBZ آلمانی برای مواقعی که مصالح پشت سنگ ها ناکافی و دارای خلل و فرج باشد (که در این صورت باعث آزاد گشتن و سفت نشدن پیچ می شود ). استفاده از چسب های اپوکسی و پلی یورتان مگامکس (اولین و تنها چسب های فوق قوی و ضد زلزله در دنیا ) در مواقعی که به دلایل عرض کم سنگ یا قطور و حجیم بودن سنگ ،امکان پیچ و رولپلاک سنگ نما وجود ندارد.

حال شاید سوال ایجاد شود که چرا پیچ گالوانیزه و این پیچ ها باید با چه فاصله ای بر روی سنگ نصب جهت پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده شوند؟

پیچ های گالوانیزه دوام و کیفیت برتری نسبت به گزینه های دیگری دارد. از ویژگی های پیچ گالوانیزه میتوان گفت ضد آب,ضد زنگ,مقاوم در برابر سایش است و  یکی از مناسب ترین پیچ های نما محسوب  می شود و مناسب پیچ و رولپلاک نما.

در آبکاری این پیچ ها از فلز روی و  یا زینک استفاده شده که همین امر باعث مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و زنگ زدگی و شکستی و خورد شدن پیچ  می باشد. از طرفی این نوع پیچ مناسب شرایط آب وهوایی تهران وبا توجه به آلاینده های هوا می باشد. به طور مثال در مناطق مرطوب  پیچی که استفاده می شود  در نمای ساختمان باید روی آن را با مواد نانو ضد آب وضد رطوبت و یا رزین پوشاند تا به اصطلاح سطح آب بندی شود. استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ با پیچ گالوانیزه سبب می شود یکبار برای همیشه بتوانید به ایمنی ساختمان خود کمک نمایید. 

اما با چه فاصله استانداردی سنگ ها را پیچ میکنیم؟

استاندارد هر پیچ بر روی سنگ پلاک عرض 40 سانت نمای ساختمان, هر 50 سانت یک عدد پیچ می باشد. در نماهای رومی و ابزار خورده سنگ باریک هر یک متر 1 عدد پیچ می باشد.

و در غیر اینصورت با زدن دریل زیادی به سنگ باعث میشود سنگ از ملات بیشتر جدا شده و باعث خسارت بیشتری در آینده گردد.

گروه ارتفاع کاران سایت پیشرو در پیچ و رولپلاک سنگ نما با به روز ترین تجهیزات و خبره ترین راپل کاران، انتخابی بدون پشیمانی خواهد بود!

چرا ما میگوییم بهترین هستیم

گروه ارتفاع کاران یک گروه مهندسی با بهره گیری از علم روز مهندسی معماری و آشنا به روشهای نوین در مورد کار در ارتفاع که با ترکیب این دو یک گروه بی رقیب در زمینه کار در ارتفاع همچون پیچ و رولپلاک سنگ نما و تثبیت انواع سنگ و یا سرامیک نما شستشوی انواع نما های ساختمان میباشد.

بیشتر در مورد دلایلی پیچ و رولپلاک سنگ نما بخوانید:
مزیت های پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

سخن آخر

پیچ و روپلاک و تثبیت سنگهای ساختمان امریست تخصصی که نیازمند داشتن علم روز میباشد. که در غیر اینصورت خطرات جدی ایجاد میشود ، ما در این زمینه پیچ و روپلاک سنگ نماپیشرو میباشیم.

 

برای تخمین قیمت میتوانید با ما تماس بگیرید یا به مقاله ما در مورد قیمت پیچ و رولپلاک مراجعه کنید یا فرم برآرورد قیمت را در 30 ثانیه پاسخ دهید!

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *